meksykańska wersja ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
WhiteRoute
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 10:11
Lokalizacja: kraków

meksykańska wersja ??

Post autor: WhiteRoute » ndz lip 25, 2010 10:30

Kupiłem nie dawno białego Golfa i nie mam nakllejki - Etki.
Nie wiem co jest pod maską i co z tym zrobić ??
Wiecie może jak sie rozeznać po zdjęciach silnika ??
To jest silnik 1,8 na pełnym wtrysku - podobno Jet Tronic, z automatyczną skrzynią biegów.
Nie wiem czy to ma 90 czy 102 konie ??
Oryginalnie jasne wnętrze z dużą półką pod deską, chyba miękką, ramka zegarów srebrna, licznik w MPH i obrotomierz. Duże pełne zderzaki. Oryginalne obrysówki w błotnikach. Jetta światła z brefką i lotka nad tylną szybą.
Lakier wygląda na poprawiany i może dlatego wyrwali naklejkę, albo w tej wersji jest ałkiem w innym miejscu ??
I nie ma tylnych świateł takich jak powinien. Zwykłe kolorowe, a powinny być US - bo srebrny prawie taki sam znajomego ma właśnie szerokie pozycje z dwuwłuknowymi żarówkami.
Ma ktoś takie ?? pPłacę każdą cenę !!!!
Jedyna naklejka to taka podłużna przy drzwiach kierowcy - Manufactured in Maxico VW.
W bagażniku na tylnym pasie ani śladu Etki.
Pomóżcie !! Obrazek



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » ndz lip 25, 2010 10:38

silnik 1,8 RV 105PS na digifancie.okrojona wersja europejskiego PFa.różni się głównie kolektorem wydechowym i przepustnicą,inaczej jest mocowana linka gazu niż w PF.reszta to samo.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
WhiteRoute
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 10:11
Lokalizacja: kraków

Post autor: WhiteRoute » ndz lip 25, 2010 11:39

No linka jest od góry na kolektorze ssacym. A masz jakąś etkę do tego czy namiar na całą ??
RV dlatego ze automat ?? Linka gazu idzie prze skrzynię biegów i dopiero na kolektor i przepustnicę....
105 PS czyli ile to koni ?? 90 ogierów ????
A kolektor wydechowy jak mechanik stwierdził nie jest mocowany na tych lapkach tylko czterema śrubami od razu z siatką na początku rury.
Czyli jak się ten typ silnika ma do KR ów słynnych czy PG ??
Ostatnio zmieniony ndz lip 25, 2010 11:41 przez WhiteRoute, łącznie zmieniany 1 raz.



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » ndz lip 25, 2010 11:54

WhiteRoute pisze:105 PS czyli ile to koni ?? 90 ogierów ????
Czyli 105 KM

Tak zupełnie przy okazji ja miałem w mk3 1.8 na pokrywie zaworów wybite hacho en mexico a wersja euro, nie wiem skąd ta pokrywa.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » ndz lip 25, 2010 12:17

WhiteRoute pisze:A masz jakąś etkę do tego czy namiar na całą ??
nic nie mam.z głowy pisze bo miałem taki silnik
WhiteRoute pisze:RV dlatego ze automat ??
RV to oznaczenie silnika.takie szły na rynek USA
WhiteRoute pisze:105 PS czyli ile to koni ??
PaulAdmin pisze:Czyli 105 KM
WhiteRoute pisze:A kolektor wydechowy jak mechanik stwierdził nie jest mocowany na tych lapkach tylko czterema śrubami od razu z siatką na początku rury.
to coś masz nie tak bo kolektor do głowicy jest przykrecany na 8 śrób.przy RV powinny być klamry C.PF ma wydech przykręcany do kolektora na 6 śrób.
WhiteRoute pisze:Czyli jak się ten typ silnika ma do KR ów słynnych czy PG ??
nijak.wymienione porzez ciebie silniki to całkiem inne jednostki. RV można porównywać z PF/PB/1P bo to praktycznie bliżniacze silniki.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 25, 2010 13:02

WhiteRoute pisze:A kolektor wydechowy jak mechanik stwierdził nie jest mocowany na tych lapkach tylko czterema śrubami od razu z siatką na początku rury.

coś takiego przykręcane do kolektora? To jest tzw dwururka. Jak pęknie to wspawujesz dwa łączniki elastyczne bo używkę ciężko dostać. http://allegro.pl/item1099058183_seat_v ... 0_2_0.html


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
WhiteRoute
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 10:11
Lokalizacja: kraków

Post autor: WhiteRoute » pn lip 26, 2010 00:32

dawid018, Widze że mam to samo co u kolegi pod maską. Tylko inny zbiornik wyrównawczy no i skrzynia.
To mi mechanik nie mówił ile śrub jest - mówił o dwururce, że zamieniona chyba na łącnik siatkę. Sam widziałem tylko od dołu, ze spawy jakieś dziwne - sam dokładniej umiem - a mechanik powiedział że ktoś sie uczył - znaczy ze wcale nie mam dwururki tylko "rzemioslo".
Podobno ze 200 zł kosztuje taka jak trzeba - gość tłumiki robi od lat to chyba wie co tam włożyć.

105 PS sie nie przelicza - dzięki - nie wiedziałem.
zuje się moc jak docisnąć gaz. Oparcie trzeszczy. Jak ze swiateł pociągnę mocniej to ładnie zostają inni mimo że na starcie jestem pół auta za. To sie nazywa "odejście"

A te PF i PB to ponoć najlepsze silnikiw Golfach i Jettach - czyli mój odpowiednik jest całkiem dobry ?? Wymieniac olej i dbać, a będzie kręcił długo ?

PaulAdmin,
To jakiś traf - poprzedni właściciel zdobył taką i założył ?

A powiedzcie mi skąd wiedzieć kiedy w skrzyni automatycznej wymienić olej ? Mówią mi serwisie od skrzyń 250zł, bo nie wiadomo ile oleju wejdzie. A podobno jak źle coś zrobią to sie zacznie kaszanić skrzyni i źle bedzie zmieniała biegi, jakieś kanały sie zatkać mogą. Sugerować się ceną usługi czy certyfikatami zakładu?
Jest takie coś jak bagnet w silniku - o ile się nie myle - i po kolorku oleju i poziomie będę wiedział jak z nim źle czy dobrze ?
Silnikowy jest rzeczywiście nawet ok jak mówił sprzedający auto, ale o skrzyni coś niechetnie szpnął też.

Tym wydechem sie lada dzień zajmę to dam znać co tam siedzi. Zaczął popierdywać pod autem, a w drugim tłumiku jest mała dziurka.

Jaki lać płyn do układu chłodzenia ? G 12 na zbiorniku i tylko ten czy jakieś Petrygo można ? Wydaje mi się że wspólczynnik chłodzenia ma tu na pewno znaczenie, ale wolę się opierać na zdaniu ludzi, którzy nie raz z tym mieli do czynienia.

A poza tym cy ja w ogóle dobrze watek zacząłem czy jakiś inny dział powinienem ?
Widzę że każdy ma tu opisy modyfikacjii ładne foto. Obowiązkowo trzeba zrobić swój temat ?
Ostatnio zmieniony pn lip 26, 2010 00:39 przez WhiteRoute, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 26, 2010 00:39

WhiteRoute pisze:A poza tym cy ja w ogóle dobrze watek zacząłem czy jakiś inny dział powinienem ?
zacząłeś ok, ale te pytania które teraz zadałeś to już wybacz, ale wszystko po stokroć opisano, wyszukiwarka jest na dole. Olej w skrzyni to obowiązkowo po kupnie zmień i filterek, może znajdziesz opis na forum, był nawet film w TVN Turbo w Tolbox-ie niedawno akurat o zmianie oleju w mk2.
WhiteRoute pisze:Widzę że każdy ma tu opisy modyfikacjii ładne foto. Obowiązkowo trzeba zrobić swój temat ?
nie każdy tylko kto chce ten ma, chcesz to sobie załóż taki temat ale nie na dziale technicznym, zorientuj się w strukturze forum gdzie go umieścić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
WhiteRoute
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 10:11
Lokalizacja: kraków

Post autor: WhiteRoute » wt lip 27, 2010 14:17

To dla jeasności.
Jest to Meksykańska wersja czy jakaś przeróba ?
Wypowiedzcie się co powinna mieć ta wersja a czego nie.
Tylne światła na pewno nie są oryginalne to je wymienię tylko dajcie namiar gdzie zdobyć.
Szukam na forum i ktoś miał i sprzedał już niestety.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 107 gości