Nie działa tylna wycieraczka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maxien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 29, 2006 16:56
Lokalizacja: Piastów

Nie działa tylna wycieraczka

Post autor: maxien » wt sty 09, 2007 17:36

Wiecie co moze byc zepsute jesli nie dziala tylnia wycieraczka?? Czy to jest jakis feler w vw bo brat ma pasatta i tez mu sie psuje??



**Gucio**
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw mar 30, 2006 22:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: **Gucio** » wt sty 09, 2007 17:58

nic sie nieprzejmuj jesli ci silniczek niesiadl to jest to banalna sprawa sprawdzasz na pierwszym miejscu bezpiecznik a pozniej przekaznik zazwyczaj siada bezpieczik u mnie tez siadla tylnia wycieraczka i okazalo sie ze to przekaznik wymienilem i po sprawie :bigok:



Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » wt sty 09, 2007 18:03

W moim przypadku były to przewody idące do klapy w takiej gumie przecięte właśnie od zamykania klapy. Sprawdź sobie jak to tam wygląda, bo u mnie stawiali na silniczek a tu taki banał sie okazał.



maniekxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 09, 2006 19:15
Lokalizacja: Wólka Kosowska
Kontakt:

Post autor: maniekxx » wt sty 09, 2007 19:40

**Gucio** pisze:nic sie nieprzejmuj jesli ci silniczek niesiadl to jest to banalna sprawa sprawdzasz na pierwszym miejscu bezpiecznik a pozniej przekaznik
Gdzie tego przekażnika szukać? u mnie powłączeniu wcieraczki tylko coś tyka ale wycieraczka nie działa to tykające to ten przekażnik???



Awatar użytkownika
maxien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 29, 2006 16:56
Lokalizacja: Piastów

Post autor: maxien » wt sty 09, 2007 19:53

Ktory to trzeba bezpieczniksprawdzic i gdzie jest jakis przekaznik??


http://images21.fotosik.pl/400/b0be6dafd7a2736fmed.jpg

**Gucio**
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw mar 30, 2006 22:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: **Gucio** » wt sty 09, 2007 23:42

a wiec tak o ile pamietam to bezpiecznik jest 4 i ma 15A niebieski a przekaznik drugi bezpieczniki chyba wiesz gdzie masz i przekazniki ?????????

[ Dodano: 09 Sty 2007 22:49 ]
hm to czyli przekaznik chyba dobry masz to sprawdz ten bezpiecznik jak to sprawdzisz to trzeba bedzie myslec dalej jak to nie to skrzynke z bezpiecznikami i przekaznikami masz nad pedałami jak sie schylisz to powinienes to zobaczyc a jak nie to wez miernik o ile taki posiadasz byle 12V zmierzyc rozbierz tylnia klape i dostan sie do silniczka tam bedziesz mial wtyczke wyciagnij ja i sprawdz czy jest napiecie niech druga osoba ci pomoze i ja włacza



Awatar użytkownika
maxien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 29, 2006 16:56
Lokalizacja: Piastów

Post autor: maxien » śr sty 10, 2007 09:38

zaraz sobie sprawdze


http://images21.fotosik.pl/400/b0be6dafd7a2736fmed.jpg

maniekxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 09, 2006 19:15
Lokalizacja: Wólka Kosowska
Kontakt:

Post autor: maniekxx » czw sty 11, 2007 18:33

sprawdziłem: prąd dochodzi do wtyczki więc to silniczek :otepienie: . Widać po nim jakieś oznaki życia ale bardzo znikome tak jak by chciałale nie może



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw sty 11, 2007 20:45

Widać po nim jakieś oznaki życia ale bardzo znikome tak jak by chciałale nie może
sprawdź czy nie zatarła się tulejka w której siedzi wielowypust od wycieraczki
maniekxx pisze:u mnie powłączeniu wcieraczki tylko coś tyka ale wycieraczka nie działa to tykające to ten przekażnik
jeśli cyka to i przekażnik i bezpiecznik jest dobry


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
el_tommo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 14:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: el_tommo » czw sty 11, 2007 22:06

Dokładnie. Ja miałem też zapieczoną tuleję. Rozbierz wszystko, przczyść , przesmaruj i powinno śmigać :bigok:


Witam Wszystkich i Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
Dawca_Nerek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1887
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:08
Lokalizacja: F1 DAWCA

Post autor: Dawca_Nerek » czw sty 11, 2007 23:07

maniekxx, mam do sprzedania jak cosik :) pytaj na PW jeśli bedziesz potrzebował!


Obrazek
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...

Tynie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 17:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ja mam taki sam problem z tylną wycieraczką!!

Post autor: Tynie » ndz sty 14, 2007 17:29

Wciskam manetkę od tylnej wycieraczki, a ona nie chce chodzić. Słychać, że coś tam pracuje jakby normalnie ale wycieraczka nie chodzi. Więc mówicie, żeby najpierw sprawdzić bezpiecznik, a potem przekaźnik. Niestety nie za bardzo się orientuję gdzie są te przekaźniki. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję. W razie czego to podaję maila: popwar@o2.pl

[ Dodano: 14 Sty 2007 21:44 ]
Znalazlem juz ten bezpiecznik od tylnej wycieraczki i byl przepalony. Wymienilem go na nowy i dziala spryskiwacz w tylnej wycieraczce. Nie sprawdzlem tylko tego przekaznika. Co do tego przekaznika to jak sprawdzic czy jest spalony?? Jeszcze jedno czy jak dziala spryskiwacz to czy silniczek od tylej wycieraczki jest nadal sprawny. Prosze o pomoc.


Slipknot Or Die!!!

toomek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 27, 2006 12:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: toomek77 » ndz sty 14, 2007 23:05

Przekaźnik powinien mieć cztery wyjścia. Podaj prąd (12V) na te dwa krańcowe (zazwyczaj najgrubsze). Powinieneś usłyszeć charakterystyczny przeskok...



Tynie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 17:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Tynie » ndz sty 14, 2007 23:31

Hmmm powiem tak. Nie zabardzo sie orientuje. Otwieralem to miejsce gdzie sa te przkazniki i bezpiecznki. Na koncu tego wszystkiego tzn. patrzac od lewej do prawej na koncu tego jest taka biala miejscowka gdzie jest pare bezpiecznikow. A jak wymienie przekaznik to powinno tez cos tam zaskoczyc?? A jak dziala ten spryskiwacz to oznacza, ze silniczek jest dobry?? Ale dziekuje bardzo za rade.

[ Dodano: 15 Sty 2007 18:44 ]
Wiec tak. Sprawdzilem ten przekznik i go otworzylem i nie bylo widac zadnych sladow, zeby byl spalony czy cos w tym stylu. Wiec teraz rodzi sie pytanie co dalej?? Bo nie wiem co mam robic?? Sadzic juz, ze silniczek jest zrabany czy jeszcze czegos sprobowac?? Z gory dziekuje za pomoc.


Slipknot Or Die!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości