2E zimny nie pali na benzynie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: 2E zimny nie pali na benzynie

Post autor: krzycho85 » czw paź 07, 2010 22:21

jeśli piszesz o czymś w kształcie mosiężnej śruby przykręconej do metalu pokrywy zaworów
Tak, o tym pisałem. Gdzieś na forum czytałem, że jest włącznik termiczno-czasowy, który steruje pracą wtryskiwacza rozruchowego, myślałem że może to właśnie ten element :crazy:



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: 2E zimny nie pali na benzynie

Post autor: krzycho85 » pt paź 08, 2010 18:10

Nie wymontowałem jeszcze tej listwy ale mam pytanie, gdzie ma być podłączony ten przewód zaznaczony na fotce wchodzący od dołu do przepustnicy?
Fotka

Sorry za post pod postem :crazy:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

2E zimny nie pali na benzynie

Post autor: Paweł Marek » pt paź 08, 2010 19:01

jakoś z dalsza może zdjęcie zrobisz, chyba to od filtra węglowego ale nie jestem pewien.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: 2E zimny nie pali na benzynie

Post autor: krzycho85 » pt paź 08, 2010 23:31

Ten przewód schodzi w dół a dalej wzdłuż podłużnicy w kierunku przodu i przy obudowie filtra sie kończy. Był tak włożony że nie było widać końca przewodu a dziś sie dopatrzyłem że nie jest podłączony, siedziała w nim taka plastykowa rurka (do złączenia z innym przewodem). Tak więc zasysało przez ten wężyk lewe powietrze. Zatkałem go teraz śrubką 6mm i równiej silnik pracuje, wolniejsze obroty ma. Niestety nadal nie pali, a już myślałem że to winowajca. Zrobiłem mu ten wtryskiwacz dodatkowego paliwa tymczasowo włączany przyciskiem typu reset i przynajmniej można odpalić zimnego :hmm: niestety jeździć już ciężko bo sie krztusi. Muszę szukać dalej :kac:

dodano: 09.10.10 13:15
Właśnie zmierzyłem ciśnienie paliwa. Otóż po odpaleniu wynosiło tylko 1,4bar a po podniesieniu obrotów wzrosło do 1,8bar i tak sie ciągle utrzymuje, bez względu czy wężyk od regulatora założony czy zdjęty. Po wyłączeniu silnika odczekałem 10min i po tym czasie ciśnienie wzrosło na 2,2bar. Po uruchomieniu znów 1,8 :x może tu jest pies pogrzebany?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości