Przekręcam kluczyk - nie kręci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grzesiek2009
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr gru 24, 2008 17:54
Lokalizacja: W-wa

Przekręcam kluczyk - nie kręci

Post autor: grzesiek2009 » wt lip 20, 2010 22:55

Czasem się zdarza, że po przekręceniu kluczyka nie chce zapalić. Wogóle nie kręci rozrusznikiem tylko cisza. Dopiero po kilku włączeniach zapłonu się wtedy udaje. Co jest?



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: spawacz » wt lip 20, 2010 23:14

Elektomagnes nie spina stykow pradowych rozrusznika sa powypalane tylko wymiana automatu.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Andrzej1 » wt lip 20, 2010 23:34

Witam
Niekoniecznie wymiana automatu.Jeśli szczotki się skończyły to efekt taki sam.Każdy automat można rozebrać i naprawić.Prawdopodobnie potrzebujesz oczko lekko gięte 16 i dużo siły
jeśli nigdy nie był wykręcany.
Pozdrawiam.Andrzej.



grzesiek2009
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr gru 24, 2008 17:54
Lokalizacja: W-wa

Post autor: grzesiek2009 » wt lip 20, 2010 23:36

Jaki automat? W rozruszniku?
Dodam że kiedyś można było zaobserwować czasem takie prychanie podczas kręcenia ale powiedzmy za pierwszym razem. Jednak dość długo mi sie tak nie działo juz
Ostatnio zmieniony wt lip 20, 2010 23:38 przez grzesiek2009, łącznie zmieniany 1 raz.



spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: spawacz » wt lip 20, 2010 23:50

automay jest przykrecony do obudowy rozrusznika 3 srobkami 4 na srobokret krzyzakowy. Ale jeszcze mozesz zezworowac na automacie te 2 grube sroby to da ci pewnosci czy automat czy rozrusznik, jak zewrzesz to ma krecic -pamietaj auto na luzie żeby ci gnatow nie polamalo. :helm:


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » śr lip 21, 2010 17:58

Sprawdź dla pewności czy na przewodzie który wchodzi do cewki rozrusznika od stacyjki pojawia się +12V w momencie włączenia rozrusznika.
Możesz wyremontować rozrusznik a sie okaże że to kostka stacyjki :chytry:



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » śr lip 21, 2010 21:13

grzesiek2009, to w tym momencie jak niechce krecic sprawdz czy dzialaja swiatla,wycieraczki i dmuchawa, jezeli nie dzialaja to kostka stacyjki do wymiany


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr lip 21, 2010 21:41

grzesiek2009 zrób na początek tak jak radzi damian81Z i podczas przekręcenia kluczyka jak nic nie będzie się działo spróbuj poruszać kluczykiem trzymając tak jakby na rozruchu..

Ja bym jednak obstawiał nei rozrusznik itp. a właśnie kostkę stacyjki :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

grzesiek2009
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr gru 24, 2008 17:54
Lokalizacja: W-wa

Post autor: grzesiek2009 » śr lip 21, 2010 22:06

Dziękuje, sprawdze przy najbliższej okazji jak nie będzie kręcił bo teraz chodzi to nic nie da rady za wiele sprawdzić. Z tymi dmuchawami to nie wiem jak było, w każdym razie zapłon sie włączał bez problemu.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr lip 21, 2010 22:48

Kostka stacyjki, owszem ale niekoniecznie! Ponieważ tam są różne styki: m.in. 15, X i 50 - to mógł spalić się ten jeden (50 właśnie) a pozostałe czyli 15 i X będą dobre.
Kolega Krzycho85 dobrze radzi!



Awatar użytkownika
Przem_sd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob cze 30, 2007 18:52
Lokalizacja: Sędziszów
Kontakt:

Post autor: Przem_sd » śr lip 21, 2010 23:29

mimo wszystko wystarczy najprosztsza kontrolka. jesli rozrusznik nie kreci a prąd dochodzi do AUTOMATU to znaczy ze automat do wymiany. jesli załozysz automat i załozysz rozrusznik to uważaj by przy dokrecaniu przewodu zasilajacego automat by nieobrucic koncowej czesci automatu wzgledem początkowej .... pozdrawiam


mkI- 1.3-sprzedane
mkII fire&ice- 1.8 RP- sprzedane
Passat b3 vr6-sprzedane
mkII 1.6 PN 2EE- jest

grzesiek2009
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr gru 24, 2008 17:54
Lokalizacja: W-wa

Przekręcam kluczyk - nie kręci

Post autor: grzesiek2009 » pt lip 30, 2010 21:54

No więc prosze Panstwa niemiłe zaskoczenie w trasie i brak miernika do dokładniejszej diagnozy, ale za pomocą żaróweczki udało mi się zdiagnozować następujące:

Samochód przestał palić. Na przewodzie czerwono-czarnym który idzie do rozrusznika (czy automatu - nie wiem jak ten element się nazywa) po przekręceniu kluczyka nie pojawia się napięcie. W związku z tym ręcznie podałem +12V z akumulatora i samochód zapalił. Z powyższych postów wynika , że w takim razie automat dobry. Ten przewód czerwono-czarny przychodzi z kabiny, prawdopodobnie z jakiegoś przekaźnika. Zajrzałem więc do bezpieczników - wszystkie dobre. Ściągnąłem pierwszy panel z bezpiecznikami i przekaźnikami. Za nim są dwa przekaźniki z bezpiecznikami i idą do nich grubsze kable. Do jednego właśnie dochodzi przewód o kolorze czerwono-czarnym, na oko o takiej samej średnicy (nr tego przekaźnika bodaj 179). Dlatego też sądze, że jest to ten przewód od rozrusznika. No więc dalej przy pomocy dostępnej mi w trasie żaróweczki zrobiłem pomiar i okazuje się, że po przekręceniu kluczyka w stacyjce i próbie odpalenia na cewce przekaźnika nie pojawia się żadne napięcie. W związku z tym będzie to pewnie problem z tą kostką stacyjki o której mówicie. Pytanie gdzie jej szukać tej kostki? Czy jest jeszcze coś w obwodzie pomiędzy stacyjką a cewką przekaźnika co by mogło nawalać?
Tak na szybko próbowałem zlokalizować dokąd idzie kabel od cewki przekaźnika, no ale nie da się zrobić tego tak szybko ponieważ on wchodzi do tej rozdzielnicy na której są bezpieczniki i przekaźniki, a myślałem, że będzie odrazu to szło gdzieś do stacyjki.

foto kabla
http://img442.imageshack.us/content_rou ... 01991n.jpg



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Przekręcam kluczyk - nie kręci

Post autor: Zico63b » sob lip 31, 2010 01:06

Tak jest, wszystko jasne.
Kostka stacyjki nie podaje napięcia na rozrusznik (na włącznik elektromagnetyczny rozrusznika, by już tak dokładnie...).
Po drodze ze stacyjki nie ma żadnych przekaźników lub bezpieczników. Przewód wchodzi do skrzynki bezpieczników tylko ze względów technologicznych - łączenie wiązki stacyjki z wiązką silnika.
Do wymiany kostka stacyjki, niemal standard w VW Golf 3. Tylko nie kupuj Kolego tanich podrób! Lepiej dać troszkę więcej w ASO za oryginał, szczególnie jeśli Kolega ma poduszkę powietrzną, bo roboty z tym troszkę jest i po co robić to ponownie za pół roku?



grzesiek2009
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr gru 24, 2008 17:54
Lokalizacja: W-wa

Re: Przekręcam kluczyk - nie kręci

Post autor: grzesiek2009 » sob lip 31, 2010 08:52

Wobec powyższego biore się za wymiane kostki stacyjki.

Dziś miałem już do dyspozycji sprzęt pomiarowy i stwierdziłem, że ten kabel czarno-czerwony, który przychodzi do rozrusznika nie jest połączony z przekaźnikiem (moje oko sie pomyliło) lecz wchodzi bezpośrednio do tej rozdzielnicy do pola F-1, a następnie ma metaliczne połączenie z polem H1-1, skąd takim samym kolorem idzie do stacyjki. Nie ma zatem nic w gałęzi obwodu pomiędzy stacyjką a rozrusznikiem. Nie zmienia to jednak faktu, że napięcie nie jest podawane.
Jednoznaczna diagnoza dzięki waszym wskazówkom - kostka stacyjki do wymiany.

Teraz prosze mi doradzić jak tą kostkę wyjąć. Zamieszczam foto starej stacyjki. Nabić szczypki i ciągnąć za plastik?

http://img834.imageshack.us/content_rou ... stenka.jpg



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 32 gości