Jak polepszyc jakość świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lido
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 15:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jak polepszyc jakość świateł

Post autor: Lido » sob sty 21, 2006 15:15

Bardzo zalezalo by mi na polepszeniu wydajności moich światel, mam front od jetty, wiec te prostokatne lampy, i problem w tym ze po zmierzchu moje swiatla mijania tak swieca, ze nic nie widac. Nie wiem czy to jest kwestia regulacji, a jesli tak to jak sie je reguluje, czy trzerba kupic inne zarowki (np. te super białe co sa w hipermarketach) czy co ? pilnie proszę o dobrą poradę. kiepsko się jedzie mając oświetlone 2m przed autem, a niestety moja praca to nocne kursy :(



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 21, 2006 15:19

Pierwsza sprawa to przekaźniki. VW nie montował co jest sporym niedopatzreniem. Spadek napięcia może sięgać nawet 2-3V. Po drugie stan odbłyśników. No i po trzecie żarówki. Sprawdź też napięcie ładowania. Powinno być między 13,8 a 14,4V ( o ile dobrze pamietam). Regulacja to rzecz naturalna

[ Dodano: Sob Sty 21, 2006 14:20 ]
Nie reguluj sam, jedź na jakoś stację.To kosztuje 19 zeta. Sam narobisz najprawdopodobniej dziwnych rzeczy



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » sob sty 21, 2006 15:26

widze ze wszyscy sie boja regulowc siatła a to takie proste :D



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 21, 2006 15:34

Przemo440 pisze:widze ze wszyscy sie boja regulowc siatła a to takie proste
No nie wiem czy takie proste. Śrubki są co prawda tylko dwie, ale pomiar plamy światła na ekranie, i uzyskanie wszytkich odległości już nie jest taka łatwa.



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Re: Jak polepszyc jakość świateł

Post autor: Tical » sob sty 21, 2006 15:35

Lido pisze:Bardzo zalezalo by mi na polepszeniu wydajności moich światel, mam front od jetty, wiec te prostokatne lampy, i problem w tym ze po zmierzchu moje swiatla mijania tak swieca, ze nic nie widac. Nie wiem czy to jest kwestia regulacji, a jesli tak to jak sie je reguluje, czy trzerba kupic inne zarowki (np. te super białe co sa w hipermarketach) czy co ? pilnie proszę o dobrą poradę. kiepsko się jedzie mając oświetlone 2m przed autem, a niestety moja praca to nocne kursy :(
Hej, ja takze mam front od Jetty i powiem, ze mi swieci bardzo dobrze, otoz pojechalem na regulacje a po tym wsadzilem sobie te zaroweczki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77023141 Po prostu cuuudownie swieca, bialo, bielutko, git.
Faktycznie, jak koledzy wyzej pisza, stan techniczny lampy (srodek) ma najwiecej do znaczenia, zasilanie takze, ale to wszystko mozna sprawdzic, jedziesz do mechanika i niech on oceni/ustawi...
Pozdrawiam!

[ Dodano: Sob Sty 21, 2006 14:38 ]
bodzio_j pisze:
Przemo440 pisze:widze ze wszyscy sie boja regulowc siatła a to takie proste
No nie wiem czy takie proste. Śrubki są co prawda tylko dwie, ale pomiar plamy światła na ekranie, i uzyskanie wszytkich odległości już nie jest taka łatwa.
Dokladnie, srubki sa dwie, ale w moim przypadku ja mialem w jednej lampie 2 ulamana, druga na sztywno a w drugiej lampie 2 na sztywno.
Jakos sobie dorobilem inne uchwyty i moge juz regulowac, ale przedtem (szczegolnie we mgle) swiatla krzyzowaly mi sie <10m przed autem, porazka.



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » sob sty 21, 2006 18:32

po pierwsze sprawdz stan lamp czy nie sa juz wysluzone ( matowe itp) potem przekazniki i lepsze zarowki polecam philips silver vision +100 % a potem regulacja w stacji diagnostycznej koszt 10zeta i musi byc dobrze

pozdrawiam



ado
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 22, 2005 20:18
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: ado » sob sty 21, 2006 19:06

ja przejelem po ojcu ze do kazdego samochodu dodatkowe przekazniki daje.Ja zawsze od poloneza daje bo najtansze a role spełniaja dobrze .Tylko wypadaloby zamontowac jak najblizej lamp zeby jak najmniejszy spadek byl bo wiadomo instalacja swoje lata ma pozdr.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob sty 21, 2006 22:24

Nie kupuj czasem tych żarówek z supermarketu, bo to tania lipa. Co prawda ma inną barwe światła nie polepszają one widoczności. To tylko złudzenie spowodowane tą inną barwą właśnie. Lepiej dołuż troche i kuj jakieś markowe żarówki ala ksenonowe np. Philipsa.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

piott
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:55
Lokalizacja: konin
Auto: Golf 7 Variant
Kontakt:

Post autor: piott » sob sty 21, 2006 22:39

Sprawdz stan lamp porownujac je z innymi samochodami, przeczysc styki kabli a jesli chcesz zastosuj silniejsze zarowki. Tylko jak je bedziesz kupowal to przeczytaj to, bo NAPRAWDE WARTO: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80958067



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » ndz sty 22, 2006 00:43

Co do zarówek to było w motorze albo auto świecie i nie polecali typu blu vision zadne nie były dobre owszem philips chyba miescił sie w normach ale w dolnej granicy a najorzystwyszly bodajze osram chyba jakies 20 zl. i byly bardzo dobre ale juz ktos pisał na ten temat dokładnie.



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz sty 22, 2006 01:30

piott pisze:Sprawdz stan lamp porownujac je z innymi samochodami, przeczysc styki kabli a jesli chcesz zastosuj silniejsze zarowki.

jasne, najlepiej 500W (przypalają lakier na poprzedzającym samochodzie a lustra i szyby reflektorów się topią)



jarek44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lut 18, 2005 12:24
Lokalizacja: jędrzejów

Post autor: jarek44 » ndz sty 22, 2006 10:38

ZAKŁADAJ TAKĄ SAMĄ MOC JAKA PODANA JEST W INSTRUKCJI UZYTKOWANIA


nowicjusz

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz sty 22, 2006 10:57

jarek44 pisze:ZAKŁADAJ TAKĄ SAMĄ MOC JAKA PODANA JEST W INSTRUKCJI UZYTKOWANIA
Dokładnie jak kolega napisał i nie kupuj tanich żarówek z supermarketów. Cena żarówek w supermarketach to 20 do 50 PLN, a takich lepszych firmowych to wydatek od 100 do 150 PLN. Oczywiście są też droższe, ale takie już wystarczą i są dużo lepsze od supermarketowych.
Ale najpierw sprawdź pokoleji wszystkie elementy oświetlenia tak jak inni Ci pisali.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz sty 22, 2006 11:13

Jakość lamp chcesz poprawić?? Tutaj masz wszystko pięknie opisanejak to zrobić na przekaźnikach. Sam się do tego przymierzam, bo już mnie wkurzają, te słabo świecące lampki.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości