Jechał zgasł nie odpali 2.8 v6 vr6 2001r zerwany łańcuch?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pepis_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 27, 2016 13:23

Jechał zgasł nie odpali 2.8 v6 vr6 2001r zerwany łańcuch?

Post autor: Pepis_ » śr sty 27, 2016 13:42

Witam wszystkich forumowiczow.
Otóż mam problem z silnikem 2.8 vr6 a dokladnie z Leonem 2.8 v6 2001r, może nie jest to vw ale praktycznie to samo, a wiem ze na tym forum jest grupa ludzi która zna się na tym i chętnie pomaga. Dlatego tu pisze bo na innych forach nie są w stanie mi pomóc. Czyli tak :
Jechał, zgasł, kręci i nie odpala
Podczas kręcenia-zabawy na parkingu(oblodzony) po paru sekundach gdy już byłem na drodze obroty auta spadly do 500 przy tym zapalily sie prawie wszystkie kontrolki i auto szybko zgasiłem po czym nie mogłem go już odpalić przy tym zdarzeniu nie było żadnego huku zgrzytu itp itd . Ciągle rozrusznik kręci(bardzo luźno). Po podłączeniu pod komputer wyświetla mi owy błąd związany z czujnikiem położenia walka rozrządu 16272-P0343 tyle ze po wymianie czujnika na nowy dalej nic. Dalej ten błąd występuje pomimo jego usunięcia. Iskra na świecach również jest. Pompa paliwa również działa. Po tym wszystkim oddałem go do elktromechanika i stwierdził możliwość zerwania lancucha bo podczas krecenia nie kręci się wałek

Na tygodniu będę staral się go oddać do mechanika który oceni czy na 100% zerwał się łańcuch i oceni szkody, ale chciałbym wiedzieć czy:
Jest to silnik kolizyjny? Jakich szkód mógłby narobić? lepiej to naprawiać czy kupić silnik? bo jeżeli różnica była by 1000zl to wolałbym robić bo kupować silnik który też już swoje przeżył( a sądzę że te silniki nie były kupowane do jazdy miejskiej)
Z góry dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Jechał zgasł nie odpali 2.8 v6 vr6 2001r zerwany łańcuch?

Post autor: waski1 » czw sty 28, 2016 00:08

Twój opis wskazuje na zerwany górny łańcuch skoro wałki stoją.Jeśli twój silnik jest zdrowy to lepsza chyba będzie jego naprawa.Zakup na allegro to loteria i można nieźle wdepnąć w g.......o.



Pepis_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 27, 2016 13:23

Jechał zgasł nie odpali 2.8 v6 vr6 2001r zerwany łańcuch?

Post autor: Pepis_ » sob sty 30, 2016 19:44

Nom tez tak właśnie sądzę że zakup silnika to loteria. Za tydzień prawdopodobnie będę wiedział jakich szkód narobił rozrząd. Jak coś to dam info co i jak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości