[1.8i RP] Wyciek płynu z kolektora ssącego. czyżby pękł?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[1.8i RP] Wyciek płynu z kolektora ssącego. czyżby pękł?

Post autor: Monsteer » wt mar 06, 2007 18:41

Wita. Zakładam ten temat ponieważ szukajka w żaden sposób mi nie pomaga. Otóż, wróciłem z pracy, zaparkowałem golfika a tu para spod maski. Po dokładniejszych oględzinach okazuje się, że płyn chłodzący ostro kapie z kolektora ssącego ale w żaden sposób nie można dojrzeć skąd ponieważ od spodu zakrywa go kol wydechowy. Pamiętam kiedyś, dawno temu ktoś coś napomknął na forum,że tam może być jakiś korek czy zaślepka ale nie mogę znaleźć żadnego z tym związanego tematu. Co Wy na to? Pomóżcie proszę.



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » wt mar 06, 2007 19:51

w silniku rp podgrzewany jest kolektor ssacy plynem i jak cieknie to albo padl taki cienki przewod doprowadzajacy plyn do kolektora badz oring gumowy miedzy glowica a kolektorem



Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Monsteer » wt mar 06, 2007 20:06

Przewód wygląda na cały więc chyba ten oring. Znasz może jego wymiary? Czy muszę sciągać głowicę żeby odkręcić kolektor? Byłoby nie za dobrze.
Ostatnio zmieniony śr mar 07, 2007 17:30 przez Monsteer, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Monsteer » sob mar 10, 2007 19:08

Dzięki Panowie. Faktycznie oring po prostu się rozsypał. Nie obeszło się bez sciągania głowicy, teraz już trzeba to poskładać do kupy.
Punkciki poszły. ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości