Problem z obrotami przy zmianie biegów (automat)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bigskiba87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 12, 2010 09:44
Lokalizacja: Żerków/Jarocin
Kontakt:

Problem z obrotami przy zmianie biegów (automat)

Post autor: bigskiba87 » wt lip 13, 2010 11:17

Witam. mam problem z moja skrzynia automatyczna w Golfie 4 - 2.0 benzyna 1999 r. czasami podczas jazdy nie dociskajac biegu redukuje mi sie bieg na nizszy bez mojej "ingerencji". Normalnie jak jade to zmiana biegu wystepuje przy ok 2800 obrotach a jak mi sie " cos dzieje" to biegi mi zmienia dopiero przy 4000 obrotach lub nawet wiecej...jak zgasze silnik i chwile odczekam to problem mija i pojawia sie dopiero po jakims czasie..

Jaki to moze byc powod? samochod niedawno kupilem wiec nie wiem jaka jest jego historia...

Pozdrawiam
Paweł



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt lip 13, 2010 12:18

Przydało by się podpiąć pod kompa i zobaczyć co wyrzuca sterownik silnika.

Wymieniałeś olej w skrzyni po zakupie?



bigskiba87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 12, 2010 09:44
Lokalizacja: Żerków/Jarocin
Kontakt:

Post autor: bigskiba87 » wt lip 13, 2010 12:34

jhosef pisze: Wymieniałeś olej w skrzyni po zakupie?

Chcialem dopiero to zrobic tylko nie wiem jaki olej kupic i ile litrow wchodzi...I jakis filterek tez trzeba wymienic prawda? Mozna taka wymiane samemu zrobic czy trzeba z tym do mechanika jechac? Moze byc taka przyczyna z tymi obrotami jak jest stary olej?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt lip 13, 2010 13:23

Oleju wchodzi koło 4 litrów, dokładnie nie wiem ale ile ale przy wymianie gdzieś tyle. Wymienia się połowę oleju bo reszta jest nie do spuszczenia i pozostaje w sprzęgle. Przy wymianie daje się nową uszczelkę i filtr.

Skrzynia jest bardzo czuła na olej ale czy to on jest przyczyną to nie odpowiem.



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » wt lip 13, 2010 14:28

Ilu biegową masz tą skrzynke?Olej można wymienić samemu.Do wymiany filter oleju.W tych skrzyniach nie ma bagnetu,ale jest korek przelewowy.Nalewasz oleju<później napisze jaki>do momętu aż zacznie kapać.Zakręcasz korek,zapalasz auto,dzwignie zmiany biegów przełączasz przez wszystkie położenia i potem spowrotem na P.Odkręcasz korek i jak nie kapie to musisz jeszcze raz uzupełnić.


Jacek

bigskiba87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 12, 2010 09:44
Lokalizacja: Żerków/Jarocin
Kontakt:

Post autor: bigskiba87 » wt lip 13, 2010 17:02

Skrzynia jest 5 - biegowa. Mozesz jakos napisac jaki to olej i jaki filtr? kolega cos wczesniej pisal ze trzeba jeszcze jakas uszczelke wymienic...

Pozdrawiam
Paweł



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » wt lip 13, 2010 19:26

Olej do skrzyni to ATF Dextron III.W sklepie powinni mieć w katalogach,ale nie powiedzą Ci ile go tam wchodzi,ponieważ producent auta przewiduje wymiane tylko w serwisie.Uzupełniają skrzynie i mierzą potem temperature w skrzyni.Ja wymieniałem skrzynie u siebie i zrobiłem to jak pisałem wcześniej i wszystko chodzi super.Jeżeli chodzi o uszczelke to jest razem z filtrem w komplecie.Pozdro i udanej roboty.


Jacek

bigskiba87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 12, 2010 09:44
Lokalizacja: Żerków/Jarocin
Kontakt:

Re: Problem z obrotami przy zmianie biegów (automat)

Post autor: bigskiba87 » pt lip 30, 2010 08:25

Pojawil sie jeszcze jeden problem z moja skrzynia automatyczna...jak nacisne pedal hamulca to powinna zgasnac lampka przy biegach i powinienem wtedy swobodnie wajcha przalaczac biegi np wsteczny lub do przodu. Nie stety nie zawsze moge to zrobic poniewaz chyba cos "nie laczy" bo musze albo pare razy nacisnac hamulec albo mocno w niego uderzyc to wtedy zwalnia mi blokade i moge poruszyc wajcha...czy to tez moze byc wina oleju? bo jeszcze go nie wymienialem...

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Paweł



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości