Ceramizery

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zimny_bastek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt cze 09, 2006 12:31
Lokalizacja: Polska (Chojnice)

Ceramizery

Post autor: zimny_bastek » pt cze 30, 2006 08:11

Witam.

Czy ktoś z forumowiczów stosował ceramizery? Jeżeli tak to może podzielcie się opinią.
W moim golfiku troszkę znika olej i się zastanawiam nad zastosowaniem tego preparatu.

Za każdą opinię dziękuję...

Pozdrawiam...
Ostatnio zmieniony pn mar 26, 2007 22:35 przez zimny_bastek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt cze 30, 2006 08:16

Ja znam zastosowanie takich rzeczy w przekładniach przemysłowych - dodaje się jak świat się wali a przekładnia musi jeszcze chwilkę popracować, a potem i tak trzeba remont zrobić.
Czytałem natomiast kiedyś komentarze na allegro w tym temacie - i niekeidy ludzie szczerze piszą że to g.. dało albo jest jeszcze gorzej.
Tak więc jakbyś miał bliźniemu zrobić niemiło i to auto sprzedawać to można zaryzykować i wlać, a w innym przypadku to szkoda silnika


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt cze 30, 2006 08:27

reklamowa propaganda tak się odnoszę do tego typu produktów nic ująć nic dodać !



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » pt cze 30, 2006 09:59

Do silnika tego raczej nie wlałbym ale głośno pracuje mi skrzynia biegów, biegi wchodzą super i mechanizm różnicowy wyje, już nawet coś takiego kupiłem do przekładni ale ciągle mam obawy czy wlać to do skrzyni biegów??? Co o tym myślicie?



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt cze 30, 2006 10:40

zimny_bastek, Zalałem ceramizer do silnika, ten 5ml z ceramizer.pl
Efekt: wyraźnie więcej mocy na niskich obrotach (<3500rpm), w górnym zakresie bez większych zmian więc można uznać że ich nie ma. Silnik pracuje ciszej na wolnych obrotach. Jak narazie przejechałem 300km w tym 200km nie przekraczając 2700rpm zgodnie z instrukcją. A pytając się na tym forum o ceramizer otrzymasz dużo odpowiedzi na temat moto doktorów a one nie mają nic wspólnego z ceramizerami.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
rabbit1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 01:40
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: rabbit1 » pt cze 30, 2006 11:37

ja używałem firmy STP pomogło zmniejszyło zyżycie oleju i zaczął ciszej pracować


www.vwtp.phorum.pl Pabianikcki klub vw

mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » pt cze 30, 2006 12:12

Mój silnik jest ok, tylko skrzynia wyjee i mechanizm różnicowy czy stosował ktoś ten środek do skrzyni?
Ostatnio zmieniony pt cze 30, 2006 12:16 przez mmksk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » pt cze 30, 2006 12:15

a ja zastosowałem w nadziei że nie będę musiał tego swojego silnika zmieniać i co się okazało?? Auto brało ok 1l na 1 tyś km a jak wlałem ceramizer i pozostawiłem na wolnych obrotach na te 15 minut co karzą to przez ten czas silnik "wypluł" z siebie prawie wszystko co miał (łacznie z wlanym ceramizerem) :grrr: w poniedziałek będę wyciągał silnik i postaram się ze wszystkimi podzielić wrażeniami jakie spotkają mnie w trakcie tej pracy.
życzcie mi powodzenia i trzymajcie kciuki żeby wszystko poszło OK!! :bigok:
pozdrawiam

[ Dodano: 30 Cze 2006 12:17 ]
aha.. gdy skontaktowałem się z gośćmi od Ceramizera i przedstawiłem zaistniałą sytuację to stwierdzili że "...silnik najwyraźniej zabardzo już wyeksploatowany..."


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt cze 30, 2006 12:37

koonrad pisze: "...silnik najwyraźniej zabardzo już wyeksploatowany..."
mógł mieć tutaj troszke racji, bo niestety cudów nie ma - małe zużycie zniweluje a duże usunie mechanik podczas remontu...


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt cze 30, 2006 13:40

koonrad pisze: aha.. gdy skontaktowałem się z gośćmi od Ceramizera i przedstawiłem zaistniałą sytuację to stwierdzili że "...silnik najwyraźniej zabardzo już wyeksploatowany..."
Mogli mieć racje. Do zajechanego silnika można wlać co najwyżej zagęszczacz oleju, ceramizer nic nie da.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » pt cze 30, 2006 14:23

Ceramizery działają... :grin: ale razem z magnetyzerami i płytą DVD na lusterku. :jezor:



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt cze 30, 2006 14:27

sq8bwh pisze:Ceramizery działają... :grin: ale razem z magnetyzerami i płytą DVD na lusterku. :jezor:
A mówi to ktoś kto nawet w ręku ceramizera nie miał a auta z ceramizerem na oczy nie widział. Porównanie do magnetyzera jest nie trafione bo o ile magnetyzer nie ma prawa działać według znanej nam fizyki i chemii o tyle możliwość działania ceramizera można potwierdzić od strony naukowej. Szczególnie że zasada działania ceramizera jest bardzo prosta i logiczna.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » pt cze 30, 2006 17:47

Pinhead pisze:
sq8bwh pisze:Ceramizery działają... :grin: ale razem z magnetyzerami i płytą DVD na lusterku. :jezor:
A mówi to ktoś kto nawet w ręku ceramizera nie miał a auta z ceramizerem na oczy nie widział. Porównanie do magnetyzera jest nie trafione bo o ile magnetyzer nie ma prawa działać według znanej nam fizyki i chemii o tyle możliwość działania ceramizera można potwierdzić od strony naukowej. Szczególnie że zasada działania ceramizera jest bardzo prosta i logiczna.
Czy ja napisałem że one nie działają??? :panna: one działają rewelacyjnie... na kieszeń sprzedawców..
Ostatnio zmieniony ndz lip 02, 2006 20:26 przez sq8bwh, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » pt cze 30, 2006 21:49

sq8bwh pisze:Czy ja napisałem że one nie działają??? one działają rewelacyjnie...
czy tak rewelacyjnie to niewiem ale ja dodawalem do silnika i kicha nic poprostu zero
natomiast skrzynia troszeczke ucichal ale co nawazniejsze biegi wchodza plynniej zwlaszcza z 1 na 2 wszesniej nawet sie zadazalo ze zgrzytały a teraz nic



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 58 gości