Na jakiej zasadzie dziala seryjny alarm?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kylo2s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt cze 13, 2006 12:31
Lokalizacja: Jedlińsk

Na jakiej zasadzie dziala seryjny alarm?

Post autor: kylo2s » pt wrz 01, 2006 21:52

Witam
Mam MK4 2000r. od 3 m-cy, pełna elektryka.
Jeśli zamknę swoje auto to od strony kierowcy w drzwiach miga dioda. Ale nie wiedziałem czy to jest alarm czy to co do dziś. Otworzyłem auto ale nie wchodziłem. Po kilkunastu sekundach żona otworzyła drzwi od strony pasażera a on zaczął trąbić i migać światłami. Nacisnąłem przycisk na pilocie i przestał.
I teraz takie pytanie: Na jakiej zasadzie to działa?
Szukałem na forum czegoś takiego wpisująć słowo alarm lub zabezpieczenie i nic

Z góry dzięki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn cze 30, 2008 22:42 przez kylo2s, łącznie zmieniany 2 razy.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob wrz 02, 2006 00:11

068-4529553 to nr Pawła firmowy on wszystko Ci powie jak go popytasz GURU w tych tematach.pozdro



netolider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 15, 2006 00:02
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

odnosnie alarmu:)

Post autor: netolider » sob wrz 02, 2006 09:50

Witam tez mam Golfika z tego roku i miałem podobny problem:(
W moim przypadku mam jeszcze jedna Diode od alarmy i to ona pokazuje "uzbrojenie" a nie ta w drzwiach od kierowcy;( prawdopodobnie taka sama sytuacjie jest u Ciebie :)

Pozdrawiam!!



kylo2s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt cze 13, 2006 12:31
Lokalizacja: Jedlińsk

Post autor: kylo2s » ndz wrz 03, 2006 22:27

Witam ponownie.
@netolider - nie wiem czy to problem. To jest pewnie jakieś zabezpieczenie, które się uruchomiło przy otwarciu drzwi. Tylko nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Standardowo jak się otworzy centralnym ale po 30 sek nie otworzy drzwi, centralny zamyka go ponownie.
Zaskoczyło mnie to, że wogóle jakieś sygnały dźwiękowe dawał. A ta dioda to myślałem, że to taki pic. Miałem zakładać alarm ale jakby to działało to bym se dał spokój.
Szkoda że ten GURU nie ma netu-strzelił by może tutaj krótki post.
Jak bym dzwonił to na co się powoływać?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt wrz 08, 2006 14:21

Też mam MK4 2000r ale dopiero dwa tygodnie, jest central na pilota i dioda przy rygielku w drzwiach kieorwcy. Tydzień temu elektryk zakładał mi alarm, jakieś tam czujniki, jakaś tam syrenka. Wczoraj rano budzi mnie sygnał jakieś alarmu samochodowego...nie rozbudzająć się do końca stwierdziłem że to klakson trąbi a więc nie moje auto bo ja mam syrenkę. Po minucie pomyślałem że może obrabiają auto sąsiadowi...wstałem, podszedłem do okna...patrzę...qrde to mój:-| Poszukałem klyczyka i wyłączyłem alram ale za chwilę znowu się włączył, po trzecim razie nie wytrzymałem i polazłem na parking. Otworzyłem auto, alarm przestał wyć, za godzinę jechałem do szkoły, siedzę w szkolę patrzę przez okno a w aucie awaryjne mrugają...polazłem na parking, alarm się wydzierał ale tym razem nie klaksonem tylko syrenką...do końca dnia już nie uzbrajałem alarmu żeby nie denerwować ludzi. Dzisiaj byłem u elektryka w celu założenia dodatkowego czujnika i przy okazji powiedziałem wczorajszą historię. Koleś powiedział że to seryjny alarm i że nie wie jak on działa a ten alarm co on zakładał był wzbudzony przez krańcówkę tylko baran nie powiedział którą i musze sam do tego dojść i ją zmienić. Niestety nie wiem dlaczego włączał się alarm seryjny, sam nie mogę go włączyć choćby nie wiem co i w sumie gdyby nie wadliwa krańcówką to bym się nie dowiedział że moje autko ma seryjnie alarm. Jakby ktoś wiedział jak ten seryjny alarm działa byłbym wdzięczny za wszelkie info...



