Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Virus8833
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 18:42
Lokalizacja: Malbork

Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: Virus8833 » czw wrz 27, 2012 21:05

Witam wszystkich mam wielki problem ktorego nie moge rozwiazac mam nadzieje ze ktos konkterny mi pomoze. Mianowicie chodzi o to ze mam seata toledo I ma ona zalozony gaz ( zwykly brak sekwencji ) jest on w samochodzie okolo dwa lata wiec w miare krotko , samochod jezdzil idealnie odpalal na benzynie od kopa przerzucalem na gaz to samo nie tracil obrotow ani mocy , problem zaczal sie dosc dawno samochod nie chcial odpalac jak odpalil to od razu gasl jak by komputer go wylaczal , zostal zregenerowany caly kompyter co bardzo duzo kosztolalo niby troche sie poprawilo ale problem sie nie rozwiazal na komputerze samochod nie widzial przepustnicy to chyba znaczylo ze jest ona uszkodzona poniewaz podlaczony zostal dwa razy bo skasowaniu bledow wymieniona zostala cewka zaplonowa pozniej tez jakos jezdzil lecz po odpaleniu na benzynie tracil obroty trzeba bylo mu trzymac na gazie jeszcze gorzej , na benzynie moc strascil kompletnie , pedal sie wciska a on nie jedzie za to na gazie jezdzi super, pozniej przepustnica padla calkiem , kupilem cala nowa przepustnie co znowu mnie sporo kosztowalo teraz na benzynie odpali trzeba mu troche pomoc przez chwile ale nie traci juz obrotow w cale zwykle po daniu mu w pi*** przygasal teraz ego nie robi ale na ten benzynie dalej nie ma mocy na gazie jezdzi normalnie w pn bedzie regulowany gaz i wymieniony filtr wiec juz powinno byc dobrze , kwiestia jest w tym zeby chodzil perfekcyjnie na benzynie , zeby odzyskal moc. W czym moze byc problem , blagam o pomoc. Dodam ze zostala wymieniona tez pompa paliwa.



Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Seat Toledo Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: Adz@r » czw wrz 27, 2012 22:52

Witaj. Skoro posiadasz instalację gazową "zwykłą, nie sekwencję" to w dolocie posiadasz włożony mikser, lub pod wtryskiem. Który zmniejsza dolot powietrza, i jest to tak samo jak byś chciał oddychać przez słomkę :-( Na pewno nie będzie miał takich samych osiągów niż przed montażem lpg ale powinien w miarę normalnie jeździć. Odłączałeś akumulator na jakieś 2 godzinki aby komp się zresetował? jest jakaś różnica po resecie ? Może masz zabrudzony wtrysk ? Skoro na LPG dobrze chodzi to zostaje kwestia układu paliwowego. Chociaż świece też mają duży wpływ ponieważ gaz łatwiej się zapala. Ja bym obstawiał problemy z wtryskiem/kompem albo filtr paliwa zapchany. Sprawdzaj po kolei, a coś znajdziesz :bajer: Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Virus8833
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 18:42
Lokalizacja: Malbork

Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: Virus8833 » czw wrz 27, 2012 23:28

a moze to byc cos z ukladem dolotowym ? z wtryskami nie moglo sie nic stac bo to stalo sie nagle z dnia na dzien po np wymianie cewki bylo duzo lepiej , nrmalnie jezdzil pozniej znowu cos innego , samochod sie zachowuje jak by jezdzil na restkach paliwa otroty nie chca przekraczac 2 tys a po 5 s jedzie nromalnie wkreca sie na obroty ale nie tak szybko jak powinien ma mula i jestem pewny ze to nie sa wtryski to musi byc cos innego
Moze to byc gaznik ?



Awatar użytkownika
Virus8833
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 18:42
Lokalizacja: Malbork

Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: Virus8833 » pt wrz 28, 2012 20:14

na gazie chodzi juz elegancko nie traci obrotow na benzynie tez lecz dalej nie rozwiazal sie spadek mocy moze to bys spowodowaniem uszkodzonego przeplywomierza ? wtryski ok filtr paliwa byl dosc niedawno wymieniany powietrza to samo caly czas wszystko sie kreci wokolo dolotu...



sianoTG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 17:40

Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: sianoTG » pt wrz 28, 2012 20:21

a pali duzo?



Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: Adz@r » pt wrz 28, 2012 23:41

Virus8833 pisze:Moze to byc gaznik ?
Problemem na pewno nie będzie gaźnik ponieważ, Ty go nie posiadasz w tym silniku :D Jeśli równo trzyma wolne obroty to raczej nie krokowiec. Ja bym szukał w układzie paliwowym skoro na benie ma spadek mocy, może pompka paliwa kończy swój żywot i słabe ciśnienie daje.



Awatar użytkownika
Virus8833
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 18:42
Lokalizacja: Malbork

Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: Virus8833 » sob wrz 29, 2012 02:15

napisalem ze pompa paliwa zostala tez wymieniona ... mozna sprawdzic jakos sprawnosc przeplywomierza ? procz oczywiscie odpaleniem samochodu



Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: Adz@r » sob wrz 29, 2012 19:07

podczas pracy silnika odepnij go i sprawdź czy będzie jakaś różnica w pracy silnika.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 29, 2012 19:34

Virus8833 pisze:mozna sprawdzic jakos sprawnosc przeplywomierza
podmienić na sprawny, można od kogoś pozyczyć bo zamiana to krotka opracja, ale wątpliwe, nie powienien padac "na raz"
Zdaje mi się że jeszzce raz pownno się auto podłączyć pod komputer i bardziej wnikilwie niech ktoś przeanalizuje pracę sondy, czasu wtrysku itd


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: norek111 » sob wrz 29, 2012 19:52

Virus8833, masz do mnie 25km,mam ten sam motor i wszystko co trzeba do diagnostyki
więcej szczegółów dawaj na PW


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
Virus8833
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 18:42
Lokalizacja: Malbork

Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: Virus8833 » sob wrz 29, 2012 23:44

a czy moze to byc sonda lambda ? na samym poczatku jak zaczely sie wszystkie problemy to komputer pokazywal brak odczytu lambda



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: norek111 » ndz wrz 30, 2012 09:20

Virus8833 pisze:a czy moze to byc sonda lambda ? na samym poczatku jak zaczely sie wszystkie problemy to komputer pokazywal brak odczytu lambda
to może być wszystko


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

demuerte
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 15:18

Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: demuerte » ndz wrz 30, 2012 13:32

Był sciągany kolektor ssący?? Sprawdzić czy wtyczki wtryskiwaczy sa podpięte ok . sprawdzic przepływke , zrobic adaptacje przepustnicy Przewody , swiece ok? chodzi równo na na ben.. ? jak chodzi na wolnych , strzela w kolektor albo w wydech przy dodawaniu gazu ? sprawdzić ta sonde
Elektryke daje w du** w tych silnikach .. wiem bo mam Bore 1.6 ../



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Seat Toledo I 1.6 101km Problem z mocą- proszę o pomoc.

Post autor: jeryk10 » ndz wrz 30, 2012 18:44

Wykręć wkład przepływomierza to dosłownie 2 śrubki tam na nim masz 2 spiralki przemyj je wacikiem namaczając jakimś perfum lub benzyną ekstrakcyjną i zamontuj i zobacz czy będzie poprawa


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości