Zmiana tapicerki Przedniego fotela mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

micho1010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 05, 2010 20:33
Lokalizacja: B.P

Zmiana tapicerki Przedniego fotela mk2

Post autor: micho1010 » czw lip 29, 2010 22:32

Witam mam pytanie do forumowiczów chciał bym przerzucić materiał (tapicerkę) z przedniego fotela na inny fotel z mk2 z innym kolorem tapicerki.Szukajać po szrotach i przeglądając ogłoszenia nie znalazłem przedniego fotela do mk2 w kolerze ciemno niebieskim,i mam problem.Z tego powodu kieruję pytanie czy ktoś z was przerabiał taki temat z podmianka tapicerki foteli jeśli tak to był bym wdzięczny za każde podpowiedzi bo nie chcem mieć dwuch innych siedzeń... :(



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Zmiana tapicerki Przedniego fotela mk2

Post autor: Lipek81 » pt lip 30, 2010 10:32

Bez problemu przełożysz, jeżeli typ obu foteli jest taki sam - tzn. zwykły na zwykły - nie ma problemu, ale np. zwykły na pół kubełek to oczywiście nie podejdzie.
Tak informacyjnie - tapicerka siedziska jest taka sama dla lewego i prawego fotela - można je zamieniać dowolnie między lewym i prawym fotelem - to samo jest z tapicerką oparcia, ale wyjątkiem jest tutaj wersja 3D która ma wycięty otwór na rączkę podnoszenia fotela. Wiec, jeżeli masz np. pół kubełki z przetartym bokiem od kierowcy, to szukasz fotela pasażera z tą samą tapicerką (fotele pasażera rzadziej są przetarte) i przekładasz.

Zwróć uwagę, że w golfach mk2 były dwa rodzaje foteli - nowsze i starsze. Nowsze były zakładane prawdopodobnie od sierpnia 1989 (jak samochód miał nową instalację elektryczną, to miał i nowe fotele). Nowsze fotele różnią się od starszych z zewnątrz tym plastikiem który jest na łączeniu oparcia z siedziskiem, z boku fotela, widoczne zaraz po otwarciu drzwi. W starych fotelach ten plastik był mniejszy, krótszy, w nowych jest większy. Poza tym fotele nowe i stare mają zupełnie inny stelaż oparcia (nie wiem, jak z siedziskiem), inne linki do podnoszenia itp. - stąd nie jestem pewien, czy np. podejdzie tapicerka z nowszego do starszego stelaża.



micho1010
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 05, 2010 20:33
Lokalizacja: B.P

Zmiana tapicerki Przedniego fotela mk2

Post autor: micho1010 » pt lip 30, 2010 15:10

Lipek 81 wielkie dzięki :pub: nie wiedziałem o tym że fotele ze starszych golfów sprzed 89r.się różnią od tych z drugiej połowy produkcji.Sam posiadam golfa z 90 roku teraz bede wiedział że mam szukać tych po 89r.A jeszcze mam takie pytanie zastanawia mnie może wiesz jak i w którym miejscu mam rozpruć materiał fotela (bo chyba inaczej sie nie da wyjąć tapicerki) czekam na wszystkie informacje z góry dziekuję



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 63 gości