Nowe wycieraczki przednie skrzypia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Nowe wycieraczki przednie skrzypia

Post autor: Grzegi Siedlce » pn lut 20, 2006 00:35

Witajcie może ktoś z kolegów poradzi mi co mam zrobić. Otóż kupiłem komplet dobrej marki wycieraczek na przednią szybę i po zamontowaniu jedna z nich a konkretnie od strony kierowcy skrzypi i przy powrocie zamiast zbierać to rozmazuje wode. A powiem z góry że odpata to że to wina pióra bo już 2 razy je odmieniałem oraz to że szyba za sucha bo nawet podczas ulewy mam to samo. Slyszałem że coś tam jakiś kąt się ustawia na piórku. niemam pojęcia. czekam na propozycje. z góry dzieki i pozdro :pub:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pt sty 18, 2008 09:11 przez Grzegi Siedlce, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32752
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn lut 20, 2006 00:38

Weż zobacz czy na pewno pioro dobrze siedzi, poruszaj nim. Sprawdz czy dobrze przylega do szyby. U mnie pomogło.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » pn lut 20, 2006 00:39

Sprawdź czy nie ma luzów na ramieniu wycieraczki, sprawdź też czy nie ma luzy przy wieloklinie, gdzie zakłada się całe ramię.



ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » pn lut 20, 2006 09:14

Może przy zbieraniu koniec pióra skierowany jest (ustawia się) do dołu. Nie ustawia się prawidłowo w stosunku do położenia ramienia wycieraczki.



r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » pn lut 20, 2006 09:45

zobacz czy ramie wycieraczni nie jest przygiete w ktoryms miejscu i czy jest tak jak potrzeba. swoja droga to sa takie preparaty silikonowe do smaroawania szyb min. po to zeby wycieraczki chodzily jak nalezy. napisz czy miales zmieniana szybe w swoim VW ?

pozdr. :bigok:


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pn lut 20, 2006 21:40

r30q pisze:napisz czy miales zmieniana szybe w swoim VW ?

Tak była wymieniana na nową w 2000 roku.

[ Dodano: Pon Lut 20, 2006 20:44 ]
Może przy zbieraniu koniec pióra skierowany jest (ustawia się) do dołu. Nie ustawia się prawidłowo w stosunku do położenia ramienia wycieraczki.
To w takim układzie jak to sprawdze ? wiem tylko że na wycieraczce jest pionowa strzałka montażu. i zamontowałem jak trzeba. sam niewiem co to jest. tak mnie denerwuje to "rypanie " że szok :) i to że rozmazuje przy powrocie. A zaś prawa zbiera wodę do sucha coś pieknego :bigok:



Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: maverik » pn lut 20, 2006 22:11

Poprostu podegnij cale ramie wycieraczki(albo samo mocowanie piora) tak aby kat miedzy szyba i piorem troche sie zmienil
ciezko to wytlumaczyc ale jak popatrzysz z boku na pioro to jest to taki listek skierowany prawie prostopadle do szyby, jesli wycieraczka skrzypi wystarczy zmiana tego konta i powinna przestac, czesto nawet zamiast wycierania wycieraczka "skacze" po szybie wtedy takie podginanie pomaga
najlepiej uzyc do tego 2 par kombinerek i podginac ramie miedzy nimi zeby nie uszkodzic reszty wycieraczki, nie trzeba duzo czasem naprawde minimalny ruch wystarczy



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » wt lut 21, 2006 11:20

Witam.

Spróbuj założyć wycieraczkę odwrotnie tzn obróć ją o 180st, czasami pomaga.



Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » śr lut 22, 2006 00:32

maverik pisze:jesli wycieraczka skrzypi wystarczy zmiana tego konta i powinna przestac, czesto nawet zamiast wycierania wycieraczka "skacze" po szybie wtedy takie podginanie pomaga
najlepiej uzyc do tego 2 par kombinerek i podginac ramie miedzy nimi zeby nie uszkodzic reszty wycieraczki, nie trzeba duzo czasem naprawde minimalny ruch wystarczy
czyli poprostu delikatnie przegiąć samą wycieraszkę ? tylko jeżeli wiesz odchylęje od szyby to w lewo czy w prawo mam to odgiąć ?? bo niezbyt rozumiem :) dzieki z góry :)



michal_thcv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 20:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michal_thcv » śr lut 22, 2006 00:51

Miałem podobny problem, i tak jak niektórzy z was piszą wystarczy wygiąć wycieraczkę, tak, aby po zdjęciu pióra ten metal, na który zakłada się wycieraczkę, ta końcówka jest zagięta w literę U to ona ma swoją powierzchnią idealnie przylegać do szyby - ciężko to wytłumaczyć, wygięcie tej wycieraczki wcale nie jest takie proste trzeba użyć trochę siły. Chodzi o to, aby piórko wycieraczki ustawiało się pod kątem prostym do szyby po to, aby ta wycieraczka pracowała a u Ciebie wygląda to tak, że ona w jedną stronę zbiera, bo się kładzie tak jak powinna a w drugą nie może się ta gumka odwrócić i występuje taka sytuacja, że: drży, skacze, piszczy, trzeszczy. Mam nadzieje, że udało mi się wytłumaczyć jak z tym wygięciem ma to być.



ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » śr lut 22, 2006 10:20

Co wy macie za wycieraczki? Przecież pióro wycieraczki zamontowane na tym "U" ma możliwość dopasowania się do płaszczyzn szyby (jest ruchome w płaszczyźnie równoległej do ramienia wycieraczki wynika z tego, że równoległej do osi podłuźnej pióra wycieraczki), chyba, że codzi o dogięcie (skręcenie) "U" w płaszczyźnie prostopadłej do osi pióra wycieraczki.



Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » sob lut 25, 2006 23:14

Wiecie co koledzy zrobiłem jak mi doradziliście tzn. odgiołem lekko wycieraczkę i teraz piórko leży idealnie prostopadle do szyba a nie pod kątem i jest teraz git :) DZIĘKI ZA :pub: POMOC



Awatar użytkownika
dolphin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob sty 21, 2006 11:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: dolphin » pt mar 31, 2006 20:36

Witam Wszystkich. Tak sobie poczytałem pościk, bo miałem taki sam problem z nowymi wycieraczkami, powyginałem trochę i narazie pomogło. Pojawił się jednak inny PROBLEM:(
Okazało się, że z takiego skaczącego pióra wyskoczyła aluminiowa podstawa i porysowała mi NOWIUTKĄ szybę zanim się zdążyłem zorientować. Kuuuuzzzzwaaa chyba się potne tym pióreczkiem!! Czy macie na taką ryse jakąś radę??
Pozdravwiam



Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: maverik » pt mar 31, 2006 23:25

mozna probowac paste polerska(oczywiscie specjalna do szyb a nie kazda) ale boje sie ze to walka bez wiekszego sensu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości