koło dwumasowe zamiana na tradycyjne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

koło dwumasowe zamiana na tradycyjne

Post autor: mg-maciek » czw sty 26, 2006 20:14

czy jest możliwość zamiana koła dwumasowego w tdi mk4 na tradycyjne czyli lżejsze i tańsze bez żadnych przeróbek i innych problemów
po prostu wyjąć włożyć poskręcać i gra
pytam bo jak się dowiedziałem mam problem (prawdopodobnie z kołem dwumasowym) ale jego koszt to nawet 3 tys jak się nie ma dojść więc szukam oszczędnośći a przy okazji lżejsze koło to lepsze osiągi
Ostatnio zmieniony pt mar 27, 2009 16:27 przez mg-maciek, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pn sty 30, 2006 22:28

sorki za OT ale chcialbym sie dowiedziec czym objawiaja sie problemy z kolem dwumasowym?


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

koło dwumasowe

Post autor: mg-maciek » wt sty 31, 2006 00:14

ksionc pisze:sorki za OT ale chcialbym sie dowiedziec czym objawiaja sie problemy z kolem dwumasowym?

dzieki pomocy na forum dostałem namiary na ludzi którzy opisywali identyczny problem jak mój w swoich autach, który przejawiał się drganiami przenoszonymi na karoserie pojawiającymi się tuż przed zatrzymaniem samochodu w dodatku losowo i znikającymi bezpośrednio po zatrzymaniu
szerzej o tym problemie opisane jest na forum strony diagnostyk (więcej info również w wyszukaj i mg-maciek tam już parę osób wypowiedziało się w tym temacie)
pozdrwiam


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » wt sty 31, 2006 11:44

w swoim aucie tez cos takiego zauwazylem. drgania przed zatrzymaniem ale nie zawsze i znikaja po wyhamowaniu do zera. da sie z tym zyc czy trzeba rozpatrywac wymiane w najblizszym czasie? zainteresuje sie tematem wymiany kola dwumasowego na zwykle i bede sledzil ten temat :grin: pozdro


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

PFudala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 03, 2006 16:13
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: PFudala » wt sty 31, 2006 14:41

mg-maciek, Czy mógłbyś przybliżyć mi tematykę koła dwumasowego - co to takiego i po co i wogóle? Dzięki



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » wt sty 31, 2006 15:57

PFudala pisze:mg-maciek, Czy mógłbyś przybliżyć mi tematykę koła dwumasowego - co to takiego i po co i wogóle? Dzięki
na wstępie zaznacze że nie jestem mechanikiem tylko samoukiem ale z tego co zdążyłem się zorientować to jest to bardziej skomplikowane koło zamachowe a koło zamachowe to część układu napędowego znajdująca się między silnikiem a skrzynią biegów
służy np do rozruchu silnika (jest ono poruszane przez rozrusznik) ale główne jego zadanie jak mi się zdaje to wytworzenie dodatkowej (odpowiedniej) siły bezwładności dla sprężenia mieszanki przez tłoki i pewnie jeszcze coś ale tak jak napisałem nie jestem specem
najlepiej skorzystać z szukaj (widziałem fajny filmik pokazujący zasadę działania - polecam)
pozdrawiam


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

maroo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 23, 2006 13:22
Lokalizacja: google

Post autor: maroo » czw lut 02, 2006 13:06

mg-maciek pisze:czy jest możliwość zamiana koła dwumasowego w tdi mk4 na tradycyjne czyli lżejsze i tańsze bez żadnych przeróbek i innych problemów
po prostu wyjąć włożyć poskręcać i gra
pytam bo jak się dowiedziałem mam problem (prawdopodobnie z kołem dwumasowym) ale jego koszt to nawet 3 tys jak się nie ma dojść więc szukam oszczędnośći a przy okazji lżejsze koło to lepsze osiągi
mq-maciek......niedawno widzialem sie z kolesiem ktory wymienial mi kolko i oto co mi powiedzial: po odlaczeniu wtyczki od czujnika pretkosci na skrzyni problem znika ;) niestety pojawia sie taki sam ale przy ruszaniu to mialem wlasnie ja i jedyna recepta byla wymiana kola, ale jesli po odlaczeniu wtyczki samochod rusza bez ,,drgawek" problem jest z nastawnikiem w pompie mozliwe ze trzeba go tylko wyciagnac i przeczyscic, kto wie moze ten problem dotyczy wlasnie Ciebie
Tak wiec kiedy juz bedziesz bogatszy o te 3 kloci pamietaj komu stawiasz piwko



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » czw lut 02, 2006 21:07

dzięki za info
na razie śmigam bo kasy brak ale dzięki za radę to znacznie ułatwi ewentualną naprawę -nikt mi nie naściemnia
jak nazbieram kasy to biorę się za to bo serce boli że coś nie tak z autem
pozdrawiam
ps. pytanie tylko gdzie jest ten przeklęty czujnik prędkości ???????????? może wiesz ????


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pt lut 03, 2006 00:23

maroo, dzieki za podpowiedzi w tym temacie. jezeli u mnie pomoze to co napisales to ze mnie tez masz :pub:


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

jabolo3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 20, 2009 20:14
Lokalizacja: kraków

Post autor: jabolo3 » wt sty 20, 2009 21:26

czesc maroo
moglbys mi dokladnie opisac gdzie znajduje sie czujnik predkosci na skrzyni?czytalem twoj post ale nie wiem gdze ten czujnik jest zeby go odlaczyc, chce sprawdzic czy mam walnieta dwumase czy nastawnik w moim golfie mk4 di 90km, pozdrawiam



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » śr sty 21, 2009 00:32

Kumplowi wymienili w serwisie dwumase na zwykłe koło zamachowe i osobiście nie polecam takiego zabiegu. Dużo gorsza kultura pracy ... Tak jakby się jechało starszym dieslem.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » śr sty 21, 2009 10:35

No bo jednomasy nie wyważają tak dobrze drgań jak dwumasa która przecież nie była wsadzona do auta ot tak sobie.
Moje zdanie jest takie, jeżeli auto nie modzone z mocą to dwumas, jeżeli jakieś grubsze mody i moment spory to jednomas. Mam u siebie jednomas i sprzęgło VR6, fakt kultura pracy i odgłosy co najmniej dziwne :wink: ale za to nie ma problemów z trzęsieniem i momentu się tak nie boi jak oryginał.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

jabolo3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 20, 2009 20:14
Lokalizacja: kraków

Post autor: jabolo3 » śr sty 21, 2009 18:42

a tak w ogole koledzy to ja sie zastanawiam ile kaski szykować na ewentualna wymianę koła dwumasowego ale nie wiem czy w moim aucie takowe w ogole występuje

mógłby mi ktoś pomóc, mam golfa IV tdi 90KM 1998rok produkcji?



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » pt lut 06, 2009 12:30

jabolo3 pisze: mógłby mi ktoś pomóc, mam golfa IV tdi 90KM 1998rok produkcji?
kolego zapomniałem dopisać ci na priva - najłatwiejszy sposób sprawdzić cene to przez allegro wpisujesz koło dwumasowe golf iv i masz wszystko
niestety nie dodam linka bo nie mam dostępu do allegro w robocie (dranie blokuja niektóre strony :crazy: ) ale naprawdę łatwo to znajdziesz
dobrze też pamiętać wersję silnika - będziesz mógł precyzyjnie dobrać do swojego auta
pozdrawiam


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości