[mk3]Panewki - porada

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

[mk3]Panewki - porada

Post autor: lgruszkos » wt lut 28, 2006 17:55

Witam wszystkich, słychać mi panewki silnik ma według licznika 150 tys ale wydaje mi sie ze ma duzo wiecej. Jednak okazało sie ze to panewki ale mechanik powiedział mi ze on spróbowałby wlać olej minerał, ja cały czas jezdze na półsyntetyku Mobila. Jak myślicie czy to cos pomoże czy odrazu lepiej robić remont.
Ostatnio zmieniony śr mar 01, 2006 23:28 przez lgruszkos, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt lut 28, 2006 17:58

Jeśli faktycznie panewki padły to zmiana oleju nic nie da. Stracisz tylko niepotrzebnie kase.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » wt lut 28, 2006 18:05

lgruszkos pisze:słychać mi panewki silnik ma według licznika 150 tys ale wydaje mi sie ze ma duzo wiecej. Jednak okazało sie ze to panewki ale mechanik powiedział mi ze on spróbowałby wlać olej minerał
hehehe no to rybki czy akwarium? jak słyszy panewki to olej już nic nie zmieni, a naprawe należy przeprowadzić jak najszybciej!!

_________________pozdrawiam


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » wt lut 28, 2006 19:57

no kolego musze jeszcze wrócić do doku w piatek jakieś 400 km. Mam nadzieje ze wytrzyma to moje małe maleństwo



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt lut 28, 2006 23:04

Witam. A czy masz calkowita pewnosc ze to panewki? jakie sa objawy, co kiedy i gdzie stuka? Bierze ci olej? Jakie masz cisnienie oleju? Pamewki maja ta wredna ceche ze luz na nich ktorego jeszcze nie slychac powoduje znaczny spadek cisnienia oleju. Wiele bylo postow na ten temat. Takze radzilbym dokladnie wybadac temat i nie podejmowac nerwowych ruchow. A taka moja osobista opinia: pierwsze raz slysze zeby mechanik po zdiagnozowaniu panewek radzil wymiane oleju... no comments. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » śr mar 01, 2006 08:05

stuka jak dodaje gazu, tzn jak jest jakieś obciążenie. Oleju nie bierze ani troche, spadku mocy też niby nie czuć. A ciśnienia oleju nie zabardzo mam gdzie sprawdzić. Kontrolka się nie zapala i nie piszczy w każdym razie. Chociaż wczesniej piszczała - kiedyś dawno temu



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr mar 01, 2006 12:33

I tak sama z siebie przestała piszczeć ? :goof:


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » śr mar 01, 2006 16:59

Przestała pisczeć bo miałem problem z pompą olejową, wypadła jakaś zawleczke i nie miałem ciśnienia ale to zrobił mechanik i teraz nie piszczy, tylko właśnie przez ten moment zarznołem panewki



Awatar użytkownika
r5badkiller
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 18:15
Lokalizacja: Pleśna k/Tarnów
Kontakt:

Post autor: r5badkiller » śr mar 01, 2006 19:00

lgruszkos pisze:Przestała pisczeć bo miałem problem z pompą olejową, wypadła jakaś zawleczke i nie miałem ciśnienia ale to zrobił mechanik i teraz nie piszczy, tylko właśnie przez ten moment zarznołem panewki
hmmm to moze u mnie tesz wypadła niby nic nie stukota i sie nie tucze ino cisnienie a nie ma a tak juz przjeclałem 4 tys na niskim cisnieniu ](*,) muszem rozebrac i liknoc na pompe :mlotek:


Golf to Golf. Niemiecka prostota i solidne wykonanie. Może nie ekscytuje, ale można na nim polegać.

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 01, 2006 19:06

A czy robil to ten sam mechanik? Bo moja pierwsza mysl byla taka ze moze zmienil ci czujniki na slabsze ty byles zadowolony bo ci nie piszczalo a silnik dostawal w d..e no i wkoncyu padly panewki... a teraz radzi ci zebys zmienial olej bo boi sie ingerencji mechanicznej zeby nic nie wyszlo na jaw... oczywiscie to tylko spekulacje i to nie musi byc prawda ale tak mi sie pomyslalo, sprawdz jakiego koloru masz czujniki oleju OK? I daj znac.



Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » śr mar 01, 2006 19:23

KamilW pisze:nie piszczalo a silnik dostawal w d..e no i wkoncyu padly panewki
cóż za intryga, a może jest prostrze wytłumaczenie.. pupa nie mechanik

___________________________pozdrawiam


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 01, 2006 19:43

nie chcialem tego tak nazwac... na razie trzymam fason :>



Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » śr mar 01, 2006 22:25

Koedzy z czujnikami faktycznie było cos mieszane. Mam czarny i brazowy, a wydaje mi sie ze powinny być inne fuck



Awatar użytkownika
r5badkiller
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 18:15
Lokalizacja: Pleśna k/Tarnów
Kontakt:

Post autor: r5badkiller » śr mar 01, 2006 22:31

lgruszkos pisze:Koedzy z czujnikami faktycznie było cos mieszane. Mam czarny i brazowy, a wydaje mi sie ze powinny być inne fuck
skąd ja to znam :grrr: u mnie tak samo były inne niz powinny a to chyba po to by ukryć to niskie ciśninie oleju...i cóż udało sie :grrr:


Golf to Golf. Niemiecka prostota i solidne wykonanie. Może nie ekscytuje, ale można na nim polegać.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 69 gości