Problem z ogrzewaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bychu

Problem z ogrzewaniem

Post autor: bychu » śr lut 02, 2005 22:08

Mam problem z ogrzewaniem , silnik nagrzany a w aucie ogrzewanie delikatnie ciepłe [takie letnie] czy jest to wina termostau mógł sie zaciac ? jak tak to gdzie go znajde w silniku 1.3 gazniczek!! pozdrowionka czekam na jakies wypowiedzi [/b]
Ostatnio zmieniony sob sie 30, 2008 21:20 przez bychu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » śr lut 02, 2005 22:18

mozesz miec po prostu wygiete druciki od sterowania temperatura powietrza, i niby masz ustawione na cieplo a jest zimne.


[b]"..."[/b]
[img]http://quattroteam.nazwa.pl/pawel/mod.jpg[/img]
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].
[img]http://img516.imageshack.us/img516/4493/88x31rt7.gif[/img]

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr lut 02, 2005 22:25

Powodów może być wiele.

Jeżeli czujnik temperatury stoi w normie tzn.ok 90 stopni i nie przegrzewa się to na pewno nie jest termostat. Szkoda ruszać. Termostat jak go nie ma przy bloku to jest przymocowany do pompy wody. Ale uważaj przy demontażu. Delikatnie. Bez WD 40 czy innego specyfiku ani rusz. Zerwiesz śrube i wtedy gwintowanko otworu gotowe.

Jeżeli samochód nie dogrzewa tzn wskaznik wskazuje za niską temp. i nie osiaga 90 stopni tzn ze termostat sie za wczesnie otwiera.

Jezeli to tez nie to, to trzeba sprawdzic czy jest wystarczająca ilość płynu w zborniczku wyrównawczym. Może być za mało i nie grzeje właściwie.

Ewentualnie trzeba sprawdzić przewody do nagrzewnicy,może się zagiął, albo po prostu układ nie jest odpowietrzony. I wtedy go trzeba odpowietrzyć.


Obrazek

zwirek2

Post autor: zwirek2 » czw lut 03, 2005 00:26

tez przed zima walczylem z tym tematem,wszystko z ukladem i rurkami przy silniku bylo w porzadku przyczyna byla nagrzewnica wyciagnolem ja i wymienilem na druga prawie nie miala przeplywu cieczy bo jak w nia dmuchalem to powietrze ledwo co przedostawalo sie przez drugi otwor iwec wedlug mnie czeka cie demontaz masz ten sam problem co ja mialem a troche roboty jest ci powiemOH!!!Powodzonka



Shane84
Golf 2 D60
Golf 2 D60
Posty: 404
Rejestracja: czw sty 20, 2005 19:12
Lokalizacja: E-g

Post autor: Shane84 » czw lut 03, 2005 01:13

najprawdopodobniej zapchana nagrzewnica !!! koles mial to samo to jakimis srodkami chemicznymi przeczyscil i jest ok!!



jacus88

Post autor: jacus88 » czw lut 03, 2005 22:41

Mam podobny problem z tym że przy rozgrzanym silniku do 90 stopni, czy nawet jak temepratura silnika rośnie cały czas mam zimne powietrze obojętnie czy mocny podmuch powietrza jest czy słaby- co to może być ?



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » czw lut 03, 2005 23:16

tez tak mialem i wywalilem ten zawor zwrotny na przewodach do nagrzewnicy, 2 kruczki polaczone cienkim pzrewodem i zastapilem je rurkami o jest bajerka :bigok:



jacus88

Post autor: jacus88 » pt lut 04, 2005 00:16

a jak wymienie zawór na nowy to powinno być ok?



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » pt lut 04, 2005 00:28

tak naprawde to niewem do czego on tam jest potrzebny.... tak jak by ten zawor nie przepuszcza plynu tylko go wpuszcza w przewod zwrotny jakos tak :jezor: kilku znajomych to wywalilo i na forum tez mi tak doradzili :bigok:



Awatar użytkownika
Votek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw gru 23, 2004 23:05
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Votek » pt lut 04, 2005 23:17

też tak miałem w moim Mk i wywaliłem zawory z cienkim przewodem które były na przewodach do nagrzewnicy i jest ok


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=165851&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=167][b]>>>>>Moje MK3<<<<<[/b][/size][/url]

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » sob lut 05, 2005 00:03

mi sie tesh takei cos zaczelo dziac ostanio mailme wskazowke temperatury silnika na 3/4 przechylona i nagle zamiast cieplego zaczel zimne powietrze leciec a wczesniej nawet przy wylaczonym ogrzewazniu /na pozycje zero/ lecialo *#cenzura#*...


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » sob lut 05, 2005 15:24

u mnie w mk 2 tez jest zimno ledwo co grzeje, nagrzewnica nowa jest... jaki wy zawor usowacie co tam zmieniacie, moze ktos to wyjasnic krok po kroku bo ja nic sie nie znam prawie:P i czy sa jakies skutki uboczne czy cos sie moze zrypac przez takie cos .pozdro



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » sob lut 05, 2005 16:26

Nie wiem jak jest w autach z silnikami benzynowymi ale pewnie tak samo ;) Tez tak mialem - dopuki nie puszczat termostat to jakos tam grzalo, a jak puscil to klops, ja ten zaworek wymienilem na inny i jest oki.
Z tego co mi mowiono chodzi o to zeby nagrzewnica sama sie odpowietrzala (ten plastikowy zaworek) no i zeby nie przegrzac nagrzewnicy ten aluminowy (jak tak patrzylem to to chyba cos na wzor malego termostaciku -chyba chodzi o to ze jak plyn jest zbyt goracy to nie puszcza go na nagrzewnice) na poczatku zastapilem go rurka ale pozniej gdzies dorwalem inny wiec wlozylem ;)

Kurcze nie mam netety aparatu cyfrowego co by zrobic zdjatka i pokazac :(
A jesli chodzi o to gdzie one sa to juz mowie ;)


Aluminiowy znajdule sie na wezy doprowadzajacym plyn do nagrzewnicy tuz przy samej nagrzewnicy- obok zbiorniczka wyrownawczego, jak jest zimny to puszcza plyn w kazda mozliwa strone.
Plastikowy znajduje sie na przewodzie powrotnym i jest typowym zaworem poszczajacym plyn w jedna strone i miesci sie tuz obok aluminiowego.

Z tego co mi wiadomo i co naocznie zbadalem to nie w kazdym goferku cosik takiego jest i dosc trudno to dorwac :( ja mam gofera 16TD wersja GL z 88r.

Pozdro:

Slawek



Awatar użytkownika
jarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob gru 25, 2004 16:55
Lokalizacja: srodek Polski

nagrzewnica

Post autor: jarecki » ndz lut 06, 2005 00:40

witam. te "zaworki połączone wężykiem" służą do regulacij ciśnienia płynu idącego do nagrzewnicy. wiadomo - im wieksza temp. tym większe ciśnienie. często są z tym problemy. jest tak - ci, którym rozszczelniła się nagrzewnica zakładają to ustrojstwo, a ci którzy porządnie zmarźli bo przestało "to" działać - wywalają to ... można z tym i bez tego. pozdr.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 108 gości