[mkII] Woda w kabinie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

msbs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 04, 2005 01:49
Lokalizacja: Wielkopolska

[mkII] Woda w kabinie.

Post autor: msbs » ndz sty 09, 2005 18:45

czesc,

od pewnego czasu zauwazylem ze pod dywanikami cala podloga jest mokra (od strony kierowcy i pasazera).
Wysuszylem golfa (golf II, 89'), zalozylem gumowe dywaniki. Sniegu nie bylo, tylko deszcz czasami a podloga znowu w wodzie.

Otworzylem maske i zauwazylem ze taka plastikowa ksztaltka odpowiedzialna (chyba) za zbieranie wody wpadajacej przez otwory w przedniej klapie jest popekana. Czy to przez nia mam wilgosc w kabinie?


pozd.,
Msbs
[size=67][color=red][b]Ósmego dnia Pan Bóg stworzył Real Madryt! [/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » ndz sty 09, 2005 19:36

Jest to mozliwe.Zobacz tez czy nie leje ci sie przez uszczelke szyby przedniej.Ja ostatni u siebie zauwazylem w trzech miejscach mam przecieki :-(.W dolnej czesci szyby przy desce rozdzielczej.Byc moze mogla ci tez pojsc nagrzewnica.



Awatar użytkownika
kamdob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 22:02
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

ja mam to samo w golfie III

Post autor: kamdob » ndz sty 09, 2005 22:39

witam, mam to samo w swoim golfie, pod przednikm dywanem kierowcy trochę mokro, a za kierowca bardzo mokro. ja mam nadzieję że to jest od błota i innego syfu. ja staram się zawsze buty otrzepać ale za mną siedzi trzyletnia córka i ona o to nie dba, teraz jestem w trakcie suszenia a potem się zobaczy-poddam to zjawisko czujnej obserwacji. pozdrowienia



mafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 11, 2004 22:11
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: mafik » ndz sty 09, 2005 22:56

cześć, ja też ma MK3 i jakiś czas temu również spostrzegłem, że mam mokro pod przednim dywanem kierowcy i po przekątnej z tyłu pod miejscem pasażera. Męczyłem się z tym trochę i okazało się, ze mam źle przyklejoną szybę, trzeba było wkleić szybkę ponownie. Woda z tyłu może natomiast ci się dostawać przez otwory w podłodze, spraw czy masz wszystkie zaślepki gumowe na zewnątrz pod podłogą, bo może to powodować dostawanie się wody do środka. narazie



msbs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 04, 2005 01:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: msbs » pn sty 10, 2005 01:03

mafik pisze: Woda z tyłu może natomiast ci się dostawać przez otwory w podłodze, spraw czy masz wszystkie zaślepki gumowe na zewnątrz pod podłogą, bo może to powodować dostawanie się wody do środka. narazie
cze,
podloga przed sezonen jesienno/zimowym byla cala zakonserwowana, szukam dalej.


pozd.,
Msbs
[size=67][color=red][b]Ósmego dnia Pan Bóg stworzył Real Madryt! [/b][/color][/size]

mortas
Fuel is my Blood
Fuel is my Blood
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mortas » pn sty 10, 2005 11:40

msbs pisze:
mafik pisze: Woda z tyłu może natomiast ci się dostawać przez otwory w podłodze, spraw czy masz wszystkie zaślepki gumowe na zewnątrz pod podłogą, bo może to powodować dostawanie się wody do środka. narazie
cze,
podloga przed sezonen jesienno/zimowym byla cala zakonserwowana, szukam dalej.
Poszukaj też na forum, duży temat był!


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47926]>>MOJA BYŁA LALECZKA<<[/url]
[url=http://avatars.jurko.net][img]http://img1.jurko.net/avatar_14129.jpg[/img][/url]

www.konstel.webs.com

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » pn sty 10, 2005 13:59

Jest w poradach


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

stary123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sty 10, 2005 14:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: stary123 » pn sty 10, 2005 15:49

A masz Szyberdach?? Jezeli tak to może byc również źródło przecieków. U mnie były całkowicie zardzewiałe rurki odprowadzakace wodę z płyty szyberdachu. Na ter rurki załozone sa elastyczne przewody odprowadzajće wodę do błotników. Miałem też nieszczelna szybę tylną - uszczelniłem silikonem i jakoś działa No i oczywiście znalzłem macipeńkie dziury w podłodze przy podłużnicach - tez zasysał wodę. Waro sprawdzić też folie w drzwiach pod tapicerką, mnoże być uszkodzona i woda dostanie sie na nakłądki progów i stąd juz tylko krok do podłogi :-)
Pozdrawiam u zyczę owocnych poszukiwań



ikar

Post autor: ikar » wt sty 11, 2005 02:28

Sprawdź czy nie ubywa płynu chłodzącego . Może cieknie z nagrzewnicy .



msbs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 04, 2005 01:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: msbs » śr sty 12, 2005 19:10

czesc,

a czy jest mozliwe, ze podczas konserwacji podwozia mechanik zatkal mi jakis przewod odprowadzajacy wode?


pozd.,
Msbs
[size=67][color=red][b]Ósmego dnia Pan Bóg stworzył Real Madryt! [/b][/color][/size]

Wiesław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 14, 2005 14:50

Post autor: Wiesław » pt sty 14, 2005 16:54

Miałem tak samo. mokry dywanik pasażera okazało sie że uszczelka przedniej szyby puściła u góry i woda podciekała.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz lip 19, 2009 17:07

Wiesław pisze:mokry dywanik pasażera okazało sie że uszczelka przedniej szyby puściła u góry i woda podciekała.

Czy ktoś mógłby rozwinąć tę wypowiedź? Po ostanich ulewach miałem kałużę za siedzeniem kierowcy i mokrą plame na tapicerce drzwi . Którędy ta woda podpływa? Co sprawdzić ?



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » ndz lip 19, 2009 17:19

stonefree pisze:Po ostanich ulewach miałem kałużę za siedzeniem kierowcy i mokrą plame na tapicerce drzwi . Którędy ta woda podpływa? Co sprawdzić ?
Skoro masz mokrą tapicerkę czyli woda wcieka ci po szybie. Zobacz w jakim stanie jest folia pod tapicerką. Jeśli jej nie masz. lub masz zniszczoną, zrób nową a woda wciekać nie będzie



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz lip 19, 2009 17:27

89Bartezz pisze:zrób nową
Czyli kawał grubej folii i silikon? Czy jakiś lepszejszy patent na to masz?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości