vw passat kopci na niebiesko

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8833
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: marcin7x5 » ndz cze 18, 2017 11:47

Odepnij wtyczkę z niego i jeżeli odcinka się nie zmieni to czujnik uszkodzony



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Re: vw passat kopci na niebiesko

Post autor: sienna89 » pn cze 19, 2017 00:58

Miałem identyczny problem kopcił i im cieplejszy tym większa chmara dymu za mną-spalał dużo oleju-przymierzam się do montażu gazu autko ma na liczniku 250tys,ale na pewno ta 100tys miał cofniete. A więc kazałem mechanikowi ściągąć głowice i zobaczyć co się dzieje i przy okazji wymienić rozrząd,a więc tak po rozebraniu okazało się,że nie jeden gar słabo palił i było tam bardzo brudno,a więc tak głowica została oddana do czyszcenia,szlifowania,sprawdzona,czy nie występują mikropęknięcia i coś jeszcze było z nią robione,ale nie pa ietam co :) wymienione zostaly uszczelniacze zaworowe,pierścinie tłokowe,panewki,uszczelka pod głowica no i reszta czyli,płyn chłodniczy,olej mobila 10W40 i cały rozrząd-przejechałem ponad 500km i silnik ładnie pracuje nie dymi i nie powstaje biała maź pod korkiem.Teraz go docierac bo jak nowy ;) Przed remontem wymieniłem cewke zapłonowa,świece,kable zapłonowe,gumki kolektora ssącego :) Części są bardzo tanie do tego silnika,a mechanik za remont skasował 700zł,ale wato było :) Jeszcze tylko zostało ładowanie bo pokazuje 13,5V-13.8V,ale tragedii jeszcze nie ma :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości