Golf III GTI 2.0 8v Czujnik temperatury??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Peper89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 29, 2010 18:46

Golf III GTI 2.0 8v Czujnik temperatury??

Post autor: Peper89 » czw lip 29, 2010 18:49

Witam mam problem z temperaturą silnika gdyż wskaznik wskazuje mi temperature 110st a nawet 130st i caly czas świeci się lampka ostrzegawcza. Ten sam problem jest gdy auto jest zimne i włączy się tylko zapłon to już zaczyna wariować wskazówka i lampka miga. Teraz tak poprzedni właściciel mówił mi że już wymieniał czujnik temperatury... choć niebył pewny czy wymienił na dobry. Moje pytanie brzmi jaki prawidłowy czujnik powinien być w moim golfie?( Obecnie mój czujnik ma niebieski obwód) albo gdzie szukać jeszcze przyczyn? ( moze to nie czujnik?). Mam nadzieje że ktoś mi pomoże :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Re: Golf III GTI 2.0 8v Czujnik temperatury??

Post autor: Paweł Marek » czw lip 29, 2010 20:28

tyle razy było o tym na forum. Wyjmij po prostu wtyczkę czujnika i włącz zapłon jesli dalej bedzie to samo to coś w liczniku się pokiełbasiło, albo w okablowaniu. Zmierz jeszcze po włączeniu zapłonu napięcie między pinami 2 i 4 we wtyczce, powinno być około 12 V


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf III GTI 2.0 8v Czujnik temperatury??

Post autor: Paweł Marek » pt lip 30, 2010 13:52

Z niebieską tez jest ok - takie dają teraz w ASO zgodne z oryginałem. O tym już było na forum


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Peper89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 29, 2010 18:46

Golf III GTI 2.0 8v Czujnik temperatury??

Post autor: Peper89 » pt lip 30, 2010 18:16

Dzięki ...:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 67 gości