Uszczelka ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vala123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 16, 2016 19:08

Uszczelka ?

Post autor: vala123 » wt lis 01, 2016 19:49

Witam ! Piszę do was bo mam niemały problem z moim passatem 1.6 b/g. Otóż bywają dni że zapala na 3 gary ale po 2-3 sekundach juz chodzi normalnie.... problem jednak w tym że ubywa mu płynu chłodniczego... nie martwiłoby mnie to aż tak bo wiadomo że cos tam może cieknąć... jednak gdy odkreciłem korek od wlewu oleju znalazłem coś takiego jak na zdjęciu w odmie też taka maz wystepuje... i teraz moje pytanie... czy będzie to uszczelka pod głowicą? Albo jakaś usterka silnika? Jeśli tak to jaka? Dodam że auto podczas postoju kopci na biało, jednak nie przegrzewa się... a na "szabelce" od sprawdzania poziomu oleju olej jest czarny... a nie taki "Kawa z mlekiem". Olej był nie wymieniany, gdyż własnie sie do tego przymierzam... z góry dzieki za odpowiedzi i mam nadzieję że dowiem się co z moim paskiem jest nie tak.


Obrazek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8833
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Uszczelka ?

Post autor: marcin7x5 » wt lis 01, 2016 21:11

Te masełko może być oznaką jazd na krótkich dystansach lub problemów z dogrzewaniem silnika. Nie od razu musi być to usterka upg. Sprawdź w zbiorniczku wyrównawczym czy nie ma tam tłustych oleistych plam lub czu nie "gazuje" płyn.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Uszczelka ?

Post autor: pinstonvw » wt lis 01, 2016 21:14

Proponuję sprawdzić kompresję. Wstępne objawy wskazują, że jednak uszczelka puściła i silnik przepala płyn chłodniczy. Maź na korku zazwyczaj powstaje jak robi się autkiem bardzo krótkie przebiegi ale też nie jest to reguła. Znowu odpalanie na 3 gary oraz kopcenie na biało nie wróżą nic dobrego.


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości