Jetta 1.8 gaźnik - gaśnie przy hamowaniu oraz skręcaniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tiax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 04, 2011 23:03

Jetta 1.8 gaźnik - gaśnie przy hamowaniu oraz skręcaniu

Post autor: Tiax » śr wrz 11, 2013 02:06

Wątpię żeby ktoś pomógł, ale może ktoś się znajdzie... Problem polega na tym, że Jetta silnik 1.8 na gaźniku Pierburg 2ee gaśnie po rozgrzaniu przy hamowaniu oraz skręcaniu. Sprawdzałem podstawę gaźnika - ok. Może ktoś miał podobny problem i coś poradzi?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jetta 1.8 gaźnik - gaśnie przy hamowaniu oraz skręcaniu

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 11, 2013 09:47

1.8 są na gaźnikach zwykłych bez elektroniki Pierburg 2E2 - to po pierwsze.
Po drugie o tym gaźniku między innymi ja napisaliśmy już tyle na forum że starczy poszukać.
Ale jeśli faktycznie ktoś wsadził do 1.8 elektroniczny gaźnik 2EE od golfa 1.6 PN, czy jakiegoś innego auta- to już kaplica, w tym nie pomogę ale tematy o 2EE w PN są na forum rozbudowane i dość konkretne
Szukanie zaczynasz od dwóch rzeczy: napierw sprawdzasz i ew. usuwasz wszystkie nieszczelności w wężykach i podstawie gaźnika, potem kontrolujesz membranę zaworu wzobagacania mieszanki, reszta potem - poczytaj - bo to już oznacza rozbiórki różnych elementów, czyszczenie dysz, naprawy siłowników podciśnieniowych itd.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Jetta 1.8 gaźnik - gaśnie przy hamowaniu oraz skręcaniu

Post autor: marcin7x5 » czw wrz 12, 2013 10:47

Mi jak tak się działo w mk1 to w pierwszej kolejności czyściłem dysze biegu jałowego. Na ogól to było przyczyną gasnięcia po rozgrzaniu silnika.



Awatar użytkownika
gorixon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 22:22

Jetta 1.8 gaźnik - gaśnie przy hamowaniu oraz skręcaniu

Post autor: gorixon » ndz wrz 15, 2013 19:08

Sprawdz czy to wina braku paliwa czy zaplnu ze gasnie.. sprawdziłbym tez czy smok w baku jes caly. Poruszaj na pracujacym silniku wszystkimi przewodami i wiazkami pod maska . Moze przewod WN ma gdzies przebicie ?



Awatar użytkownika
gorixon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 22:22

Jetta 1.8 gaźnik - gaśnie przy hamowaniu oraz skręcaniu

Post autor: gorixon » ndz wrz 15, 2013 19:08

Sprawdz czy to wina braku paliwa czy zaplnu ze gasnie.. sprawdziłbym tez czy smok w baku jes caly. Poruszaj na pracujacym silniku wszystkimi przewodami i wiazkami pod maska . Moze przewod WN ma gdzies przebicie ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości