2 problemy Światła+kontrolka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Hubciu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt lut 12, 2010 01:51
Lokalizacja: Poznań, Pęckowo
Kontakt:

2 problemy Światła+kontrolka

Post autor: Hubciu » czw cze 03, 2010 02:03

Witam chłopaki. Żeby nie było że z takimi błachostkami zakładam nowy temat to od razu uprzedzam że naprawdę długo "orałem" forum w celu znalazienia odpowiedzi, ale niestety zakończyłem niepowodzeniem.

Otóż mam następujące problemy:
W obu przednich lampach w moim goferku (H1+H1) całe środki sobie po prostu "latają", a co za tym idzie świecą gdzie chcą. Dzisiaj jadąc z Poznania jak już było ciemno to myślałem że nie wyrobie. Na krótkich nie widziałem nic, a na długich tak jak powinno być na krótkich, więc paranoja ;) Tak więc moje pytanie co jest? Pewnie połamane regulatory czy jakoś tak, ale jak się za to zabrać? Co kupić?


Druga sprawa to dziurka w kloszu jednej lampy, a więc konieczna wymiana na nowy. I jaki i gdzie najlepiej kupić??? Może ktoś akurat ma coś takiego na zbyciu? Ogólnie mam wrażenie że ten jeden klosz (odziwo Hella) jest zrobiony chyba z reklamówki foliowej, bo była jedna dziurka, a już jest kolejna (od kamyczków). Bardzo delikatny jest.

No i trzecia sprawa odbiegająca nieco od tematu ale też można podpiąc pod oświetlenia. To naparzająca po oczach kontrolka od ABSu. Kilka dni po zakupie autka ładnie się wygaszała, a teraz jej się odechciało... Co z tym zrobić. Czytałem że najlepiej pod kompa i tu moje pytanie. Czy ktoś z WLKP ma może tą wtyczkę z laptopem i byłby skłonny podpiąc mojego gofra?

Mam nadzieję że odpowiecie na moje pytania ;) Z góry dzięki i pozdro!


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=377940&start=0

Mój kochany złomek.. :D

Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » czw cze 03, 2010 09:22

Pierwszy problem to popekane bolce silniczka regulacji, albo poprostu tylko klosze powypadaly z zaczepow.

drugi problem to musisz wymienic klosz. rozkleic lampe, i przykleic nowy klosz na silikon. jest to najtansze rozwiazanie, bo klosz kosztuje ok 20zl.

Trzeci problem, to awaria absu. diagnoza VAG-iem pomoze ci zdiagnozowac przyczyne palacej sie kontrolki. O ile pamietam jesli pojawia sie blad sporadyczny w abs to sam sie powinien skasowac. np. blad czujnika. jesli pali sie caly czas to usterka nie jest sporadyczna.
Ostatnio zmieniony czw cze 03, 2010 09:24 przez jablonski89, łącznie zmieniany 1 raz.


VAG-COM oraz Poski VAG; sluze pomoca

Awatar użytkownika
Hubciu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt lut 12, 2010 01:51
Lokalizacja: Poznań, Pęckowo
Kontakt:

Post autor: Hubciu » czw cze 03, 2010 11:52

jablonski89 pisze:Pierwszy problem to popekane bolce silniczka regulacji, albo poprostu tylko klosze powypadaly z zaczepow.
A jest może gdzieś na forum jakaś porada jak to opanować? Muszę do tego rozklejać lampe? I jak w razie czego wymienić te bolce?
jablonski89 pisze:O ile pamietam jesli pojawia sie blad sporadyczny w abs to sam sie powinien skasowac. np. blad czujnika. jesli pali sie caly czas to usterka nie jest sporadyczna.
No właśnie było tak, że raz się ta kontrolka zapaliła na kilka dni, w jak miałem awaryjne hamowanie to ABS zadziałał i zgasła, a później pewnego dnia znowu sie zapaliła i tak już zostało.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=377940&start=0

Mój kochany złomek.. :D

Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » czw cze 03, 2010 13:16

Hubciu pisze:A jest może gdzieś na forum jakaś porada jak to opanować? Muszę do tego rozklejać lampe? I jak w razie czego wymienić te bolce?
nie trzeba rozklejac. wystarczy ze sciagniesz tylna klapke od lampy i zobaczysz czy lustro sie rusza. zobaczy czy tylko sie wypielo czy bolec od regulacji z silniczka sie zlamal. zlamanego bolca nie mozna wymienic. trzeba wymienic caly silniczek regulacji, no chyba ze jestes sprytny i zaradny to mozez to jakos zmontowac na jakis klej albo srubke. mozesz kabinowac

co do ABS jesli pali sie non stop to musisz podpiac pod VAG. Vag prawde Ci powie


VAG-COM oraz Poski VAG; sluze pomoca

Awatar użytkownika
Hubciu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt lut 12, 2010 01:51
Lokalizacja: Poznań, Pęckowo
Kontakt:

Post autor: Hubciu » czw cze 03, 2010 23:15

jablonski89
Kolego, dziękuje Ci bardzo za twoją pomoc, punkcik poszedł :pub: obym zawsze otrzymywał taką pomoc to będzie kolorowo ;) :partyman: :metal:

[ Dodano: 05 Cze 2010 19:20 ]
Dobra. A więc jako że miałem rozebrany niemal cały przód w golfie to postanowilem wymontować też lampy żeby zobaczyć co dokładnie stało się z tymi "środkami" i jest tak: bolec od silniczka jest cały, mocowanie lustra od środka(osi) samochodu jest całe, ale popękane w obu lampach są te mocowania nad silniczkiem na samej górze lamp :/

Tak więc będę musiał pobawić się klejem, no chyba że znacie inne rozwiązania?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=377940&start=0

Mój kochany złomek.. :D

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 68 gości