Problem z "Cykaniem" silnika 1.8 PB

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BuniaS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:12
Lokalizacja: DST

Problem z "Cykaniem" silnika 1.8 PB

Post autor: BuniaS » sob cze 26, 2010 09:53

Witam, od jakiegoś czasu mam czasami mały problem, i proszę o rade co to może być?
A więc tak... mój golfik jak czasem postoi (zauważyłem, ze głownie kiedy jest wilgotno), to po odpaleniu chodzi prawie jak diesel :grrr: silnik skacze, i robi dziwne cyk, cyk, cyk.... coś jakby spod pokrywy zaworów, albo wtrysku... dodam, ze kiedy się nagrzeje, albo dostanie kopniaka, to działa normalnie i pracuje równo.


Już sam nie wiem, co o tym myśleć, czy to popychacze, czy co innego :crazy:

Aha, i jeszcze takie małe pytanko, czy to dobrze, żeby silnik trzymał jakieś 800- 700 obrotów?


VAG- Dolny Śląsk.

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » sob cze 26, 2010 10:47

Olej jest?...sprawdz sprezanie bo u mnie jak jeden gar nie mial cisnienia to tez nie trzymal obrotow...



Awatar użytkownika
Lolo22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:13
Lokalizacja: Koźmin Wlkp. (PKR)
Kontakt:

Post autor: Lolo22 » sob cze 26, 2010 20:21

ymiana szklanek czyli popychaczy chydraulicznych zostaw sobie kolego na koniec ja mam tez takie cykanie tzn miałem tez myślałem że to szkalnki i je wymieniłem i tu zonk cykał dalej przyptrz sie czy nie widać spalin wylatujących od kolektora ja stawiam na uszczelke miezy kolektorm a głowica koszt około15/20 zł maks pół godziny roboty i cykanie ucichnie


Moje MK3 :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306319

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 26, 2010 22:41

BuniaS, może nagraj to cykanie i wklej linka, zdaje mi się że u ciebie cyka uciekająca iskra gdzieś koło kopułki albo z osłon fajek, dlatego wówczas również na wilgoci masz nierówną pracę silnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
BuniaS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:12
Lokalizacja: DST

Post autor: BuniaS » sob cze 26, 2010 23:09

Paweł Marek, Oooo wlasnie, mozeliwe, ze masz racje... bo pewnego razu poruszalem kablami, odpalilem i przestalo, musze wymienic te kable bo widocznie sa do du*** bo reszta wymieniona. Oby to było tylko to, bo właściwie to wystepuje tylko gdy stoi po deszczu np, lub w inna wilgotna noc.


VAG- Dolny Śląsk.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości