[mk4] wariujące kontrolki + problem z turbo mk4

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

waldekpk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 04, 2018 09:21
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] wariujące kontrolki + problem z turbo mk4

Post autor: waldekpk1 » pt maja 04, 2018 12:17

Witam
Ostatnio pojawił się dziwny problem mianowicie wszystkie kontrolki, albo cześć po odpaleniu zaczynają się zaświecać po chwili gasną, wskazówki zegarów opadają do zera i drgają choć silnik pracuje (nie gaśnie), zaświeca się oświetlenie w kabinie i słychać jak by dźwięk działającego jakiegoś przekaźnika przy tym wszystkim, po chwili wraca wszystko do normy, chwile się pojeździ i znów to samo, teraz dzieje sie to juz coraz czesciej, umowilem sie do elektryka ale przez długi weekend terminy odległe, miał ktoś podobne problemy? Do tego później stracił moc, jeździ nie kopci nawet, ale nie przyspiesza jak by turbo wogole nie dmuchało. Dodam że miesaic temu wymieniali mi silniczek wycieraczek, i robili później turbine. Po podłączeniu do kompa błędy:
01299 - Diagnostic Interface for Data Bus (J533)
00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 29-00 short to the ground, 30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent, 27-10 - Implausible Signal - Intermittent
18058 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster P1650 - 35-10 - - - Intermittent
17964 P1556 - 35-00 Charge Pressure Control: Negative Deviation
17978 p1570 35-00 tu nie wiem co to
ktoś wie co to może byc, problem z kontrolkami i zegarami pojawil sie w sumie nagle po wjechaniu na próg zwalniający, a turbo przestało dmuchać podczas jazdy (spokojnej) ale nagle czułem że mu jakos strasznie ciężko jechać z klima, ja w gaz a on nie przyspiesza. Teraz ciezko sie z nim połączyć vagiem
wczesniej udalo mi sie zrobic logi tak na probe,
Obrazek
miałem robić zgodnie z instrukcja ale nie chce mi sie połączyć już, a przy łączeniu tez zaczynają kontrolki migać i wskazówki drgać, może to tylko zbieg okolicznosci
Jak by ktoś wiedział co możne być przyczyną to proszę o pomoc z góry dzięki. Pozdrawiam
Golf 4 1.9 TDI 101kM ATD



Andrzejpaulo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 19:52
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: wariujące kontrolki + problem z turbo mk4

Post autor: Andrzejpaulo » ndz maja 06, 2018 17:17

Kolego miałem taki przypadek wystarczy przeczyścić i sprawdzić wszystkie masy i po problemie opisz co zrobiłeś do tej pory lub czy ktoś coś tobie sugerował mogą być piny w komputerze zabrudzone lub nie ma dobrego styku wtedy błędu może być i sto

A jeszcze więcej napisze akumulator uszkodzony rozrusznik itd opisz coś więcej

Stracił moc przy błędach wszedł w tryb awaryjny więc prawidłowo
Błędy wskazują na brak komunikacji co może być syfem na połączeniach kostkach itd nie koniecznie uszkodzeniem danego urządzenia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości