Nagrzewnica???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Nagrzewnica???

Post autor: Borygo » pn lip 26, 2010 15:25

Mam taki problem, samochod przestal mi grzac....Czego to moze byc przyczyna?
Wymienilem dzisiaj plyn w chlodnicy i zauwazylem ze te dwie rury wodne ktore ida do nagrzewnicy jest w nich strasznie male cisnienie, jak dodam gazu to jest wieksze ale to i tak malo...;/Od czego to moze byc zalezne?
Jak odpale samochod i odkrece jedna lub dwie ruru wodne to jest strasznie male cisnienie i leci takim troszke wiekszym ciurkiem a powinna leciec woda tak jak z rury do chlodnicy mi sie wydaje?
Bardzo prosze o szybko i fachowa rade....



greg

Post autor: greg » pn lip 26, 2010 17:51

wygląda na zapchaną nagrzewnicę



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » pn lip 26, 2010 19:19

A jezeli odlacze przewody wodne od nagrzewnicy na uruchomionym silniku i nie bedzie leciec z nich woda to tez bedzie zapchana?
nie powiedzialbym....Co to moze byc innego???



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » pn lip 26, 2010 20:10

skoro nie masz ciśnienia to gdzieś spieprza lub się nie wytwarza, czyli sprawdż korek zbiorniczka wyrównawczego a jak to nie da rezultatu to chyba pompa do sprawdzenia... ogrzewanie zniknęło przed zmianą płynu czy po ?


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » pn lip 26, 2010 20:14

nagrzewanie zniknelo w taki sposub juz kilka miesiecy temu.
najpierw grzal dobrze, pozniej raz tak a raz nie, pozniej tylko na wysokich obrotach ale juz nie tak dobrze i teraz i doi tej poory wcale....po zmianie plynu chcialem to naprawic bo w zimie nie bedzie sie chcialo tego naprawiac jak klucz do lapy bedzie przymarcal i nie bedzie jazdy bez ogrzewania w zimie.....;/



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » pn lip 26, 2010 20:27

skoro poziom płynu był ok, to tak jak piszę, spróbuj z korkiem a jak to nie da rezultatu to przyjrzałbym się pompie.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » pn lip 26, 2010 20:30

korek i pompa sa nowe.....



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pn lip 26, 2010 20:36

u mnie nie grzało wogóle, zimą nie dało się jeżdzić, zmieniłem nagrzewnice na nową, uszczelniłem nawiew gąbką bo stara się wykruszyła i wali gorącym powietrzem aż miło, stara nagrzewnica była zasyfiona i się nie nagrzewała



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » pn lip 26, 2010 20:42

owszem jest w tym troche racji ale skoro grzala nie najgorzeja teraz nie grzeje wcale tak nagle to watpie zeby to byla nagrzewnica przeczytajnie ten temat:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=4228393#4228393
dopiero po przeczytaniu tego piszcie..



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pn lip 26, 2010 20:48

piszesz, że jeżdziłeś na wodzie i taki tego efekt, że powstał kamień w nagrzewnicy i się po prostu nie nagrzewa, tak samo jak czajnik, jak zarośnie kamieniem to trzeba go dłużej grzać na gazie zeby się woda zagotowała, a ciśnienie jakieś wielkie wcale nie potrzebne wystarczy że pomału będzie sobie płyn przepływał przez nagrzewnice



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » pn lip 26, 2010 20:53

ale nie przeplywa wcale odkrecilem przewody gumowe od nagrzewnicy na odpalonym samochodzie i nie lecialo nic dopiero po dodaniu gazu dosyc mocno wtedy zaczela leciec woda i to bardzo slabiutko...;/



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pn lip 26, 2010 20:59

może wszystkiemu winien kamień (osad w układzie) ja kiedyś płukałem sobie w golfie cały układ w golfie. Wlałem butelke octu i odpaliłem go aż się zagrzał (ale nie polecam tej metody bo może powywalać uszczelki, ja zaryzykowałem i się opłaciło :P) póżniej podłączyłem wąż od kranu i puściłem wodę przez cały silnik to tyle kamienia wyleciało, że szok

jeśli jest ciśnienie w układzie a przez te wężyki do nagrzewnicy nie leci, to musi być cos przytkane, ja tu innej możliwości nie widzę :crazy:
Ostatnio zmieniony pn lip 26, 2010 21:03 przez wojtas4589, łącznie zmieniany 1 raz.



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » pn lip 26, 2010 21:06

Ale skoro plyn do chlodnicy ma takie czynniki ze usowa i rozpuszcza w jakims stopniu kamien wiec nie powinno bys z tym problemu bo go po prostu z czasem rozpusci przynajmniej tak mi sie wydaje...
Pozatym skad tam by sie wzial wiekszy kawalek kamienia??? Watpie szczerze mowiac a ja jezdzilem na wodzie tylko jakies 3-4 miesiace wiec watpie zeby sie przez ten okres az tak zakamienil.Wczesniej wymienialem glowice i czyscilem rury wodne, nie byla zakamienione wiec szczerze watpie zeby to byl kamien....Moze cos innego...?
Mi to wyglada na zapowietrzenie i wiele ludzi jest takiego samego zdania co ja z reszta juz konwersujemy spory okres czasu na ten wklasnie temat....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 26, 2010 21:59

Co wy z tą zapchaną nagrzewnicą skoro kolega twierdzi że po odkręceniu jej weży obu płyn nie leci. Borygo, nie znam T3 ale czy nie ma w nim termostatu jak w golfie II na wężach do nagrzewnicy? Mógł się zepsuć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości