Wypadanie zapłonów 1.8T-150KM

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Wypadanie zapłonów 1.8T-150KM

Post autor: GRIZLI » ndz sty 01, 2017 18:14

Cześć

Tematów podobnych jest całkiem sporo w sieci ale nie udało mi się znależć z takimi samymi objawami. Opiszę najdokładniej jak mogę sprawę i liczę na podpowiedzi, gdzie i czego szukać.
Pacjentem jest Octavia 1.8T-150 KM z silnikiem AWX. W autku założony jest gaz , wtryski Barracudy oraz sterownik STAG Qubox plus (bodaj). Autko w tej konfiguracji przejechało 100 tyś km bez najmniejszych problemów. NIesttey od pewnego czasu pojawiły sie kłopoty. Otóż przy porannym rozruchu gdy silnik jest zimny, wypadają zapłony na 1 oraz 3 cylindrze(zawsze te dwa) miga lapmpka CHECK ENGINE. Wiadomo, silnik wtedy pracuje nierówno, brak mu mocy. Można jechać ale jest słabo. Najwyrażniej widać to przy niskich obrotach silnika, mniej więcej do 3000 obr niezależnie od biegu . Zauważyłem, że jadąc już na trasie gdy silnik jeszcze nie jest zagrzany do 90 stopni i jadąc np. pod górę z prędkoscią 100km/h na 5 biegu, takze zaczyna migać lampka CHECK ENGINE, bardzo sporadycznie potrafi zapalić się na stałe jeżeli nie odpuszczęnieco gazu i muszę ją wtedy kasować programem. Co ciekawe, jeżeli wkręcam silnik na te 3 tysiace obrotów lub nawet wiecej problem ustępuje, lapmpka przestaje migać , zapłony nie wypadają, silnik pracuje normalnie.
Wszelkie problemy znikają gdy silnik osiąga temperatrę roboczą, około 80 stopni i więcej. Silnik pracuje idealnie, ma moc i nic sie nie dzieje. Wszystko to dzieje się zarówno na gazie i benzynie, bez znaczenia. Autko było już u kilku speców. Podobno nie jest to wina zaworów bo nic niepokojącego nie słychać, nic się nie dzieje osłuchowo przynajmniej. Oleju ani cieczy chłodzącej nie ubywa, świece wymienione i podmieniane (Bosch oraz NGK), cewki podmieniane i zamieniane miejscami. Wymieniona uszczelka pod pokrywą zaworów gdyz świece były nieco utopione w oleju.
Co to moze być za cholerstwo, gdzie szukać przyczyny? Nie chcę od razu wywalać głowicy i pakować się w koszta, czytałem na iinych forach jak ludzie wymieniali głowice niby popękane, zawory powypalane ale to nic nie pomagało poza osuszeniem konta.
Mieszkam obecnie w Gdyni, może ktoś zna jakiegoś dobrego speca z okolicy komu można podstawić to autko w nadzieji, ze nie popsuje go jeszcze bardziej :grin: :grin: :grin: ? (Roberta z Tune Up znam :grin: ale szukałbym gdzies na miejscu)
P.S
Autko było u podobno świetnego fachowca od 1.8T pod Tczewem (gazownik od uturbionych aut, speecjalizacja SABY). Sprawdził i zalecił wymianę uszczelki pod pokrywą zaworów , ponoć to mogło być przyczyną, ze świece utopione w oleju.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

Wypadanie zapłonów 1.8T-150KM

Post autor: V12 » ndz sty 01, 2017 21:04

Tak świece w oleju to uszczelka pokrywy . Ja bym zmierzył kompresję ale obowiązkowo na zimnym silniku powie ona wszystko o stanie głowicy.



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Wypadanie zapłonów 1.8T-150KM

Post autor: GRIZLI » ndz sty 01, 2017 21:11

Znalazłem przez googla jakiegoś mechaniora w Gdyni na Pustkach ,CAR CZAJA. Ma dużo pozytywnych opinii i chyba do gościa uderzę w tygodniu. Szczerze mówiąc nie mam pomysłu inaczej jak to ugryźć a muszę to zrobić, autko idzie do nowego pana niebawem :-( . Lubię ją bardzo ale czas na zmiany, dbam o nią od początku bardzo ale cóż, wszystko ma swój czas a ja muszę ją doprowadzić do porządku.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Wypadanie zapłonów 1.8T-150KM

Post autor: waski1 » ndz sty 01, 2017 21:21

GRIZLI pisze:Pacjentem jest Octavia 1.8T-150 KM z silnikiem AWX.
AWX to diesel. Chodzi raczej o AWT
Zrób tak jak kolega napisał i dodatkowo na gorącym też zrób pomiar może się coś okaże po porównaniu wyników.



V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

Wypadanie zapłonów 1.8T-150KM

Post autor: V12 » ndz sty 01, 2017 21:37

Być może któryś kto próbował ogarnąć auto mierzył już . A czy problem uwidocznił się kiedy zrobiło się chłodno na dworzu ??



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Wypadanie zapłonów 1.8T-150KM

Post autor: GRIZLI » ndz sty 01, 2017 22:19

raczej chyba nie, prawde mowiac mam to juz kilka miesiecy tylko nie bylo kiedy zajac sie . Tak mniejwięcej, chyba od końca lata...ale faktycznie, to już okres chłodniejszych dni.
Co do silnika, oczywiście ARX a nie AWX..literówka :grin:


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Wypadanie zapłonów 1.8T-150KM

Post autor: GRIZLI » śr sty 04, 2017 00:17

NO i są jakieś wiadomości. CO prawda, kompresja jeszcze nie mierzona ale.....wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów -obie uszczelki. Po odpaleniu silnika..tragedia, gorzej niż zwykle aż sie przestraszyłem. Po nagrzaniu wszystko oczywiscie znikło. Wczoraj rano i dziś także, odpalanie po nocy iii.... :bigok: silnik pracuje praktycznie idealnie. Tak jakby, baardzo ledwo wyczówalne jakby poszarpywanie takie leciutkie przez chwilkę i to na najniższych obrotach tylko ale po za tym silnik jedzie jak powinien, żadna lampka nie włącza się. Wykasowałęm błędy wECU bo był jeden - wypadanie zapłony na 3 cylindrze. Zobaczę jutro co przyniesie świt. Generalnie 99% upierdliwych objawów zniknęło. Przypuszczam, ze gdyby ktoś iny wsiadł nawet by nie zauważył niczego teraz.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości