dziwne dźwięki z silnika mkIII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gienek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 13, 2004 21:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

dziwne dźwięki z silnika mkIII

Post autor: gienek » sob sty 28, 2006 13:18

Mam dziwny problem z moim autkiem. Sprobuje to jak najlepiej opisac choc nie ukrywam ze ciezko to wytlumaczyc:) Wiec tak: silnik zimny. Zapalam jade po miescie ok 40-50km\h jest ok. Wyjezdzam z miasta i od predkosci ok 70km\h w silnika wydobywa sie dziwny dzwiek tak jak by miałczenie :) naprawde dziwny ten dzwiek wyglada to tak jak by zbieralo sie jakies cisnienie czy cos. Dodam jeszcze ze mam instalacje LPG i ze dzieje sie to tylko przy wiekszych predkosciach. Prosze o jakos sugestie!



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob sty 28, 2006 13:36

Hmmm jeśli uważnie sprawdzasz i czytasz forum to już pojawiło się kilka dźwięków podobnych do miałknięcia i były to : uszczelka tylnich drzwi, uszczelka bagażnika, szyberdach ( to między innymi u mnie). Więc czy jesteś pewien, ze to od silnika?????


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

gienek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 13, 2004 21:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: gienek » sob sty 28, 2006 13:45

Tylnych drzwi nie mam wiec odpada. To napewno wydobywa sie z przodu auta (silnika) szczegolnie jak mu dodam gazu choc nie jest to regula. I tylko przy wiekszych predkosciach. Moze to cos z lpg?



Awatar użytkownika
nitrob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 14, 2005 18:22
Lokalizacja: Okolice Olsztyna

Post autor: nitrob » sob sty 28, 2006 19:45

Hej !
U mnie podobne objawy :). Jakies 5-10 km po ruszeniu w trase /kilka mruczy i cisza/. Ciekawe, ze nie ma tego na zimnym i cieplym silniku tylko w trakcie grzania. Mam przeczucie ze to pompa wody dziekuje za wspolprace. Za kilka dni bede u mechaniora moze cos poradzi !
Pozdrawiam
Robert



naian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt sty 28, 2005 16:51
Lokalizacja: Trzebiatów
Kontakt:

Post autor: naian » sob sty 28, 2006 20:17

Nitrob o jakie "grzanie" ci chodzi? grzanie w sensie ogrzewanie kabiny? Jak wrocisz od mechaniora to daj znac ci powiedzial- GIENEK



zeb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 15:00
Lokalizacja: wroc

Post autor: zeb » śr lut 22, 2006 20:58

mam tez cos takiego w moim JOKERze w silniku podczas jazdy od kilku dni jakby cichy pisk gwizd lub uciekajace powietrze z czegos ciasnego i nie mam pojecia co to takiego:/ a dwa dni temu podczas jazdy zdazylo mi sie kilka razy jakby zabraklo mocy na sekunde i nagle ja dostawal spowrotem i nie mam pojecia z czym to jest zwiazane bo jestem laikiem w tych sprawach:(



Robert Raburski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 31, 2005 20:03
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Robert Raburski » wt lut 28, 2006 23:25

No witam ja jestem umówiony z mechaniorem w sobotę będziemy lokalizować problem.Wstępnie wykluczył że jest to problem ze skrzynią

[ Dodano: Wto Lut 28, 2006 22:28 ]
nitrob pisze:Hej !
U mnie podobne objawy :). Jakies 5-10 km po ruszeniu w trase /kilka mruczy i cisza/. Ciekawe, ze nie ma tego na zimnym i cieplym silniku tylko w trakcie grzania. Mam przeczucie ze to pompa wody dziekuje za wspolprace. Za kilka dni bede u mechaniora moze cos poradzi !
Pozdrawiam
Robert
napewno to nie jest pompa wody bo miałem ją wymienianą niedawno z paskiem rozrządu


MK3 TDI może kiedyś

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości