Seat 1.6 16V BCB Problem podczas cofania, Check, EPC, TCS

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hCYk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 05, 2015 17:01

Seat 1.6 16V BCB Problem podczas cofania, Check, EPC, TCS

Post autor: hCYk » śr sty 13, 2016 19:51

Witam forumowiczów. Uporałem się z jednym problemem i już mam kolejny. Otóż jakiś czas temu założyłem temat odnośnie problemów z odpaleniem mojego Seata. W końcu udało mi się go uruchomić i auto trafiło do mechanika. Na pierwszy rzut poszedł rozrusznik do regeneracji, nic nie pomogło więc do sprawdzenia poszła pompa paliwa, kostka stacyjki, styki modułu Immo oraz wszystkie czujniki. Również przepustnica została wyciągnięta i wyczyszczona do zera gdyż było na niej strasznie dużo nagaru. Auto zaczęło normalnie odpalać więc najprawdopodobniej to w niej był problem. Teraz tak przepustnica mimo iż była czyszczona nie miała robionej adaptacji. Dlaczego? Mechanik tłumaczył mi żeby pojeździć trochę, ona sama zrobi sobie adaptacje po jakimś czasie i obroty też się uspokoją. po komputerowej adaptacji czasami lubią dziać się cuda więc to mi odradził. Obecnie lubią chwilami falować między 1-1,5k głównie przy zmianie biegów i na nagrzanym silniku nie schodzą poniżej 1000 obr ale nie przejmuje sie tym. Zrobię trochę km i zobaczymy co będzie.

Teraz odnośnie mojego problemu. To wyżej napisałem żeby wam po krotce opisać co było zrobione. Podczas cofania na nagrzanym silniku momentalnie wywala kontrolki Check, EPC oraz kontrolę trakcji, silnik zaczyna szarpać obroty skaczą gdzieś tak między 600-800 po czym albo wskakują na 1000 i jest spokój albo doprowadzają do tego że auto gaśnie . W komputerze były błędy odnośnie lewego powietrza i czujnika ciśnienia barometrycznego. Wykasowaliśmy błędy no i kolejna próba. Cofanie bez dodawania gazu i to samo kontrolki, szarpanie silnikiem i błąd odnośnie tego czujnika ciśnienia barometrycznego. Jeżeli odpalę auto i będę cofał na zimnym silniku wszystko jest ok. Problem występuje dopiero gdy się nagrzeje. Miał ktoś z was styczność z czymś takim lub wie co może się dziać? Mam z tym problem od soboty gdzie w piątek auto wróciło od mechanika. On sam mówił że nie mógł nic zepsuć. W sobotę pierwszy raz mi się to zdarzyło. Po ponownym odpaleniu świeci się tylko Check. Poniedziałek to samo no i dzisiaj rano też tyle że zaczął tak szarpać że aż zgasł a wcześniej ( w sobotę i poniedziałek ) "szarpnął" z 2-3 razy po czym obroty wskoczyły na 1000 i dalej równo pracował. Po odpaleniu kontrolki już nie gasły i wgl nie reagował na pedał gazu. Zostawiłem go na 4h i na przerwie odpaliłem silnik pracował bez zarzutu. Problem jest tylko gdy się nagrzeje. Gdzie może leżeć problem i co oznacza ten błąd odnośnie czujnika ciśnienia barometrycznego. ? Mechanik oczywiście powiedział że problem będzie w tym czujniku ale czy to faktycznie to. Wcześniej przed czyszczeniem przepustnicy auto miało problemy z odpaleniem ale podczas cofania wszystko było dobrze.



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Seat 1.6 16V BCB Problem podczas cofania, Check, EPC, TCS

Post autor: mka 3 » śr sty 13, 2016 21:04

hCYk, podaj kod błędu . a przy jeździe do przodu nic nie wyskakuje? powiem tak mam trochę podobny silnik bo 1.6 16v ATN . kontrolki co opisujesz to mi wyskakiwały takie jak EPC i trakcji w tedy jeśli przepustnica nie może się dopasować do pozostałych parametrów silnika lub jej uszkodzenie . moze to być spowodowane tym czujnikiem MAP sensor, EGR bo się może zacinać lewym powietrzem lub sama przepustnica . ja pierwsze bym zrobił adaptacje. to ze wywala błąd z ciśnieniem nie musi być spowodowane czujnikem ze jest zły ino tym ze przepustnica zle reaguje i czujnik odczytuje zaduze wachania ciśnienia . jest instalacja gazowa?



hCYk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 05, 2015 17:01

Seat 1.6 16V BCB Problem podczas cofania, Check, EPC, TCS

Post autor: hCYk » śr sty 13, 2016 22:01

No właśnie podczas jazdy do przodu odpukać nie ma żadnego problemu. Zrobiłem prawie 20 km do mechanika i nic jedynie te obroty czasami falują ale to wina przepustnicy która nie miała robionej adaptacji. U mechanika tylko wrzuciłem wsteczny cofanie bez gazu i momentalnie szarpanie silnikiem, skaczące obroty i kontrolki. Nie ma instalacji gazowej, czysta benzyna. A jak można sprawdzić w domowych warunkach czy gdzieś nie dostaje się lewe powietrze ? W sumie w niedziele miałem wolne trochę pozaglądałem tu i tam i jak silnik pracował słychać było takie charakterystyczne "syczenie" powietrza, ciche ale jednak. Trochę mnie to zdziwiło ale może wcześniej nie zwracałem po prostu na to uwagi. To że przepustnica źle reaguje to chyba normalne skoro nie miała robionej adaptacji, musi się w końcu nauczyć kiedy jak ma się otworzyć żeby silnik pracował jak należy. Tylko czemu problem występuje tylko przy cofaniu na nagrzanym silniku ( odpukać )



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości