Brak ogrzewania tylnej szyby, brak ciepla z dmuchawy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gostek37
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt sty 17, 2006 22:55
Lokalizacja: Wawka-Mokotow
Kontakt:

Brak ogrzewania tylnej szyby, brak ciepla z dmuchawy

Post autor: gostek37 » wt lut 14, 2006 17:53

Witam serdecznie mam taka sprawe jestem nowym uzytkownikiem golfa z 86 roku stary ale jary:) i mam takie pytanko wskaznik temperaturki silnika max dochodzi do polowy ale w moim golfiku wcale nie ejst tak cieplo jak chyba powinno byc leci takie letnie powietrze czy to normalne??

a drugie pytanko mam takie co do ogrzewania tylniej syzbo co moze byc przyczyna ze mi nie dziala?? czekam na jakies rady pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt kwie 15, 2008 22:12 przez gostek37, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » wt lut 14, 2006 19:04

co do szyby te pewnie sie kable przerwały w łączniku buda - klapa

a do nagrzewnicy zakładając, że cała mechanika sterowania klapkami jest sprawna to mogły się pozapycha/paśc zaworki które pomagają w szybszym rozgrzaniu silnika blokując właśnie dopływ wody do nagrzewnicy, umieszczone one są w komorze silnika na przewodach idących do nagrzewnicy :bigok:


Nissan Patrol K160

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt lut 14, 2006 23:48

gostek37 pisze:a drugie pytanko mam takie co do ogrzewania tylniej syzbo co moze byc przyczyna ze mi nie dziala??
wiele przyczyn np uszkodzony wyłącznik. Może sprawdzaj po kolei gdzie dochodzi prąd a gdzie nie (zaczynając od samej szyby) - bezpieczniki oglądałeś?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Ksys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Ksys » śr lut 15, 2006 02:07

u mnie w gofrze nie działało ogrzewanie tylnej szyby bo sie wypieła wsówka z tylnej zsyby.spotkałem sie że przecierały sie kable miedzy nadwoziem lub maską,badz tez wyłacznik odmawiał posłuzeństwa,ale to rzadki ewenement:)co do nagrzewnicy to Trochim, powiedział chyba wszsystko co powinno sie sprawdzić,jak przewody sa sprawne to powinno działać.weź również poprawke że jest zima i u mnie też nie jest łatwo o ciepłe powietrze(gorące),jednak ja mam problemy z gonącym płyne chłodniczym,bo mam nagrzewnice gdzieś sypnieta i nie moge znaleźć nowej:( pozdrawiam


Jest: Passat B4 1.8 +lpg '94
było: MB W124 300E
golf 2 gtd JR '90
sierra 2.9 24V6 cosworth
golf 2 D JP '86
[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/26W5p1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » czw lut 16, 2006 16:08

Ksys pisze:bo mam nagrzewnice gdzieś sypnieta i nie moge znaleźć nowej:( pozdrawiam
no co Ty.. na allegro bez problemu znajdziesz.. ostatnio widziałem nawet po 35zł - tylko ciekawe jak wykonanie..


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

Awatar użytkownika
maguniasty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 20:26
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: maguniasty » pt lut 17, 2006 23:34

Mialem podobny problem. WYmieniono mi 3 razy termostat i nic. Nadal letnie powietrze zwlaszcza kiedy jechalem, tylko kiedy na postoju pochodzil na wolny obrotach to zaczelo Cieple powietrze docierac do auta i w pol godzinki bylo cieplutko,ale teraz wiem ze powinno byc po 5 min. U mnie byly zapchane rury prowadzace do nagrzewniczki! pozdro



kefasmk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 15, 2006 23:40
Lokalizacja: Jemna

Post autor: kefasmk2 » sob lut 18, 2006 00:04

albo po prostu gostek37 ma nagrzewnicę pełną kamienia i rdzy, czyli skutek stosowania wody w układzie chłodniczym w sezonie letnim.
ja tak miałem w swoim i wymieniałem nagrzewnice bo ni cholery nie było ciepełka


Piotrek

Awatar użytkownika
michalVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 27, 2007 19:57
Lokalizacja: Swarozyn
Kontakt:

Post autor: michalVW » wt kwie 15, 2008 22:08

ja mialem taki problem tez. w moim golfiku zbiorniczek od plynu chlodniczego mial jakis smieszny samorobny wezyk nadmiaru o korek z dziurka. zlikwidowalem to i jest cieplo...:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 80 gości