Nie wlacza sie wiatrak...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Nie wlacza sie wiatrak...

Post autor: Borygo » czw lip 22, 2010 17:39

Witam, mam taki problem a mianowicie wogole mi sie nie wlacza wiatrak jak stoje w korku i co chwilke ruszam a temperaturki troche wtedy lapie co to moze byc przyczyna szczeze mowiac to jeszcze tam nie zagladalem ale prosze o wszystkie przypuszczalne przyczyny ktore moga mu dolegac...



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » czw lip 22, 2010 18:32

Odepnij kostke od chłodnicy i zewrzyj ją na krótko,jeżeli wentylator się włączy tzn.że uszkodzony czujnik.


Jacek

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » czw lip 22, 2010 18:51

ok sprawdze a jezeli sie wlaczy to ktory czujnik bede musiam wymienic ten przy chlodnicy?
jest tam jakic czy ten przy zbiorniku wyrownawczym przy silniku??



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » czw lip 22, 2010 18:59

Czujnik przy chłodnicy.Ten z którego wypniesz kable.


Jacek

Awatar użytkownika
J@rek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 17:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: J@rek » czw lip 22, 2010 19:08

sprawdź bezpiecznik
jak spalony - możliwe, że poszedł silnik od wentylatora


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/398687.html][img]http://images.spritmonitor.de/398687.png[/img][/url]

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » czw lip 22, 2010 22:11

Ja to dzisiaj sprawdzalem,tam przy silniku wiatraka nie ma zadnego bezpiecznika i zadnego czujnika.Z tego co sie orientowalem to powinienem wymianic czujnik przy termostacie ale nie wiem tez czy takowy istnieje...;/
Probowalem podlaczyc wiatrak na krotko tylko ze akumulator ktorym to robilem dawal tylko 10V wiec wiatrak nawet nie drgnal;/ Wydaje mi sie natomias ze pomimo tego ze akumulator byl rozladowany powinien zakrecic chociaz delikatnie wiatrakiem... (na krotko);/
Bede musial jeszcze sprawdzic na dobrym akumulatorze, Przy tej wtyczce na ktorej jest podlaczony wiatrak nie ma zadnego bezpiecznika no i czujnika tez nie widzialem....



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lip 22, 2010 22:51

Borygo, czujnik( a własciwie termowłącznik ) powinienes mieć wkręcony w chłodnice :)
odpinasz od niego wtyczke i we wtyczke pakujesz kawałek kabelka.. powinies miec 3 piny

robisz zwarcie miedzy 1 i 2, miedzy 2 a 3 ( z tego co pamiętam u siebie :) )

na ktoryms zwarciu wiatrak powinien sie kręcic wolniej ( I bieg ) a na ktoryms szybciej ( II bieg..) jezeli sie kręci.. to pozostaje Ci w sumie wymiana tego termowłącznika.. klucz 30 i jazda z tematem :)

[ Dodano: Czw Lip 22, 2010 10:58 pm ]
aaaa jaki ty masz silnik ?? z tego co tak lookam, to podobno masz termowłącznik na węzu, zielony 4 piny ,a wiatrak jest 3 biegowy.. :)

[ Dodano: Czw Lip 22, 2010 10:59 pm ]
PLa masz w tym t3 ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » pt lip 23, 2010 06:52

Ja mam 1.6D 8-zaworowy(co do glebszych szczegolow silnika to nie pamietam) i tam w tej wtyczce sa 3 piny ta jak napisales Guti tylko nie dostawalem sie do chlodnicy ale ok dzieki dzisiaj pogrzebie albo jutro a jeszcze jak ktos sie orientuje to ile moze kosztowac taki termowlacznik?



siwy1_20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr lip 21, 2010 14:40
Lokalizacja: Jasło

Post autor: siwy1_20 » pt lip 23, 2010 07:03

może masz przewody zasniedziałe. ja w moim tak miałem to zrobiłem sobie na krótko włącznik mam w środku w samochodzie i gdy widze ze temp sie podnosi to sobie włączam i jest ok . włacznik taki jak do lampki nocnej :helm:


Sprzedam głowice 1.6D wtryskiwacze, pompę wtryskowa, wałek rozrzadu ,miske olejową, pokrywę zaworow

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » pt lip 23, 2010 07:40

Wiesz ze wlasnie tez tak myslalem zeby tak zrobic?
I chyba wlasnie tak zrobie, no chyba ze tak jak rowniez podejrzewalem ze so tylko przewody zasniedziale....Ale dzieki za podpowiedz...:)

[ Dodano: 23 Lip 2010 07:42 ]
jak przewody sa zasniedziale to wystarczy styki przeczyscic i powinno chodzic jak nalezy no chyba ze wina lezy gdzie indziej....



siwy1_20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr lip 21, 2010 14:40
Lokalizacja: Jasło

Post autor: siwy1_20 » pt lip 23, 2010 09:51

Zrób na krótko i miej to gdzies


Sprzedam głowice 1.6D wtryskiwacze, pompę wtryskowa, wałek rozrzadu ,miske olejową, pokrywę zaworow

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » pt lip 23, 2010 20:28

tak wlasnie zrobilem na krotko na przelacznik i jest ok mam dwa biegi tylko z czasem musze sobie zalatwic przelacznik dwuetapowy...ale to przy okazji...jest dobrze i sie juz nie grzeje...jeszcze tylko musze wymienic plyn i ok...dzieki wszystkim za pomoc.



__Alex__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: __Alex__ » pt lip 23, 2010 23:41

Witam.

Mam zepsuty chyba czujnik wentylatora lub inaczej czujnik temperatury płynu chłodzącego.
Dokładnie to sytuacja wygląda tak, że wiatraczek w ogóle się nie kręci, a na liczniku w samochodzie temperatura cały czas się nie zmienia i jest w pozycji tej pierwszej "grubej kreski"
Dziś zagotowała mi się woda w zbiorniczku.
Czujnik jest na 3 piny, po odłączeniu wtyczki z tego czujnika i zwarciu ze sobą poszczególnych pinów wentylator chodzi na wolniejszych lub szybszych obrotach (zależy które piny się połączy ze sobą.
Teraz się zastanawiam jaki kupić ten czujnik, bo czytałem trochę na forum, że nowe te czujniki różnych firm mogą przekłamywać temperaturę.
Jaki polecacie i w jakiej cenie może być taki czujnik?
Może lepiej spróbować kupić na szrocie?
Aha, mój samochód to:
VW Golf II 1.3 1989r. NZ



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt lip 23, 2010 23:53

__Alex__ pisze:Mam zepsuty chyba czujnik wentylatora lub inaczej czujnik temperatury płynu chłodzącego.
chodzi Ci o termowłacznik ?

on nie ma nic wspolnego ze wskazaniem wskazówki na desce :) za to odpowiada czarny czujnik w kroccu plastikowym wychodzącym z głowicy...
__Alex__ pisze:cały czas się nie zmienia i jest w pozycji tej pierwszej "grubej kreski"
ma byc w pionie.. wiec albo masz otwarty ( lub wogole nie masz termostatu, do sprawdzenia rano czy weze od chlodnicy nagrzewaja sie tak samo szybko ( walniety lub brak termostatu) czy gorny szybciej , a dolny po jakims czasie..( po wyrownaniu temp , na wskazniku powinnien byc pion i za jakis czas właczyc wentylator :) )
__Alex__ pisze:Dziś zagotowała mi się woda w zbiorniczku.
no wlasnie to mi nie pasuje do całosci.. bo jakbys miał otwarty termostat... to raczej Ci sie nie powinien płyn zagotowac.. bo masz cały czas duzy obieg chłodzenia.. przy jakim wskazaniu zagotował Ci sie płyn ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 111 gości