Odboje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

andrejk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn cze 26, 2006 12:30
Lokalizacja: Biłgoraj

Odboje

Post autor: andrejk » pt sie 04, 2006 09:22

Witam
Mam problem z przednim zawieszeniem po wjechaniu w dziure strasznie dobija mi przod a zwlaszcze prawa strona, podczas jazdy troche mi sciaga samochod w prawa strone. Wczoraj bylem na stacji diagnostycznej sprawdzili mi amorki na trzepakach okazalo sie ze sa jeszcze dobre i powiedzieli ze przyczyna dobijania moga byc odboje. W tym warsztacie zakladaja jakies odboje po okolo 9 zł za szt. + robocizna Bylem w sklepie motoryzacyjnym cena kompletu okolo 30 zł. Jakie i jakiej firmy sa najlepsze czy przy takich czesciach nie ma to znaczenia jaka firma? Amorki mam Sachs.



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » pt sie 04, 2006 09:30

moim zdaniem lepiej kupic firmowe, bo Twoje zawieszenie jest obniżone i czeste dobijanie szybko uszkodzi tanie odboje



andrejk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn cze 26, 2006 12:30
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: andrejk » pt sie 04, 2006 10:13

Czy Sachs robi tez odboje bo mam amorki tej firmy i pewnie dobrze by bylo zalozyc tez odboje tej firmy. A moze jakiejs innej firmy polecacie i czy beda pasowaly do tych amorkow



Awatar użytkownika
Erni16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw gru 15, 2005 20:28
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Erni16 » pt sie 04, 2006 10:17

andrejk pisze:Czy Sachs robi tez odboje bo mam amorki tej firmy i pewnie dobrze by bylo zalozyc tez odboje tej firmy. A moze jakiejs innej firmy polecacie i czy beda pasowaly do tych amorkow
Napewno robią ja bym kupił droższe to wiadomo będą na dłużej



Awatar użytkownika
rabbit1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 01:40
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: rabbit1 » pt sie 04, 2006 14:11

robią


www.vwtp.phorum.pl Pabianikcki klub vw

Awatar użytkownika
Bazyl GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Auto: MK3 1.8 GT
Silnik: ADZ

Post autor: Bazyl GT » pt sie 04, 2006 14:55

Polecam oryginalne - jakość gumy jest o wiele wyższa. Można się pokusić o używki z giełdy - ja ostatnio upolowałem takie po 7,5zł za szt. w idealnym stanie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 04, 2006 16:18

andrejk pisze:strasznie dobija mi przod a zwlaszcze prawa strona, podczas jazdy troche mi sciaga samochod w prawa strone.
wątpię czy to tylko odboje. Dobijanie na dużych dziurach owszem, ale nie ściąganie na w miare równej drodze. Lepiej jedź na lepszą diagnostykę bo tam po prostu musiało się coś skrzywić, wahacz, może coś z górnym łożyskiem, może felga jeśli drga przy szybkiej jeździe. W końcu odboje działają tylko awaryjnie przy większych dziurach. A te trzepaki sprawdzją amortyzatory tylko w wąskim zakresie (kilka cm) ich działania i niewiele mówią o stanie amortyzatora w całości. To już lepiej pobujać rogiem auta i porónać jedną stronę z drugą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 04, 2006 18:27

moge sprzedac Ci odboje Febi-Bilstein za 30 zł kpl. ale również wątpię że to odboje...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości