vw passat kopci na niebiesko

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: lon3201 » śr maja 31, 2017 21:53

Witam. Mam pewien problem z moim passatem b5 1.6 benzyna AHL. Zaczyna kopcic na niebiesko i tu własnie dziwne bo czasem prawie nie widac chmurki a dzis np stojac pod MC zaczął kopcic okropnie aż było niebiesko za mna :/ i co najlepsze ruszam na dwupas jakies 15km i pod domem juz dymienie minimalne. Chciałbym sie was doradzic czego mogę sie spodziewac bo mocy mu nie brakuje a na benzynie chodzi równo, na gazie czasem przyfaluje. Spalanie od dosc dłuższego czasu jakis 1litr na 1 tys km.Podejrzewam uszczelniacze zaworów jednak narazie czekam aż kurier dostarczy mi cisnieniomierz by zmierzyc kompresje. Może ktos z was miał podobne usterki? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: pinstonvw » czw cze 01, 2017 22:26

Skoro kopci na niebiesko to olej. Kopcenie na biało to płyn chłodniczy. Dobrze zakładasz - najprawdopodobniej uszczelniacze. Jaki przebieg masz na liczniku? Co do spalania oleju to dużo dużo. Wymień na sam początek uszczelniacze i zobacz efekty.


...

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: lon3201 » pt cze 02, 2017 15:01

Dzis zamówiłem uszczelniacze i jutro biore sie za wymiane. Jak macie jakies wskazówki chetnie posłucham a no i mam nadzieję ze głowica jest kolizyjna ze jak dam tłok do góry to zawór nie wpadnie mi do srodka. Prebieg na liczniku ok 300tys ale to na pewno nie jest orginalny. Jaki olej polecacie? Lałem 10w40 a zastanawiam sie nad gęstrzym.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: pinstonvw » pt cze 02, 2017 17:22

Spory przebieg (licznikowy) jeśli był kręcony to zużycie oleju realne. To czy silnik jest kolizyjny czy bezkolizyjny nie ma nic do znaczenia. Ja Ci przedstawię swoją metodę:
1. ustawiasz na znaki i rozbrajasz rozrząd. wystarczy zdjąć pasek z koła wałka rozrządu
2. zdejmujesz wałek rozrządu i popychacze
3. wykręcasz świece
4. teraz masz na 1 i 4 cylindrze tłok w GMP (sprawdź wkładając w otwór świecy śrubokręt - dla przykładu)
5. teraz spokojnie możesz zdjąć zabezpieczenia i sprężyny zaworowe. zawory nie mają prawa wpaść do środka, ponieważ będą opierać się o tłok
6. następnie na tych dwóch cylindrach zdejmujesz stare uszczelniacze i zakładasz nowe. przed założeniem sprawdź luz na prowadnicach zaworowych. stare uszczelniacze winny być twarde jak skała
7. kolejny etap to ponowne uzbrojenie tych dwóch cylindrów w sprężyny i zabezpieczenia.
8. następnie obracasz wałem o 180 stopni i masz dojście do kolejnych dwóch cylindrów. powtarzasz procedurę od pkt. 5 do 7
9. na samym końcu uzbrajasz wszystko ponownie, ustawiasz rozrząd i odpalasz maszynę.

Spróbuj wlać olej z Valvoline. Wg mnie dość dobrze się sprawdza przy większych przebiegach. Ostatecznie przerzuć się na 15W40

Powodzenia


...

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: lon3201 » pt cze 02, 2017 21:40

Dzięki za bardzo konkretną podpowiedz, napewno dużo pomoże. A co z wałkiem rozrzadu gdy bede go skręcał? Bez klucza dynamometrycznego raczej nie powinienem skrecac, jesli tak to gdy zdobędę klucz na ile dociągnąć?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: pinstonvw » pt cze 02, 2017 21:56

Wałkiem się nie stresuj. Dokręca się go momentem 20Nm. Dla wprawionego mechanika nie potrzebny jest do tego żaden klucz dynamometryczny. Zasada luzuj naprzemiennie i dokręcaj również naprzemiennie. Przy dokręcaniu wałka ważne żeby nie dokręcać tylko palcami ale też nie dowalać "na chama" Z pewnością sobie poradzisz.


...

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: lon3201 » pn cze 05, 2017 17:12

A więc tak zabrałem sie dopiero dzis za to i pierwsze co zrobiłem zmierzyłem kompresję. Na 1,2 ma 14 na trzecim 13,5 a na czwartym 3. Dolałem do 4 troche oleju do otwru po siecy po czym sprawdziłem i podskoczyło na 15 czyli cos z pierscieniami. Znajomy twierdzi ze można spróbować zrobic czyszczonke (dolac jakis płyn pod swiece i przepalac że możliwe ze pierscienie zapiekły do tłoka i po tym popuszczą. Co sadzicie?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8825
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: marcin7x5 » pn cze 05, 2017 22:07

Płukanie nic tu nie da. Trzeba rozbierać...



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: lon3201 » wt cze 06, 2017 13:56

A czy mogę wymienić pierscienie tylko na tym.jednym cylindrze? Nie chciał bym ładować kasy a taki zabieg chyba by usprawnil autko.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8825
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: marcin7x5 » wt cze 06, 2017 14:13

Wymieniasz tam gdzie sa zapieczone, Warto jednak sprawdzić i pomierzyć luzy na pozostałych aby z tych oszczędności nie wyszła za chwilę kolejna rozbiórka bo to generuje podobne koszty za każdym razem.



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: lon3201 » wt cze 06, 2017 21:17

Rozumiem a jaki jest dopuszczalny luz pierscieni? A co z panewkami na wale? wymieniac czy zostawić w ogóle da się je jakoś sprawdzić czy są zużyte? A i w razie jak się okaże że silnik ma cylinder do szlifu to raczej podmienie silnik i pytanie czy ADP przeszczepie do mojego ahl?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8825
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: marcin7x5 » śr cze 07, 2017 20:46

Wszystko sprawdzasz po rozebraniu czyli rozkręceniu. Nikt ci nie powie że musisz zrobić szlif cylindra i lub wału korbowego jak nie zmierzy średnicy. Co do wartości dopuszczalnych luzów i odstępstw od wymiarów nominalnych to trzeba poszukać instrukcji od danego silnika. Dobrze zrobiony remont to gwarancja na dalsze użytkowanie. Co do podmiany na inny silnik to różnie się trafi.



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: lon3201 » pn cze 12, 2017 23:02

A więc tak miałem zagoniony tydzien i dopiero piszę. Znajomy zrobił czyszczeie preparatem plus wymiana oleju i odziwo kompresja na tym cylindrze jest ok ale kopci dalej. Dzis wybrałem sie w mała podróż 50km i przy upalnym dniu w korku tak kopcił jak parowóz ale to jak sie zagrzeje bo gdy wracalem zaczeło padac i dymienie wraz z temp malało. Wyglada na to że dół silnika jest ok a przyczyna lezy w głowicy wiec majac usczelniacze w tym tyg zmieniam i ciekaw jestem efektu.



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

vw passat kopci na niebiesko

Post autor: lon3201 » sob cze 17, 2017 17:20

Wymieniłem uszczelniacze i jak narazie nie kopci(będę obserwował w kolejnych dniach czy nie zacznie kopcic oraz czy bierze olej) dam znać. Jednak przy samej wymianie uszkodziłem czujnik położenia walka rozrządu i na szczęście miałem zapasowy jednak nie wiem czy sprawny. Po odpaleniu silnik ma odcięcie przy 5tys i na benzynie jak i gazie oraz jest mulowaty. W poniedziałek podjadę na komp mam nadzieje ze to wystarczy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości