Skrzynia biegów- wybierak?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1488
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Skrzynia biegów- wybierak?

Post autor: kwadrat » wt lip 27, 2010 00:10

Byłem w trasie moim mkII i gdzieś kijowo mi zaczęła wchodzić 5-tka, tzn. nie wchodziła od razu tylko tak jakoś jej nie mogłem wbić, przeważnie za drugim razem się wbijała, czasem za pierwszym, czasem za trzecim, aż w końcu coś mi się stało już całkowicie z biegami (dobrze że dosłownie pare km przed domem), że wchodzi mi tylko trójka i czwórka, żadnego innego biegu nie mogę wbić, włącznie ze wstecznym, lewarek luźno sobie lata we wszystkie str. Jak chcę wbić tak jakby jedynkę, piątkę lub wsteczny to zawsze wchodzi trójka, tak samo jest do tyłu że wchodzi zamiast dwójki zawsze czwórka. Luz jest. Po zdjęciu mieszka zauważyłem też że lewarek jest tak jakby opuszczony, że nie musiałbym nic naciskać żeby włączyć wsteczny.
Coś się mogło odkręcić czy to może wybierak?


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
bowi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob sty 26, 2008 14:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bowi » wt lip 27, 2010 03:33

Miałem kiedyś identyczny problem. W moim przypadku rozwalił się taki plastikowy łącznik (na rys. poniżej to nr 36). Widać go od strony silnika po prawej.
Obrazek



salek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 30, 2009 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: salek86 » wt lip 27, 2010 08:48

Też mi się ostatnio to stało:) stawiam na wybierak jak zajrzysz pod maskę to zobaczysz te plastiki na końcu wybieraka lubią się wyłamywać.
Ostatnio zmieniony wt lip 27, 2010 08:54 przez salek86, łącznie zmieniany 1 raz.



koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: koperson » wt lip 27, 2010 11:23

To moze byc wybierak , z tym ze u Ciebie problem jest gorszy , u mnie tlyko czasami jedynka myliła sie z 3 (5 wchodzila normlanie i 3 tez) , 2 i 4 tez bez problemu wchodziły i sie nie myliły .

Miałem problem tlyko z 1 (czasami zamiast niej wchodziła 3) oraz ze wstecznym , ciezko było go wrzucić . Od wybieraka odchodzą 2 linki przysłoniete gumą , jak byłem u mechanika to powiedzial ze jedna odpowiada za biegi górne (1 , 3 , 5 no i wsteczny bynajmniej u mnie) a druga za biegi dolne ( 2 , 4 )

Zdiagnozował problem i wyszło ze ta linka od gornych biegow miala jakies luzy , naciągnał ją i juz jest wszystko ok :)

Proponuje sprawdzic te linki jesli wiesz o co chodzi :) bo ja kupilem juz nowy wybierak , ktory okazał sie zbędny :) i straciłem na darmo pieniadze
Ostatnio zmieniony wt lip 27, 2010 11:24 przez koperson, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1488
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » wt lip 27, 2010 17:48

Ok dzięki panowie. W pierwszej kolejności sprawdzę ten łącznik 36. Mam wrażenie że nie działają tak jakby "boki" skrzyni biegów-lewarka
EDIT: Przyczyną był łącznik nr 33. Koszt naprawy 5,9zł :hmm: , naprawione pod sklepem.


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 77 gości