Skrzypienie podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

longer200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 29, 2008 15:03
Lokalizacja: Wronowy
Kontakt:

Skrzypienie podczas jazdy

Post autor: longer200 » wt cze 01, 2010 21:05

Witam. Mam Golfika 3 z trzema furtkami. Podczas jazdy po nierównościach cos skrzypi mi w zawieszeniu z tylu. Ten dzwiek przemieszcza się az do słupków przy drzwiach. Wymienilem amortyzatory i tuleje na belce. Skrzypienie znika podczas opadow jak zawieszenie jest cale mokre. Co to moze być. Pomozcie mi bo na glowe dostane. Z góry dziekuje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt cze 01, 2010 21:08

Zacznij moze od poluzowania śrub tulei i ponownego ich dokręcenia koniecznie na aucie stojącym na kołach - dokręcenie na podniesionym aucie z opuszczonym zawieszeniem to częsta przyczyna takiego skrzypienia.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

longer200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 29, 2008 15:03
Lokalizacja: Wronowy
Kontakt:

Post autor: longer200 » wt cze 01, 2010 21:11

ok. jutro jak tylko wroce z pracy to zrobie to i dam znac czy pomoglo.

[ Dodano: 02 Cze 2010 17:29 ]
zrobilem tak jak polecales i dalej to samo. co moge jeszcze zrobic?? ma ktos jakies pomysly ??



barteq289
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn cze 22, 2009 09:44
Lokalizacja: RZEszów

Post autor: barteq289 » pt cze 11, 2010 12:08

u mnie w MKIV jest to samo. wymieniałem sprężyny 2 razy i teraz mi skrzypi. Denerwuje mnie to. Jak pada deszcz jest cisza. Ale jak jest ciepło to nie idzie przesłuchać...próbowałem zapuszczać różne rzeczy wd-40 i smarem miedziowym ale nie pomaga. Ktoś ma jakiś pomysł co można jeszcze zrobić?? w starym samochodzie też mi tak skrzypiało ale z czasem się uspokoiło...a tutaj minęło juz 3 miesiące i skrzypi powiedziałbym jeszcze bardziej..Dodam jeszcze, że przy wymianie sprężyn wymieniłem gumy na stabilizatorze...czy to może byc przyczyną? czy je należało jakoś przesmarować??
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 12:21 przez barteq289, łącznie zmieniany 2 razy.


[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/9297][img]http://www.motostat.pl/user_images/9297/icon1.png[/img][/url] :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości