Tłuczące tylne zawieszenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kefasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 09:56
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Tłuczące tylne zawieszenie

Post autor: kefasso » pt lip 07, 2006 09:12

Witam, mam takie pytanie. Wymieniłem miesiąc temu amortyzatory z tyłu w moim Goferku, razem z odbojnikami i osłonami. Gazowe. Wcześniej samochód mi tłukł z tyłu na każdej dziurze, jakbym w ogóle amortyzatorów nie miał. W każdym razie wymieniłem i dalej mi tłucze. Nie wiem o co chodzi.

Co jeszcze muszę sprawdzić bo normalnie jak najadę na dziurę to tak mi tłucze ten tył, jakby mi miały koła odlecieć. Co tam jeszcze może być nie tak ?

Za 2 tygodnie jadę na urlop samochodem i chciałbym to przed wyjazdem zrobić, bo średni komfort jest jak się jedzie z tyłu.
Proszę o poradę.
Ostatnio zmieniony śr lip 02, 2008 17:57 przez kefasso, łącznie zmieniany 1 raz.



zbycho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: czw lis 24, 2005 11:43
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zbycho » pt lip 07, 2006 09:18

Witam!!! musiesz wymienić gumowe tuleje tylnej belki. Wjedz na kanał i sprawdz czy mają luz (łapką albo dużyjm śrubokrętem). Jesli chodzą na boki to do wymiany. POZDRAWIAM!!!


VW jest Bogiem, GLOF nałogiem, PRĘDKOŚĆ zabawą, a SZCZĘŚCIE podstawą!!!
[ bo inaczej to srogie mandaty czekają ;) ]

Awatar użytkownika
kefasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 09:56
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: kefasso » pt lip 07, 2006 09:21

Super, dzisiaj jadę do mechaniora i sprawdzę to.

Drogie to jest ?



centurion079
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 27, 2006 22:28
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: centurion079 » pt lip 07, 2006 10:35

Witam koszt takich tukejek to pewnie ok 50-70 zł ale roboty przy tym jest kupe ponieważ trzeba zrzucać cała tylnia belke wiem bo mi też zaczyna delikatnie stukać z tyłu i sie dowiadywałem u kowala co i jak. Jaki masz przebieg w swoim golfiku?



Awatar użytkownika
kefasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 09:56
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: kefasso » pt lip 07, 2006 10:44

112 tyś



Awatar użytkownika
marek007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 22:00

Post autor: marek007 » pt lip 07, 2006 11:48

jest dokładnie tak jak mówi zbycho
do wymiany tuleje tylnej belki wymiana to koszt około 150~180 zł
same tuleje około 60zł(Febi)



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pt lip 07, 2006 13:51

Podłącze się do tematu. Mianowicie ostatniej zimy miałem podobne objawy, klasyczna wymiana tuleji. Ale jak zima mineła, przyszło ciepło to przestało stukać, czy to mogło być jakieś oblodzenie belki czy co ? (albo goferek sam się naprawił). :smoke:



shibby
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 13:49
Lokalizacja: B3dzin
Kontakt:

Post autor: shibby » pt lip 07, 2006 20:56

kristo pisze:Podłącze się do tematu. Mianowicie ostatniej zimy miałem podobne objawy, klasyczna wymiana tuleji. Ale jak zima mineła, przyszło ciepło to przestało stukać, czy to mogło być jakieś oblodzenie belki czy co ? (albo goferek sam się naprawił).
moze Ci zamarzal amortyzator? :)


[img]http://images13.fotosik.pl/26/10e53d014d7e7f26.jpg[/img]

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lip 07, 2006 22:43

centurion079 pisze:onieważ trzeba zrzucać cała tylnia belke
nie trzeba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bigok:



Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » pt lip 07, 2006 22:54

centurion079 pisze:Witam koszt takich tukejek to pewnie ok 50-70 zł ale roboty przy tym jest kupe ponieważ trzeba zrzucać cała tylnia belke wiem bo mi też zaczyna delikatnie stukać z tyłu i sie dowiadywałem u kowala co i jak. Jaki masz przebieg w swoim golfiku?
nie koniecznie ja niedawno w swoim wymienialem to bez zadnego kanalu, u siebie pod domem, najpierw z jednej strony u nosilem i zdjemowalem belke i zrobilem taka mini prase dluga sruba, nakretka odpowiednia rura i wchodzi :D no a potem z drugiej strony.

PS. Dobra rada to sprawdz pierw czy mozna odkrecic korektor sily hamowania z jednej strony bo przeszkadza, u mnie nie dalo rady sruby juz byly okragle.

--
Pozdrawiam
Lukasz3k



centurion079
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 27, 2006 22:28
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: centurion079 » pt lip 07, 2006 23:21

No to dobra informacja skoro nie trzeba mi tak mechanik powiedział bo pewnie chce więcej skubnąć, a skoro już mówimy o zawieszeniu coś mi bardzo trzeszczy na przednim zawieszeniu odkad zrobiły sie upały trzeszcy jak dociska lub unosi sie przód samochodu a trzeszczenie to przypomina stare łóżko nie wiecie co to może być.



Awatar użytkownika
kefasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 09:56
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: kefasso » pn lip 10, 2006 07:53

No właśnie, u mnie też trzeszczy tyle, że z tyłu po prawej stronie. Tak jak pisałem wcześniej wymieniłem z tyłu amortyzatory na gazowe i też odbojniki i osłony, i kolega mi mówił, że to po prostu odbojnik pracuje, że jest teraz gorąco i że on może trochę sobie potrzeszczeć. Ja boję się, żeby się nie okazało że to jednak amortyzator. Powinienem się martwić ? Czy raczej jeździć i obserwować (a w sumie to nasłuchiwać) czy coś się zmienia. W jeździe nie odczuwam żadnej różnicy i on trzeszczy tylko jak ktoś z tyłu siedzi, czyli jak samochód jest bardziej z tyłu obciążony.



centurion079
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 27, 2006 22:28
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: centurion079 » pn lip 10, 2006 10:30

Wymien te tuleje na tylnej belce i wtedy sie wyjasni co trzeszczy bo tak to bedzie wróżenie z fusów.



Awatar użytkownika
kefasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 09:56
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: kefasso » pn lip 10, 2006 10:46

Właśnie szukam na allegro :) Raz widziałem je za 23 zł sztuka, bo w Intercarsie po 50 zł sztuka jest jakiejś niemieckiem produkcji, a po 40 zł sztuka za polskie (których nikt mi nie polecał, już bardziej te niemieckie). Ja nie wiem, ale normalnie chyba żydowska krew we mnie płynie (chociaż ojciec mówi, że węgierska :okej: ), bo jak widzę, że gdzieś jest taniej, to stracę 2 razy więcej czasu, i z przesyłką wyjdzie mi 20 zł taniej :D:D:D Ale kurde mam z tego jakąś dziką satysfakcję, wy też tak macie ? Czy tylko ja tak mam ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 101 gości