[mk3] Jestem zażenowany :(:(:(:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[mk3] Jestem zażenowany :(:(:(:(

Post autor: WilQ » pn paź 02, 2006 19:57

Ludzie dzisiaj dowiedziałem się pewnej rzeczy o moim mk3 która zdecydowanie nie przypadła mi do gustu :(

Otóż jezdzilem golfem 1,8 ponad rok i naprawde bylem ( jestem ) z niego zadowolony, nie wziął ani milimetra oleju przez rok uzytkowania, pracuje i chodzi naprawde fajnie.

Dzisiaj całkiem przypadkowo patrze na dowód rejestracyjny a tam napis 55 KW, co znaczy 75 koni!!! Przez ponad rok byłem pewny ze jest to 90 koni!!!! Mierzyłem sie z paroma naprawde fajnymi furkami w tym vectra 1,6 16 V, Corsa sport i BMW E36 1,6 i naprawde odjezdzałem im wiec byłem przekonany co do mocy tego samochodu. Aż tu nagle dzisiaj takie cos..... Przez rok mojego przywiązania z Golfem troche smialem się z tych silników 1,8 75 km, myslalem po co VW zrobil taki silnik, ktory niedosc ze ma bardzo małą moc jak na tą pojemność, to jeszcze pali swoje jak to VW.

Prosze mi powiedziec, czy są wogole jakies plusy tego silnika 1,8 75km ( jestem ciekaw czy wogole góruje on w czyms od 90 km oprócz katalgowego niższego spalania o 0,3 litra :()

Bardzo Prosze o odpowiedzi, rozdaje wiele plusów!!!!!!



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn paź 02, 2006 19:59

WilQ pisze:Prosze mi powiedziec, czy są wogole jakies plusy tego silnika 1,8 75km
Oj Chłopie....Jezdziłeś,byłeś zadowolony a teraz szukasz plusów.



Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » pn paź 02, 2006 20:00

Od razu zmierzyłem mu przyspieszenie do "setki" i wyszlo mu pod lekką górkę 13,2, więc normalnie pewnie bylo by z 12,6, katalogowo ma 13,8.....???? :kac:

[ Dodano: 02 Paź 2006 20:01 ]
bongo pisze:
WilQ pisze:Prosze mi powiedziec, czy są wogole jakies plusy tego silnika 1,8 75km
Oj Chłopie....Jezdziłeś,byłeś zadowolony a teraz szukasz plusów.
No.... :( chodzi mi w czym jest lepszy od 90 koni tak szczerze, musze to wiedziec



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pn paź 02, 2006 20:07

WilQ, czym ty sie przejmujesz byles zadowolony badz dalej, rozumiem ze moglo to byc lekkie zaskoczenie ale to nie jest sprawa az tak wazna :) co innego gdybys sie dowiedzial po 1.5 roku ze auto jest kradzione czy cos to jest problem a twoj problem to nie problem :) jezdzij dalej i badz szczesliwym posiadaczem mk3 pozdrawiam


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » pn paź 02, 2006 20:10

falla_x pisze:WilQ, czym ty sie przejmujesz byles zadowolony badz dalej, rozumiem ze moglo to byc lekkie zaskoczenie ale to nie jest sprawa az tak wazna :) co innego gdybys sie dowiedzial po 1.5 roku ze auto jest kradzione czy cos to jest problem a twoj problem to nie problem :) jezdzij dalej i badz szczesliwym posiadaczem mk3 pozdrawiam

Mi tu o spalanie chodzi.... jestem ciekaw ile to auto powinno do cholery palic bo 10 litrow na miescie przy silniku 75 konnym przy spokojnej jedzidzie do ZDECYDOWANIE ZA DUZO!! :grrr:



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » pn paź 02, 2006 20:12

Plus tego jest chociażby taki,że silnik z nie wyżyłowaną mocą jest przecież żywotniejszy.


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » pn paź 02, 2006 20:16

aczy ktos mial 75 koni w 1,8?? ile to powinno palic?? Nie mowie katalogowo bo tam się nic nigdy nie sprawdza. Ile wam uzytkownika tego silnika pali ?



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pn paź 02, 2006 20:21

powiem ci tak mniej mocy w 75km powoduje ze silnik ma wieksz obciazenie niz 90km przyczym wiecej pali , moj stary mk2 1.6 75 palil 9 litrow a teraz golf 3 90km pali 6.3 wiec wydaje mi sie ze przy silniku 75 bedzie palil wiecej niz przy 90 _ jesli sie myle neich mnie ktos poprawi


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 02, 2006 20:26

WilQ jak mogłeś stracić serce do Golfa z powodu jakiegoś tam wpisu w dowodzie rejestracyjnym. Po pierwsze masz dobre auto, a po drugie zerknij na nalepke w bagażniku jakie masz oznaczenie silniczka, może akurat wpis nie jest prawdziwy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » pn paź 02, 2006 20:28

WilQ pisze:aczy ktos mial 75 koni w 1,8?? ile to powinno palic?? Nie mowie katalogowo bo tam się nic nigdy nie sprawdza. Ile wam uzytkownika tego silnika pali ?
WilQ pisze:Mi tu o spalanie chodzi.... jestem ciekaw ile to auto powinno do cholery palic bo 10 litrow na miescie przy silniku 75 konnym przy spokojnej jedzidzie do ZDECYDOWANIE ZA DUZO!!
Słuchaj ja mam AAM (czyli właśnie ten silnik) od pół roku, i nigdy nie wziął mi 10 l, jakbym się nie satarał, jak go naprawde cisnąłem w jeździe mieszanej to wziął 8,7 l benzyny a jak jeździłem na maksa ekonomicznie to zszedłem do 6,9 l też mieszana, w samym mieście nie sprawdzałem ale napewno nie bierze 10 l więc albo masz coś nie tak albo trochę przesadzas no chyba że jeździsz na gazie to 10 l w mieście byłoby w sam raz :)


VW Golf propably the best car in the World !!!

Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » pn paź 02, 2006 20:31

Jowisz pisze:
WilQ pisze:aczy ktos mial 75 koni w 1,8?? ile to powinno palic?? Nie mowie katalogowo bo tam się nic nigdy nie sprawdza. Ile wam uzytkownika tego silnika pali ?
WilQ pisze:Mi tu o spalanie chodzi.... jestem ciekaw ile to auto powinno do cholery palic bo 10 litrow na miescie przy silniku 75 konnym przy spokojnej jedzidzie do ZDECYDOWANIE ZA DUZO!!
Słuchaj ja mam AAM (czyli właśnie ten silnik) od pół roku, i nigdy nie wziął mi 10 l, jakbym się nie satarał, jak go naprawde cisnąłem w jeździe mieszanej to wziął 8,7 l benzyny a jak jeździłem na maksa ekonomicznie to zszedłem do 6,9 l też mieszana, w samym mieście nie sprawdzałem ale napewno nie bierze 10 l więc albo masz coś nie tak albo trochę przesadzas no chyba że jeździsz na gazie to 10 l w mieście byłoby w sam raz :)

A jak sprawdziles to?? Wiadomo jest wiele technik ale jak ty to sprawdziles to zrobie tak samo



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pn paź 02, 2006 20:36

zeby srawdzic ile smoachod pali wypalasz bak do rezerwy tankujesz do pelna , pozniej do rezerwy i znowu do pelna pozniej ilosc wlanych litrow mnozysz razy 100 i dzielisz przez ilosc przejechanych kilometrow :bigok: to bedize chyba tak :)


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn paź 02, 2006 20:43

Zapomnij o tym co zobaczyłeś (moc silnika) i będziesz dalej zadowolony.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » pn paź 02, 2006 20:44

falla_x pisze:zeby srawdzic ile smoachod pali wypalasz bak do rezerwy tankujesz do pelna , pozniej do rezerwy i znowu do pelna pozniej ilosc wlanych litrow mnozysz razy 100 i dzielisz przez ilosc przejechanych kilometrow to bedize chyba tak
No nie koniecznie do rezerwy ja za każdym razem robiłem troche ponad 300 km po zalaniu do pełna i znowu lanie do pełna,

WilQ nie patrz na wskaźnik bo on przekłamuje i tak nie dojdziesz do spalania więc skoro nie sprawdzałeś tankując do pełna to pewnie wszystko jest ok i pali mniej niż myślisz


VW Golf propably the best car in the World !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 75 gości