simi77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 21:15
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: simi77 » pt wrz 08, 2006 14:46

Mój golf jest z 2000 r. Dioda w drzwiach jest, gość od którego kupowałem auto twierdził, że alarm jest. Ale jak działa to nie wiem. Trzęsienie autem, pukanie w szybę nic nie daje. Żadnych czujek w środku auta nie mam. Także czy alarm mam czy nie to nie wiem.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pt wrz 08, 2006 15:14

mam diode w drzwiach i alarm seryjny. nie ma zadnych czujników w srodku, działa on poprzez mruganie awaryjnymi i dziweki klaksonem. wszystko trwa ok 30sek (chyba dla oszczednosci akumulatora). jezeli jest uzbrojony to zalacza sie chyba dopiero po otwarciu drzwi przez jakiegos cwaniaka ktory nie otwiera auta oryginalnym kluczykiem.
kylo2s pisze:Standardowo jak się otworzy centralnym ale po 30 sek nie otworzy drzwi, centralny zamyka go ponownie
zgadza sie, ale z tego co wiem otwarcie tylnej klapy nie przerywa obwodu i nawet po jej otwarciu samochod sie zamyka wiec radze uwazac na kluczyki.
zamki i alarmy w mk4 stwarzaja troche problemów uzytkownikom :sad: mysle że uzbraja ie sie alarmu nawet po otwarciu drzwi jest wina wariujacego czujnika otwarcia drzwi. jezli np nie zapala sie swiatlo wewnat po otwarciu drzwi tzn ze auto nie wie ze drzwi sa otwarte i jest lipa.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=29470 może ten temat troszke rozjaśni sytuacje.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pn wrz 25, 2006 12:30

Cześć!

Tak siedzę i szukam odpowiedzi na pytanie o budowę zamków w Bora (99) i natknąłem sie ten wątek. Widzę ze nie tylko ja mam problem z zamkami i coś czuję że w IV, Borze i Jettcie zamki są zmorą użytkowników. W odpowiedzi na pytanie do czego ta mała dioda w drzwiach kierowcy: Ta doida sygnalizuje zaryglowanie drzwi. W tych zamkach jest tak że zamykanie to jest o tyle fajne, że zamkimają jeszcze funkcje dobezpieczania i to właśnie dobezpieczanie (ryglowanie) sygnalizowane jest tą właśnie migającą diodą. Mówiąc krótko można mieć zamknięte drzwi (nie otworzysz ich klamką) ale dodatkowo drzwi są jeszcze ryglowane.
Alarm to osobna sprawa. Zwykle spinany jest ze sterowaniem centralnego, tak że po załączeniu alarmu zamki powinny zostać zamkniete i zaryglowane!

U mnie właśnie te ryglowanie się zj... tylko nie wiem w którym zamku ;-(. Gdyby ktoś posiadał jakiekolwiek informacje chętnie posłucham, poczytam.
PS. Dla tych którzy nie wiedzą (np spotkałem elektryka, który tego nie wiedział!) wyłącznik oświetlenia kabiny jest w zamku a nie w słupku auta)

Pozdrawiam G.
Ostatnio zmieniony wt lip 01, 2008 06:41 przez scss, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pn paź 02, 2006 12:48

scss pisze:PS. Dla tych którzy nie wiedzą (np spotkałem elektryka sam, który tego nie wiedział!) wyłącznik oświetlenia kabiny jest w zamku a nie w słupku auta)
tak jest, czujnik znajduje sie w zamku.
ostatnio u siebie mam taki problem, że jak chcę zamknąć auto kluczykiem od strony pasażera to zamykaja sie tylko drzwi pasażera a inne nie. może to wina centralki a może czujnika że nie daje sygnału o zamkniętych drzwiach i dlatego inne się nie zamykają. już sam nie wiem. centralki w tych autach tez potrafia świrować u mnie to już 3 drzwi z którymi mam problem. najpierw były prawe tylne, potem kierowcy a teraz pasażera, ciekawe na które padnie jak przyjda mrozy.... :sad:


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

POMOCY!!!

Post autor: Niemiec » śr sie 15, 2007 21:21

co do alarmu to i ja mam pytanko....
Kupiłłem MK4. Alarm się nie włączał, centralny nie działa ani z kluczyka ani z pilota (ale jest na 100%). Dziś zachodze do fury a ona.... nie pali!! No to wzywam mechaniora, a on na to że trzeba podłączyć pod kompa. Dziś już póżno, więc postanowiłem zdjąć klemy z alumulatora. Po 15 minutach podłączyłem spowrotem, wsiadam, przekręcam kluczyk... a tu syrena wyje, światła mrugają. POMOCY!!!
Można to jakoś odłączyć lub coś z tym zrobić?? Jutro wymienie baterie w pilocie, ale nie wiem czy to coś da :(
POMOCY KOLEDZY!!!
Ostatnio zmieniony śr sie 15, 2007 21:34 przez Niemiec, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Awatar użytkownika
driVWer
Forum Master
Forum Master
Posty: 1564
Rejestracja: pn lip 23, 2007 18:58
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Post autor: driVWer » czw sie 16, 2007 00:59

Trzęsienie autem, pukanie w szybę nic nie daje. Żadnych czujek w środku auta nie mam. Także czy alarm mam czy nie to nie wiem.
Jeśli masz alarm i trzęsiesz samochodem lub szarpiesz za klamki i sie nie włącza (co oznacza że alarm zadziała dopiero jeśli wejdzie do środaka złodziej) to musisz mieć w środku auta czujki na dwóch przednich słupkach chyba że gdzie indziej były montowane
Niemiec pisze:a tu syrena wyje, światła mrugają. POMOCY
jeśli alerm ci wariuje i chcesz go wyłączyć a pilot nic nie daje to masz pewnie kluczyk od syreny. Otwierasz maske i w któryśm miejscu na syrenie masz zamek, wkładasz kuczyk od syreny, przekręcasz i alerm zostaje odłączony


Moja golfina mk2 GT SPECIAL 1.8RP: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=356964&start=0

Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » czw sie 16, 2007 14:36

Niemiec pisze:a tu syrena wyje, światła mrugają. POMOCY
jeśli alerm ci wariuje i chcesz go wyłączyć a pilot nic nie daje to masz pewnie kluczyk od syreny. Otwierasz maske i w któryśm miejscu na syrenie masz zamek, wkładasz kuczyk od syreny, przekręcasz i alerm zostaje odłączony
a jak nie mam kluczyka do syreny?? :( Czy fabryczny immobilajzer można jakoś odłączyć??
Ostatnio zmieniony czw sie 16, 2007 14:42 przez Niemiec, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Awatar użytkownika
psotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn mar 05, 2007 13:33
Lokalizacja: Pionki

Post autor: psotek » śr sie 29, 2007 10:46

mam tez golfa 2000r 2.0 benzynka pelna opcja procz skory... i tez mam alarm ale dziwnie dziala ;/ jak sa otwarte drzwi kierowcy i zamykam samochod pilotem to wlancza sie alram ale tylko nieraz nierasz tylko sie samochod zamykma ;/

tak samo otworzylem samochod i okolo min przez tel gadalem chcialem otworzyc bagaznik a tu alram


ciekawi mnie na jakiej zasadzie dziala ten alarm ;/



Awatar użytkownika
slonik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt maja 29, 2007 01:13
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: slonik » śr wrz 05, 2007 12:54

A ja patrze w IV 2002 rok i jest dioda. Ale nie ma pilota w kluczykach :(
Drzwi sie rygluja...zamykam od zewn przy otwartej szybie , nie mozna od srodka otworzyc.
Ale nic nie wyje itp. Wkładam kluczyk w stacyjke tez nic :(( Nie ma jednak alarmu? :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 64 gości