MK2 1.8 RP czy to uszkodzona uszczelka pod głowicą?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przeme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 17, 2010 13:34
Lokalizacja: małopolska

MK2 1.8 RP czy to uszkodzona uszczelka pod głowicą?

Post autor: przeme » ndz lip 11, 2010 17:12

Cześć może pomożecie mi zdjagnozować awarie Silnik 1.8 RP.Po odpaleniu i przejechaniu 3 KM kiedy stałem na światłach z pod maski zobaczyłem wydobywający śię dym .Zjechałem na pobocze i okazało się że płyn chłodniczy kapię na kolektor wydechowy dokładnie jednak nie potrafiłem zdjagnozować z którego miejsca wydobywa się płyn który odparowuje z okolicy kolektora pod monowtryskiem.Temperatura na wskażniku była ok.Kiedy silnik ostygł dolałem płynu ubyło go około litra .Zapaliłem i wszystko jest ok jednak po przejechaniu kilku kilometrów problem sie powtarza gdzieś delikatnie wycieka płyn w okolicy kolektora.Sprawdzałem stan oleju w silniku jest tyle ile było i jest czysty.Czy to może być uszkodzona uszczelka pod głowicą ? Czy kolektor dolotowy jest chłodony płynem bo widzę że dochodzi tam wężyk z płynem?Jeśli to uszczelka jaki to mniejwięcej jest koszt naprawy dodam że jeżdzę na bęzynie nie mam gazu.



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » ndz lip 11, 2010 18:50

sprawdz wężyk który idzie od kolektora ssącego do metalowej rurki biegnącej wzdłuż silnika, mi kiedyś też sie w nim zrobiła mała dziurka i dopiero jak w układzie chłodzenia zrobiło się ciśnienie to puszczało płyn na kolektor wydechowy, dziurka taka jakby ktoś szpilką zrobił a dymu kupa


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
vwer2
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 228
Rejestracja: pt lis 21, 2008 12:12
Lokalizacja: *Dolny Śląsk - Wrocław*
Kontakt:

Post autor: vwer2 » ndz lip 11, 2010 19:22

Kolektor ssący jest podgrzewany cieczą. Z jednej strony wchodzi wężyk z płynem a z drugiej idzie płyn do bolku. Więc albo cieknie wężyk albo cieknie między kolektorem ssącym a blokiem -walnięty oring między wyjściem cieczy z kol. ssącego do bloku


TECH-AUTO MECHANIKA POJAZDOWA ELEKTRONIKA . WULKANIZACJA Komputerowe wyważanie kół. VAG WROCŁAW
tel. 694 379 076
Części z demontażu Golf 4 Octavia Polo 9 N

przeme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 17, 2010 13:34
Lokalizacja: małopolska

Post autor: przeme » ndz lip 11, 2010 20:45

Dziękuje za pomoc .Wężyk sprawdziłem jest ok.Zapaliłem silnik i za pomocą lusterka dostrzegłem że płyn wycieka pod kolektorem wydechowym czyli to jest uszkodzona uszczelka.Może mi ktoś powiedzieć ile mniej więcej kosztuje taka usługa?Czy muszę szlifować głowicę?i Jaka może być przyczyna uszkodzenia uszczelki.Czy może to być wina pompy wodnej może mam słaby obieg płynu i się przegrzewa chocisz temperatura jest na tablicy ok.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 11, 2010 21:02

przeme, zanim zaczniesz liczyć koszty przeczytaj dokładnie co napisał kolegavwer2. I lepiej się przypatrz skąd cieknie, bo uszczelka od kolektora to nie to samo co uszczelka pod głowicą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

przeme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 17, 2010 13:34
Lokalizacja: małopolska

Post autor: przeme » ndz lip 11, 2010 21:17

Teraz mi dałeś do myślenia kolego nie jestem w stanie tego dokładnie określić ale masz racje.Chętnie sam bym to rozebrał z takimi kolegami na forum i literaturą techniczną napewno bym sobie poradził ale praca mi nie pozwala więc muszę to komuś zlecić. Dlatego pytam o koszty lepiej być przygotowanym niż rozczarownym.Pozdro Paweł



Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Post autor: CIENKII » ndz lip 11, 2010 22:27

puki co narazie odkrec korek w zbiorniczku i mozesz tak narazie jeździc . . nie bedzie cisnienia w ukladzie nie bedzie cieklo :D ja tak jexdzilem pare dni jak mi kruciec przy glowicy pekł i nigdzie akurat takiego nie mieli .



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 11, 2010 23:13

CIENKII, no i do czego kolegę namawiasz. Lekkie przegrzanie przy upałach ponad 30 stopni, płyn o nie najwyższej temperaturze wrzenia nie wiadomo jakiej marki ma kolega, ALE BEZ CIŚNEINIA W UKŁADZIE BEDZIE WRZAŁ MOŻE W 115 STOPNIACH, pozbywa się w momencie płynu i nie mając wielkiego doświadczenia może skończyć silnik na amen.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
vwer2
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 228
Rejestracja: pt lis 21, 2008 12:12
Lokalizacja: *Dolny Śląsk - Wrocław*
Kontakt:

Post autor: vwer2 » pn lip 12, 2010 12:26

przeme pisze:Dziękuje za pomoc .Wężyk sprawdziłem jest ok.Zapaliłem silnik i za pomocą lusterka dostrzegłem że płyn wycieka pod kolektorem wydechowym czyli to jest uszkodzona uszczelka.Może mi ktoś powiedzieć ile mniej więcej kosztuje taka usługa?Czy muszę szlifować głowicę?i Jaka może być przyczyna uszkodzenia uszczelki.Czy może to być wina pompy wodnej może mam słaby obieg płynu i się przegrzewa chocisz temperatura jest na tablicy ok.
Jeżeli cieknie spod uszczelki głowicy to nie będzie ciekło po kolektorze wydechowym !!! :panna:

Jak już to cieknie z pod ssącego w miejscu między pierwszym a drugim cylindrem (do wymiany oring za max 2,50zł
Jak coś to podjedz ,wymienimy :grin:

[ Dodano: 12 Lip 2010 12:27 ]
CIENKII pisze:puki co narazie odkrec korek w zbiorniczku i mozesz tak narazie jeździc . . nie bedzie cisnienia w ukladzie nie bedzie cieklo :D ja tak jexdzilem pare dni jak mi kruciec przy glowicy pekł i nigdzie akurat takiego nie mieli .
He he he -też metoda :kac: lepiej bez płynu jechać -nie cieknie i nie zagotuje się :rotfl:


TECH-AUTO MECHANIKA POJAZDOWA ELEKTRONIKA . WULKANIZACJA Komputerowe wyważanie kół. VAG WROCŁAW
tel. 694 379 076
Części z demontażu Golf 4 Octavia Polo 9 N

Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Post autor: CIENKII » śr lip 14, 2010 16:13

CIENKII,
ja tak jexdzilem pare dni
vwer2,
He he he -też metoda :kac: lepiej bez płynu jechać -nie cieknie i nie zagotuje się :rotfl:
Paweł Marek,
ALE BEZ CIŚNEINIA W UKŁADZIE BEDZIE WRZAŁ MOŻE W 115 STOPNIACH

a czy ja gdzies napisalem zeby wybieral sie w trasie 1000 kilometrów ;/
jesli musi to może tak jeździc do pracy z pracy czy szkoly czy gdziekolwiek puki usterki nie usunie
czujnik w chlodnicy jest tez po to by tą wode chlodzic wiec nie bedzie latwo doprowadzic temp silnika jeżdzac normalnie do ponad 100 stopni. .

i jesli ma wrzec woda to w 100 stopniach bez cisnienia w ukladzie . . a gdy uklad ma normnalnie cisnienie to temp wrzenia rosnie . .



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » śr lip 14, 2010 20:43

jest to dobra metoda gdy w aucie jest wlany płyn chłodniczy bo woda ucieknie w szybkim tempie no i oczywiście na krótką metę, ja w takim stanie jechałem 100km bo leciałem w trasie gdy mi pękł


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

przeme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 17, 2010 13:34
Lokalizacja: małopolska

MK2 1.8 RP czy to uszkodzona uszczelka pod głowicą?

Post autor: przeme » pt lip 30, 2010 12:53

Dzięki koledzy za pomoc do wymiany był oring łączący kolektor z blokiem .Mechanik wymienił i działa wszystko ok zwiedziłem morze przejechałem 2000km wczoraj wróciłem z wakacji auto jechało super żadnych problemów.Pozdrawiam wszystkich :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 63 gości