nie chodzi na benzynie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damian881228
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt sty 26, 2010 19:06
Lokalizacja: Kamieniec

nie chodzi na benzynie

Post autor: damian881228 » pn paź 08, 2012 20:35

WItam
Co prawda nie posiadam golfa tylko seata ibize ale nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na moj problem dlatego pozwolilem sobie napisac na forum ponieważ bylem zarejestrowany tu bo mialem kiedys golfa. Auto po odpaleniu na benzynie gaśnie na Gazie wszystko ok wymieniona pompa paliwa i filtr. Gazownik kazał wymienic sonde z kolei inny mechanik twierdzi ze sonda nie ma nic wspolnego. sam juz niewiem co mam robic



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie chodzi na benzynie

Post autor: Paweł Marek » pn paź 08, 2012 22:37

Witamy z powrotem ale zasady na tym forum są jakie były. Podajemy typ silnika oraz generację i markę instalacji LPG, czy jest immo fabryczny albo dokładany i inne istotne informacje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

damian881228
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt sty 26, 2010 19:06
Lokalizacja: Kamieniec

nie chodzi na benzynie

Post autor: damian881228 » wt paź 09, 2012 07:06

Seat ibiza II
1.0 kat
Rok produkcji 1995
marki instalacji ilpg nie pamietam



damian881228
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt sty 26, 2010 19:06
Lokalizacja: Kamieniec

nie chodzi na benzynie

Post autor: damian881228 » wt paź 09, 2012 20:22

pomoze ktos



sianoTG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 17:40

nie chodzi na benzynie

Post autor: sianoTG » wt paź 09, 2012 21:16

Zacznijmy od tego ze skoro gaz chodzi to wykluczamy jej awarie. Auto z walnieta sonda powinno zapalac , moze kulec i go zalewac ale powinno chodzic wiec odpada.

A nigdy nie odpala? auto gasisz na benzynie czy na gazie? jak jest cieply tez nie chodezi na benie?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie chodzi na benzynie

Post autor: Paweł Marek » śr paź 10, 2012 11:09

sianoTG pisze:Zacznijmy od tego ze skoro gaz chodzi to wykluczamy jej awarie
no jak? Kolega wie co to odcięcie zasilania wtryskiwacza(y) przy jeździe na LPG w I i II generacji?
Dlatego kolego damian881228 podasz niezbędne dane albo będzie kosz. Nie możemy tutaj opisywac ci od podstaw zasad działania poszczególnych generacji instalacji LPG.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

damian881228
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt sty 26, 2010 19:06
Lokalizacja: Kamieniec

nie chodzi na benzynie

Post autor: damian881228 » śr paź 10, 2012 21:05

Auto od polu roku chodzi tylko na gazie na benzynie odpala i gasnie czy jest zimny czy ciepły. Kiedyś po rozłaczeniu aku na 10 min auto chodziło przez jakiś czas. od niedawna nic nie pomaga auto jezdzi tylko na LPG
Elementy instalacji LPG
Reduktor tomasetto
zawor gazowy tomasetto
zbiornikTFa7321 Y=342
wielozawór Tomasetto
Obudowa wielozaworu Integralna
Zawór tankowania Tomasetto
Układ elektroniczny Lecho



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie chodzi na benzynie

Post autor: Paweł Marek » śr paź 10, 2012 23:13

zasilanie wtrysków do sprawdzenia, jest odcięcie czyli jeden z kabli do wtryskiwacza lub wtryskiwaczy jest przecięty i wpięty do instalacji LPG - zwykle jest do tego przekaźnik przerywający obwód wtryskiwacza w czasie jazdy na LPG - ten układzik jest najpierw do sprawdzenia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sianoTG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 17:40

nie chodzi na benzynie

Post autor: sianoTG » czw paź 11, 2012 14:36

A skad pomysl ze ma odciecia? moze ma zrobione przepinki , jak to sie czasem robi np. w stagu. Wiem co to odciencia , i nei sadze zeby to byl powod .

Widzialem kiedys przypadek jak sie przetarla wiąska z gazu(!) wlasnie z odciecia , i caly czas otwieraly sie wtryski z beny , nawet jak byl na gazie... Dlatego wydaje mi sie ze nie dzialalby jakis wtrysk gdyby bylo cos nie tak a nie odrazu gaslo auto! bo musialy by chyba nie chodzic 3 wtryski.

zawsze mozna poucinac gaz i zobaczyc cos ie bedzie dzialo, przyczym ja bym tego nei robil , bo niechcialo by mi sie tego lutowac potem:P

NIe da sie tam vaga podpiac?(pytam bo nei mialem doczynienia z tym motorem , wiec nie wiem.)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie chodzi na benzynie

Post autor: Paweł Marek » czw paź 11, 2012 14:54

Pomysł stąd że oodciecie zasilania wtryskiwaczy benzyny musi być w każdej instalacji LPG auta na wtrysku (przeciez rocznik 95 to nie gaźnik). A czy to jest zrobione osobnym przekaźnikiem czy samym przełącznikiem czy jednym i drugim czy sterownikiem LPG to jest inna sprawa i autor tematu jesli będzie zainteresowany to musi do tego sam dojść.

Nie wiem skąd twoje pytania i co dla ciebie jest dziwne, tak jakbyś myślał że chodzi mi o odcięcie pompy benzyny albo nie wiem o co.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sianoTG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 17:40

nie chodzi na benzynie

Post autor: sianoTG » czw paź 11, 2012 15:29

Pytam tylko o vaga , reszta to moje prywatne przemyslenia.
Poprostu uwazam ze nie koneicznie poowodem wylaczania sie silnika na benie sa odciecia. Tylko Tyle , nei wiem czemu sie denerwujesz... wiem o jakie odciecia chodzi , i uwazam ze auto tak czy tak powinno chodzic np. po wylaczeniu sterownika z GAzu.


Pozatym rocznik 95 to moze byc monowtrysk albo wielopunkt , a to dla mnei jest zasadnicza roznica.

pozdrawiam. :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości