1.4 8v AUD Arosa EVAP, jakim zastąpić ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Blu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 20:19
Lokalizacja: Toruń
Auto: Golf VII GTI 2.0
Silnik: CXCA

1.4 8v AUD Arosa EVAP, jakim zastąpić ?

Post autor: Blu » sob mar 16, 2019 18:46

Arosa 1.4 MPI 8V...na wolnych nie równa praca i do tego mułowaty przy deptaniu na gaz. Podciśnienia szczelne na 100 %, vcds wyrzuca że błąd evap 16825. Dostałem się do niego i jest podobny do tego co mam w AUM ale tylko podobny tutaj foto : https://www.fotosik.pl/zdjecie/f951269fa64a018e
Teraz tak, wąż idący ze zbiornika (kawałek został na tym kruciaku małym) był pęknięty, zaworek z evap sprawny, problemem jest ta druga dziura, ta duża. W jedną wchodzi zaworek z podciśnieniem a druga była nie zaślepiona, evap ważył chyba ze 2 kg. taki napity wodą, węgiel to sama papka się zrobiła. Narazie to wypiąłem, zaworek elektrycznie wpięty, podciśnienie zaślepione, a wężyk ze zbiornika dynda luźno. Auto odżyło, zaczęło równo pracować. Chcę zrobić z tym porządek i pytanie czy jak kupie evap z 1.8T to czy się sprawdzi ? Nie potrafię znaleźć takiego do Arosy/Lupo bo google wyrzuca wyniki z jakimś walcowatym evapem (podobny do filtra paliwa, n80) a to nie taki mam. Ewentualnie jak to zrobić aby było ok ?

Edit : znalazłem coś takiego : https://allegro.pl/oferta/zawor-odpowie ... 7588330404 wtyk zasilania mam taki sam...hm...ale na tym dużym evapie te uchwyty itp wszystko pasuje w oryginalnie mocowania w nadkole...już zgłupiałem co powinno tam być.



adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Re: 1.4 8v AUD Arosa EVAP, jakim zastąpić ?

Post autor: adi87 » ndz mar 24, 2019 18:30

Zobacz foto filtra z mk4/octavii jest podobny do tego co dales w pierwszym linku



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości