Instalacja halogenow w reflektorze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
9019
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 21:45
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Instalacja halogenow w reflektorze

Post autor: 9019 » ndz mar 25, 2007 23:01

Witam! Dokupiłem sobie soczewki halogenowe przeciwmgielne montowane w leflektorze i przełącznik świateł z opcją halogenów przeciwmgielnych. Soczewki bez problemu się da zamontować bo zaślepki mam przykręcane w leflektorze ale potrzebuje jakiś schemat albo instrukcje rozpisu kalbli przy przełączniku albo schemat instalacji wersji z halogenami bo niewiem czy taka instalacja jest czy trzeba sobie zrobić ją samemu?
Ostatnio zmieniony wt mar 18, 2008 18:44 przez 9019, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz mar 25, 2007 23:23

9019 pisze:bo niewiem czy taka instalacja jest czy trzeba sobie zrobić ją samemu?
Sam zobacz. Jeśli do lampy dochodzi 10 przewodów to znaczy że masz instalację gotową. (przynajmniej jej większą część). Jeśli natomiast będzie 9 przewodów to musisz sam to zrobić.




Awatar użytkownika
9019
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 21:45
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 9019 » pn mar 26, 2007 22:35

Dzięki greg za linki do podobnych postów troche sobie poczytałem.

Sprawdzałem wiązke kabli przy leflektorze i niestety mam kabli tylko 9 :-(
dokładnie brakuje kabla przy pinie oznaczonym cyfrą 2

To oznacza że instalacje w komorze silnika musze zrobić sam (nie ma problemu zrobi się)
a jak wygląda sprawa instalacji w kabinie????

Z tego co czytałem w postach które mi posłał greg to wybrał bym tą opcję z instalacja
troche pracochłonną to znaczy że przekaźnik chciał bym umieścic w miejscu w którym
znajduje sie on oryginalnie (tz. tam gdzie jest on w wersji z halogenami)

Przełącznik dokupiłem sobie z dwu stopniową przekładnia na halogeny tylne i przednie
i jak ten przełącznik już zamontowałem to po włączeniu halogenów przednich ten znaczek
halogenów na przełączniku zmienia mi kolor z czerwonego na zielony (prawidłowo) to wnioskując z tego że do tego przełącznika już jakaś instalacja jest podłączona ????
Proszę o dobrą radę jak to mam sprawdzić czy jakiegoś kabelka tam nie brakuje
a jak nie to w jakim miejsci ma się wpiąć z wiązka z komory silnika przez przekaźnik do tego przełącznika ?????
Ostatnio zmieniony pt kwie 06, 2007 23:03 przez 9019, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » pn mar 26, 2007 22:44

zacznijmy od reflektorów. Obrazek
Musisz puścić po jednym kabelku wzdłuż wiązki od jednego i drugiego reflektora aż do kabiny (orginalnie tak właśnie idzie tyle że spętany w wiązce).
Wejdziesz z tymi kablami dokłądnie obok skrzynki przekaźników
Obrazek
te dwa kabelki wepniesz do przekaźnika który sobie kupisz (np świateł) - PIN 87
we włączniku znadziesz pin i wepniesz tam kabelek, który pociągniesz też do przekaźnika świateł PIN 85 Obrazek
Do przekaźnika dociągasz też kabelek brązowy do pinu 86 - podpinasz się tu Obrazek. POzostaje jeszcze zasilanie przekaźnika (PIN 30) - wykręcasz 2 śrubki mocujące skrzynkę bezieczników, wyciągasz skrzynkę bezpieczników, podważasz zapinki i otwierasz Obrazek Obrazek
Obrazek

[ Dodano: Pon Mar 26, 2007 11:20 pm ]
odnajdujesz kabelek wychodzący z bezpiecznika 36 - dopinasz do niego drugi kabel i ciągniesz do pinu 30 przekaźnika świateł
teraz tak - albo masz albo nie dodatkową kratkę na przekaźniki - ja takiej nie miałem (obecnie czekam na chwile wolnego czasu zeby w końcu wsadzić) - jak ni emasz to wygląda to u ciebie tak Obrazek więc potrzebna ci wtedy jest taka krateczka - jak chcesz mieć fajnie Obrazek + do tego podstawka przekaźnika Obrazek



Awatar użytkownika
9019
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 21:45
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 9019 » wt mar 27, 2007 12:05

Wielkie dzięki greg :okej: bardzo fajnie i obrazowo mi to wytłumaczyłeś
jak narazie to udało mi się zamontować soczewki w lampach
i tak planuję na sobote jak będzie czas to zabrać sie za zrobienie instalacji.

Jak bym jeszcze czegoś po drodze nie skumał to będę dalej dopytywał.

Jeszcze raz wielkie dzięki za zainteresowanie się moim problemem i opisaniem mi tego.
Ostatnio zmieniony pt kwie 06, 2007 23:02 przez 9019, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » wt mar 27, 2007 13:16

9019, jeszcze jedno - wsadziłeś soczewki a co z kabelkami w lampie??? zrobiłeś?



Awatar użytkownika
9019
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 21:45
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 9019 » wt mar 27, 2007 14:13

Nie tej instalacji w lampie też jeszcze nie zrobilem, no masowy wepne się w mase a ten plusowy musze wyprowadzić na zewnątrz do przekaźnika.

Zerknij jeszcze na mój uproszczony schemat czy tak to ma wygladać ;-)

Obrazek

Z tego przełącznika tylko jeden kabelek ten z oznaczeniem NL ma isć do tego przekaźnika?

Aha i z tego co patrzyłem to też nie mam miejsca na przekaźnik jest tam jedno wolne tak jak na twoim zdjęciu, a w to miejsce miedzy te dwa elementy (na nim jest oznaczenie 100) można by tam zamontowac ten przejkaźnik do halogenów?
Ostatnio zmieniony pt kwie 06, 2007 23:01 przez 9019, łącznie zmieniany 5 razy.



X-Tro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 25, 2005 12:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: X-Tro » wt mar 27, 2007 14:56

apropos tych lamp... co prawda troche inny watek, ale... zapytam...
u mnie wiazka jest kompletna jesli chodzi o wspomniana wyzej lampe, w reflektorze brakuje tylko pinu na wtyczce... taka igla... o ile na zarowke wklada sie konektor 6.3 (na +) i 4.5 (na -) to tego pinu nie mam, czy orientujecie sie gdzie takie piny ew takie gniazdo z pinami dostane np w waw lub Radomiu?



greg

Post autor: greg » wt mar 27, 2007 21:45

9019 pisze:Aha i z tego co patrzyłem to też nie mam miejsca na przekaźnik jest tam jedno wolne tak jak na twoim zdjęciu, a w to miejsce miedzy te dwa elementy (na nim jest oznaczenie 100) można by tam zamontowac ten przejkaźnik do halogenów?
nie

[ Dodano: Wto Mar 27, 2007 9:47 pm ]
X-Tro, chcesz to ci dam wtyczkę starą z reflektora - wydłubiesz sobie ile chcesz



X-Tro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 25, 2005 12:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: X-Tro » śr mar 28, 2007 00:28

Jasne, bede wdzieczny... odezwe sie na PRIV.



Awatar użytkownika
9019
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 21:45
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 9019 » śr kwie 04, 2007 21:37

Dzięki greg za fajny opis. Halogeny już działaja. POZDRAWIAM!

Obrazek

:okej: :okej: :okej:
Ostatnio zmieniony pt kwie 06, 2007 23:00 przez 9019, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » śr kwie 04, 2007 21:41

no ładna fotka - fajnie - miło wiedzieć ze sie na coś przydaje to co czasami napiszę. a propo - doln aśrubka słuzy wg informacji do regulacji wysokości świecenia - onformacja od 9019, - ja pisze o bo On zapomniał



Awatar użytkownika
9019
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 21:45
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 9019 » śr kwie 04, 2007 22:11

No tak ważna informacaja po zainstalowaniu już halogenów
- regulacji halogena dokonujemy dolną śrubką (dwie górne śrubki dokręcamy mocno)

Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości