Zmiana tarcz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grzesiek_33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 14, 2006 22:36
Lokalizacja: Stronie

Zmiana tarcz

Post autor: grzesiek_33 » ndz sty 14, 2007 19:27

Witam.
Czy instnieje mozliwośc założenia wentylowanych tarcz do golfa III 1.8 ABS '93r który fabrycznie miał niewentylowane? Podejrzewam, że zaciski są weższe i klocki też inne, ale pytam bo czeka mnie zmiana; więc czemu nie na lepsze?
pozdr.



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » ndz sty 14, 2007 19:39

witam, napewno dobiorą ci tarcze wentylowane do twojego golfika . ja mam golf 3 z silnikiem 1,4 i do mojego też mi gosciu dobrał, fachowo poradził , zrobił zestawienie tarcz i klocków różnych firm. ja wybrałem zestaw brembo max wentylowane i klocki ferodo premier i jestem zadowolony. podaje link, tam napiszesz do tego goscia i wszystko bedzxiesz wiedział . bo jak chcesz zmienic tarcze na wentyle to klocki tez musisz zmienic . http://www.allegro.pl/item154313321_tar ... _bora.html pozdro



tcm1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 09:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tcm1 » ndz sty 14, 2007 19:55

Steryd, a powiedz mi jaka jest roznica w hamowaniu?
lepiej hamuje, mocniejsze sa na tarczach wentylowanych?



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » ndz sty 14, 2007 19:56

podałem ci adres z przykładową aukcją. znalazłem teraz wizytówke tego gościa od którego kupowałem na allegro ale nie pamietam jego nicku. oto jego adres strony, tam znajdziesz maila www.autohol.net

[ Dodano: Nie Sty 14, 2007 19:01 ]
wielkim znawcą nie jestem ale ja jestem zadowolony, hamulce są skuteczniejsze szczególnie odczułem to w lato , nie nagrzewają się tak szybko jak zwykłe tarcze. jest to pewien wydatek ale według mnie warto ja zapłaciłem za zestaw 420zł . ale były też innne opcje. acha. zaciski zostają te same po prostu klocki są troche cieńsze niż standardowe do zwykłych tarcz



lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Re: Zmiana tarcz

Post autor: lukaszww » pn sty 15, 2007 14:14

grzesiek_33 pisze:Witam.
Czy instnieje mozliwośc założenia wentylowanych tarcz do golfa III 1.8 ABS '93r który fabrycznie miał niewentylowane?
Tutaj jesteś w błędzie, bo mkIII ABS ma tarcze wentylowane.



rakmk3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr lut 23, 2005 15:31
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: rakmk3 » pn sty 15, 2007 14:29

ja mam też mk3 1,8 ABS i mam założone wentyle, mój znajomy ma vento i taki sam silnik i ma założone zwykłe tarcze niewentylowane (nie wiem dlaczego). Po za tym jak dawniej miałem mk2 1,8 GU to też w nim były tarcze wentylowane. Co do hamowania to wentyle są lepsze od niewentylowanych. Ja dwa lata temu za tarcze dałem 220 zeta (2 szt) a za klocki pół roku temu 90 zea (lucas)


MK III 1,8ABS full option

grzesiek_33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 14, 2006 22:36
Lokalizacja: Stronie

Re: Zmiana tarcz

Post autor: grzesiek_33 » pn sty 15, 2007 16:00

lukaszww pisze: Tutaj jesteś w błędzie, bo mkIII ABS ma tarcze wentylowane.
Wiem jakie mam tarcze, zresztą cięzko pomylic zwykłe od wentylowanych :-)
Wiem również jaki mam silnik, a skoro mam takie a nie inne hamulce to zakładam, że takie były, ten golfik jest z początku produkcji styczeń '93 wiec mogł miec takie fabryczne albo ktoś zaoszczędził przy wymianie, dodam jeszcze, że auto jest prosto z Niemiec - może mył serwisowany w jakimś syfiastym zakladzie :-)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sty 15, 2007 16:20

Nikt tu nie jest w błędzie. MK3 1,8 ABS zależnie od wersji mogły mieć takie lub takie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
auto-moto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 06, 2007 16:49
Lokalizacja: Internet
Kontakt:

Post autor: auto-moto » ndz kwie 01, 2007 18:06

Steryd126 pisze:wielkim znawcą nie jestem ale ja jestem zadowolony, hamulce są skuteczniejsze szczególnie odczułem to w lato , nie nagrzewają się tak szybko jak zwykłe tarcze. jest to pewien wydatek ale według mnie warto ja zapłaciłem za zestaw 420zł . ale były też innne opcje.
Zobacz tutaj -> http://www.allegro.pl/item179496699_spo ... niej_.html

Trochę przepłaciłeś za ten zestaw....no prawie 40 zł.Na tej aukcji masz inne ale ten sam zestaw ,który kupiłeś u nas jest tańszy......


Szukasz części do swojego samochodu?
Rewelacyjne ceny i szybka realizacja zamówień.
Zobacz koniecznie stronę http://www.auto-moto.na.allegro.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości