Golf II RP zgasł podczas jazdy i nie odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MatMax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 15:52
Lokalizacja: Lubiechowo
Kontakt:

Golf II RP zgasł podczas jazdy i nie odpala

Post autor: MatMax » wt lip 27, 2010 13:39

Witam wszytkich o to moja sytuacja.

Poruszałem się z prędkością około 60 km/h na 4-tym biegu. Nagle silnik zaczoł przerywać, jechałem na gazie w tym momencie więc szybko przełączyłem na benzyne ale było to samo i zjechałem na boczną uliczke gdzie silnik zgasł. Kręciłem wielokrotnie silnikiem i nie odpalił. Sprawdziłem świece bo stare były i okopcone. Wymieniłem na nowe jak i palec, kopułke, kable. Iskra jest a odpalić nie chce. Gdy kręce dłużej czuć benzyne. I pojawia się pytanie co może mu dolegać?

Silnik RP
Instalacja gazowa to Stag 50, parownik Voltran.
Sprawdziłem czy wtyczki są na swoich miejscach i poruszałem każdą z nich.
Rozrząd zrobiony około 30 tys. km temu. Nie mam znaków OT na wałku rozrządu więc trudno samemu mi zdiagnozować czy nie przeskoczył. Naciąg paska wydaje mi się dobry.

Proszę o pomoc i rady.


MATMAX

MaRo1705
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 23:20
Lokalizacja: Szczedrzyk k/Opola
Kontakt:

Post autor: MaRo1705 » wt lip 27, 2010 13:47

MatMax, sprawdz rozrzad mogl przeskoczyc skoro jest iskra czuc ze paliwo dochodzi , znaki musza byc a jak nie wiesz jak sprawdzic to wyjmij pierwsza swiece od strony rozrzadu zdejmij kopulke pokrec walem albo lekko przepchaj auto zeby znak na aparacie pokryl sie z 1 cylindrem wtedy jak wrzucisz srubokret do otworu po swiecy powinien byc w pozycji gmt cczyli najwyzszym polozeniu albo jak kto woli martwym punkcie , jesli nie bedzie to to to wkrec swiece i krec rozruszniiem i zobacz czy paliwo dochodzi do silnika wtedy swiece moga byc mokre , sprawdz jeszcze masy silnika i kabelki mi padla masa silnika i tez zgasl i niechcial odpalic tylko ze mi przekaznik pomp swirowal


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=186922][img]http://images42.fotosik.pl/168/5045874243d5bdca.jpg[/img][/url]

sekcjazwlok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 02:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: sekcjazwlok » wt lip 27, 2010 13:57

Borykam sie z podobnym problemem , jakis tydzien temu jechałem i auto poprostu zgasło bez szarpania. Odpalił na holu ale obrotek leżał , i auto nie przyspieszalo. Zacholowałem wóz na warsztat gdzie po 5 dniach stania golf odpalił. Jednak wczoraj miałem to samo , stałem na parkingu i nagle zgasł. Dodam że po 1 razie mechanicy chyba z 3 ltr wody dolali i od tamtego momentu na 100km schodzi ok 1 ltr wody , no to wiem że uszczelka pod głowicą ale czemu gaśnie?:/



MatMax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 15:52
Lokalizacja: Lubiechowo
Kontakt:

Post autor: MatMax » wt lip 27, 2010 22:42

MaRo1705 pisze:MatMax, sprawdz rozrzad mogl przeskoczyc skoro jest iskra czuc ze paliwo dochodzi , znaki musza byc a jak nie wiesz jak sprawdzic to wyjmij pierwsza swiece od strony rozrzadu zdejmij kopulke pokrec walem albo lekko przepchaj auto zeby znak na aparacie pokryl sie z 1 cylindrem wtedy jak wrzucisz srubokret do otworu po swiecy powinien byc w pozycji gmt cczyli najwyzszym polozeniu albo jak kto woli martwym punkcie , jesli nie bedzie to to to wkrec swiece i krec rozruszniiem i zobacz czy paliwo dochodzi do silnika wtedy swiece moga byc mokre , sprawdz jeszcze masy silnika i kabelki mi padla masa silnika i tez zgasl i niechcial odpalic tylko ze mi przekaznik pomp swirowal
Masa jest a paliwo dochodzi. Zresztą to jakby nie dochodziło to na gazie odpaliłby. Co do rozrządu to jak zakładałem palec to widziałem tam pod nim taka blaszkę ale znaku na niej nie widziałem. Możesz zrobić jakieś foto?

Dobra sprawdziłem rozrząd. Sprawdziłem kompresje też jest dobra. Jeszcze jakieś podpowiedzi?


MATMAX

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości