VENTO Problem z ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rempp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 14:31
Lokalizacja: lubsko

VENTO Problem z ABS

Post autor: rempp » ndz lip 25, 2010 22:32

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak mogę sprawdzić czy ABS działa? mam vento 1.8. 94r Po przekręceniu kluczyka kontrolka powinna się zapalić i zagsnąć a tu niema jakiej kolwiek reakcji, i nie czuję wcale podczas hamowania tego ABS.
Ostatnio zmieniony ndz lip 25, 2010 22:38 przez rempp, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » ndz lip 25, 2010 22:43

najlepiej vag :P a jak abs dziala to jak hamujesz to nie ma pisku tylko szarpie pedalem i masz mozliwosc skretu bo nie blokuje kol.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz lip 25, 2010 22:44

Kontrolka albo jest uszkodzona (rzadkość niebywała) albo uszkodzony był ABS i kontrolkę odpięto.
Najlepiej na mokrej lub luźnej nawierzchni mocno zahamuj - powinno być czuć wyraźne drżenie pedału.



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » ndz lip 25, 2010 22:44

jak sprawdzic? proste rozpędź się troche i wciśnij max hamulec, jesli koła zblokuje to znaczy ,że abs nie działa . spróbuj podłączyc pod komputer i sprawdzic abs , zobacz co pokaże



Awatar użytkownika
rempp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 14:31
Lokalizacja: lubsko

Post autor: rempp » ndz lip 25, 2010 23:30

To że czuć pod pedałem to ja wiem tylko jest ten problem ze ja tego nie czuje i myslałem o jakims innym rozwiązaniu dlaczego on moze nie działac. a niechce jezdzic po mechanikach jak sam moge naprawić ale widzę panowie że pozostanie mi tylko vag. A jak mam placić dla mechanika to wolę kupić kabel za groszę na allegro i sam pobawie sie w mechanika. No nic dziekówka panowie.
Ostatnio zmieniony ndz lip 25, 2010 23:45 przez rempp, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 26, 2010 00:17

rempp, może nic ten VAG nie wykazać jeśli ABS niema zasilania, najpierw posprawdzaj sobie bezpieczniki, zajrzyj pod tylną kanapę czy masz tam komputer ABS bo może ktoś go opchnął, posprawdzaj wizualnie wtyczkę do pompy, wtyczkę do komputera ABS, VAG dopiero wtedy jak będziesz pewien że wszystkie części są na miejscu inaczej szkoda kasy.

[ Dodano: Pon Lip 26, 2010 12:19 am ]
Nie jestem pewien czy w roczniku 94 masz stary typ ABS ze sterownikiem pod kanapą czy nowszy ze sterownikiem przy pompie weź to też pod uwagę.
Ostatnio zmieniony pn lip 26, 2010 00:18 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
rempp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 14:31
Lokalizacja: lubsko

Post autor: rempp » pn lip 26, 2010 18:09

Dzięki za dobrą radę. Niedługo jak będe miał chwile to posprawdzam wszystkie wtyki i zasilanie, na pewno widziałem jakiś moduł pod kanapą jak sprzątałem auto raczej pewne że to od ABS. Jak sprawdzę to dam znać jakie były rezultaty. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości