Silnik się grzeje

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

EniuuS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 16, 2016 10:31

Silnik się grzeje

Post autor: EniuuS » śr lis 16, 2016 10:46

Witam, posiadam Audi a3 1996r 1.8 benzyna 125km.
Od dłuższego czasu silnik zaczął mi sie grzac nawet do 110. Wymieniłem termostat i nadal nic. Lecz martwi mnie to że termostat który kupilem był inny od tego wczesniejszego. No ale dalej się grzal, więc jezdzilem bezz termostatu tak jak polecil mi teść, stwierdził też że nie ma obiegu wody. Audi grzeje się powoli do 90 stopni , potem staje na 90 stopniach na kilka minut i zaczyna rosnąć do 110 nawet . Wentylator sam siie nie załącza , gdy był termostat to ogrzewanie nie działało , wychodził dziwny dźwięk z nawiewów , taki zgrzytajacy, na klimatroniku jak temperatura była niska to wtedy nawiew działał. Jak się nagrzeje do 105 i odkrece powoli korek to ciśnienie wywala plyn chłodniczy do góry ale nie na tyle by wyciekalo że zbiorniczka. Pomocy bo niee wiem co robić . Też myślałem nad pompa wody,. Nasypalo trochę śniegu i w aucie ziimno bo ogrzewanie nie dziala



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Silnik się grzeje

Post autor: hak64 » śr lis 16, 2016 10:49

EniuuS pisze:teść, stwierdził też że nie ma obiegu wody
Jeśli to prawda, to wymień pompę wody.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

EniuuS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 16, 2016 10:31

Silnik się grzeje

Post autor: EniuuS » śr lis 16, 2016 11:25

Stwierdził to na takiej postawie że wyciągnął termostat i odpalilem auto, woda powinna "rzygać" , on tak twierdzi ,a wody jednak nie wywalalo, dla mnie sprawy związane z Autem są czarna magia, dlatego zdaje sie na was. :) Czyli pompa wody ? Co możecie powiedzieć na podstawie reszty ? Mozze to być wina nieodpowiedniego termostatu ? Bo niby pasował jakoś, ale był inny niż stary ^^



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Silnik się grzeje

Post autor: hak64 » śr lis 16, 2016 15:35

Jeśli po zdemontowaniu termostatu, nie wylewało płynu to świadczy o braku obiegu (niesprawna pompa wody, lub niedrożny cały układ chłodzenia).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

EniuuS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 16, 2016 10:31

Silnik się grzeje

Post autor: EniuuS » śr lis 16, 2016 16:09

W przypadku niedroznego układu chłodzenia co trzeba wymienić/zrobic ?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Silnik się grzeje

Post autor: hak64 » śr lis 16, 2016 18:05

EniuuS pisze:W przypadku niedroznego układu chłodzenia co trzeba wymienić/zrobic ?
Podejrzewam, że chłodnica i nagrzewnica do wymiany, oraz płukanie całego układu. Przyczyną niedrożności układu są najczęściej osady kamienia (jeśli ktoś kiedyś jeździł na zwykłej wodzie) lub też warstwa uszczelniacza do chłodnic (wielu nieświadomych posiadaczy samochodów stosuje to paskudztwo).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

EniuuS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 16, 2016 10:31

Silnik się grzeje

Post autor: EniuuS » pt lis 18, 2016 11:08

Ktoś mi sprawdzał jakie czas temu i mówił że układ chłodzenia drożny, czyli została tylko pompa wody. Co wtedy gdy mam pompę na rozrzadzie ? Muszę cały rozrząd też wymieniać ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości