twarde zawieszenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lexodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 10:55
Lokalizacja: Rybnik

twarde zawieszenie

Post autor: lexodes » czw cze 10, 2010 08:26

witam, posiadam golfa 3 TDI, ostatnio miałem okazje jeździć oplem astrą 95r. i moją uwagę przykuła różnica w zawieszeniu -w oplu jest miękkie, nie czuć dziur, natomiast w golfie jest wyjątkowo twarde, czuć i słychać każdą dziurę, wcześniej nie byłem świadomy tak twardego zawieszenia w moim golfie, lub się po prostu przyzwyczaiłem do niego. teraz mi ono przeszkadza. Moje pytanie brzmi czy można zniwelować twardość zawieszenia poprzez dobór innych sprężyn lub amortyzatorów? Jakie (niedrogie) ewentualnie wybrać?


VW Golf MK3 1.9 TDI 90 KM

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » czw cze 10, 2010 08:40

A wiesz jakie amorki masz teraz? Jezeli gazwe to one sa zawsze twardsze od olejowych i jezeli chcialbys zmieniac na bardziej komfortowe to polecam olejowe.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw cze 10, 2010 09:11

lexodes, przecież to jest jedna z zalet golfa, nawet standardowe zawieszenie w Golfie określa się jako "przyjemnie twarde". A czy nie masz jakiegoś usportowionego zawieszenia musisz sprawdzić sam. Jesli masz oryginalne spręzyny to mają oznaczenia w postaci barwnych kropek - po tym można je zidentyfikować. Na amortyzatorach wątpię żeby cokolwiek było jeszcze widać ale trzeba poszukać jakichś oznaczeń.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » czw cze 10, 2010 09:12

lexodes, a zauważyłeś jak opel się zachowuje w zakrętach? Buja się i przechyla jak łajba.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: don vittorio » czw cze 10, 2010 09:23

Paweł Marek, fajne określenie
Paweł Marek pisze: "przyjemnie twarde".
Ja określam zawiechę ori w MK3 "sprężysto miękkie" (wyjątek GTI i VR). Koledze chodzi pewnie tłuczenie na naszych, polskich drogach. Taka jest konstrukcja zawieszenia w MK3 i będzie tłukło. Można to trochę zniwelować zakładając nowe poduszki na MC Persona. Pamiętaj lexodes, że konstrukja tego zawieszenia pochodzi z MK1 czyli 70 lata i nie będzie takie fajne jak w nowszych autach. Ale zawiecha ta ma jedną ważną zaletę - jest tanie. W innych autach (np Omega B) jest o wiele lepej ale tam w razie awarii trzeba ścielić kasę aż miło. Ja sam chwalę zawiechę Golfa i poprostu omijam dziury :bigok: . Pokaż fotę jak stoi Twój Golf, bo może rzeczywiście masz springi od innej wersji.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
lexodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 10:55
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: lexodes » pt cze 11, 2010 09:31

Z tego co się jakiś czas temu dowiedziałem od mechanika to mam chyba jakieś sportowe sprężyny, ale musiał bym to sprawdzić. Czy gazowe czy olejowe to nie jestem pewien, ale jak przejeżdżam np. przez próg zwalniający to słychać jakby wycisk powietrza, więc chyba są to gazowe. Przy okazji spytam czy w pasatach B5 lub np Audi A4 jest podobnie z zawieszeniem?
Pokaż fotę jak stoi Twój Golf, bo może rzeczywiście masz springi od innej wersji.
Fotkę podrzucę przy okazji....a jak powinien stać?


VW Golf MK3 1.9 TDI 90 KM

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pt cze 11, 2010 09:46

A4 ma aluminiowy wielowahacz - masz komfort, ale ceny ew. napraw ścinają z nóg.



Awatar użytkownika
lexodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 10:55
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: lexodes » wt cze 15, 2010 07:08

Jesli masz oryginalne spręzyny to mają oznaczenia w postaci barwnych kropek - po tym można je zidentyfikować.
co do koloru sprężyn to na przodzie mam kropkę różową i trzy niebieskie. Nie wiem niestety jakiej są firmy.Co oznaczają te kropki?


VW Golf MK3 1.9 TDI 90 KM

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt cze 15, 2010 08:19

Oznaczają stopień twardości spręzyny. Wykaz tych oznaczeń jest w katalogu ETKA, ktoś moze poszukać ci numeru i jest tam krotki opis czy to sprężyna zwykła czy jakaś na złe drogi przeznaczona.

[ Dodano: Wto Cze 15, 2010 8:26 am ]
patzryłem do ETKI, nie znalazłem takiego oznaczenia, ale jeśli to 3 zielone a nie niebieskie i 1 różowa to sprężyna jest przeznaczona do automatu lub do manuala na złe drogi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Andi
Byle do przodu
Byle do przodu
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: Andi » wt cze 15, 2010 11:02

Paweł Marek pisze:na złe drogi
czyli idealnie na nasze warunki :helm:

a tak całkiem serio lexodes, czesto bywam na Rybniku to mozemy sie spotkać i porównać twoje zawieszenie z moim oryginalnym zawieszeniem. Według oznaczeń kodów mam wersje komfort i na mój gust jest za miękkie


Music is the only thing that keeps me going when nothing else can.

Awatar użytkownika
lexodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 10:55
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: lexodes » wt cze 15, 2010 11:11

patzryłem do ETKI, nie znalazłem takiego oznaczenia, ale jeśli to 3 zielone a nie niebieskie i 1 różowa to sprężyna jest przeznaczona do automatu lub do manuala na złe drogi.
Na złe drogi - czyli sprężyny twarde żeby były wytrzymałe, czy miękkie żeby dobrze się jeździło na dziurawych drogach?
a tak całkiem serio lexodes, czesto bywam na Rybniku to mozemy sie spotkać i porównać twoje zawieszenie z moim oryginalnym zawieszeniem. Według oznaczeń kodów mam wersje komfort i na mój gust jest za miękkie
W Rybniku mieszkam a obecnie w Raciborzu pracuje, więc można by się kiedyś umówić...
Ostatnio zmieniony wt cze 15, 2010 11:11 przez lexodes, łącznie zmieniany 2 razy.


VW Golf MK3 1.9 TDI 90 KM

Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: meiker » wt cze 15, 2010 11:40

Pokaz fotkę autka z boku i odpowiemy ci czy masz obnizone autko czy nie :bigok:

a golfiki same z siebie maja juz bardziej twarde zawieszenie, i dzieki temu nie bujaja sie w zakretach jak łodzie :grin:


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
lexodes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr kwie 30, 2008 10:55
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: lexodes » wt cze 15, 2010 11:45

Pokaz fotkę autka z boku i odpowiemy ci czy masz obnizone autko czy nie
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt cze 15, 2010 11:46 przez lexodes, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Golf MK3 1.9 TDI 90 KM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 85 gości