golf 4 problem z wycieraczkami

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
witasbdg89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr paź 06, 2010 18:17

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: witasbdg89 » sob lis 20, 2010 17:58

Witam mam takie pytanie mam golfa 4 i problem jest tego typu ze jak wlacze wycieraczki przedniej szyby to nie chca sie wylaczyc i chodza caly czas podejrzewam ze moze byc to wina przekazinka jesli wie ktos cos na ten temat to prosze o pomoc i gdzie znajde przekazniki w golfie 4 1,9 tdi 2001r kombiz gory dziekuje



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: Zico63b » sob lis 20, 2010 18:17

Przekaźniki w Golfie 4 są przed lewym kolanem kierowcy, tylko że dostępne po zdjęciu plastyków dolnych deski rozdzielczej. Przekaźnik wycieraczek ma nr 377 lub 378 zależnie od wersji pojazdu.



Awatar użytkownika
witasbdg89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr paź 06, 2010 18:17

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: witasbdg89 » sob lis 20, 2010 18:18

dzieki bardzo a to moze byc przekaznik temu winny czy moze to byc cos innego dodam ze caly mechanizm byl okolo rok temu caly czyszony bo skrzypial



Binek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt kwie 29, 2008 17:42
Lokalizacja: Kielce

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: Binek88 » pt lis 26, 2010 01:26

U mnie też przekaźnik szaleje. Na pozycji wyłączonej, wycieraczki kręcą się jeszcze kilka razy. Mój przekaźnik ma numer 389, jako że mam spryskiwacze reflektorów.



Awatar użytkownika
witasbdg89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr paź 06, 2010 18:17

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: witasbdg89 » pn lis 29, 2010 21:56

Ja mam 377 tylko jeszcze go nie wyciagnalem bo troche schowany jest a nie mam czasu ale obstawiam ze to bedzie to bo akurat dzisiaj jest dobrze



Binek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt kwie 29, 2008 17:42
Lokalizacja: Kielce

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: Binek88 » wt lis 30, 2010 00:59

Wlasnie u Ciebie witas są tylko 2 przyciski zielone, które się wciska i ładnie klapa się zdejmuje. Tak przynajmniej widziałem w jednym egzemplarzu.



Awatar użytkownika
witasbdg89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr paź 06, 2010 18:17

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: witasbdg89 » ndz gru 05, 2010 19:53

no wlasnie nie bardzo Binek bo ja mowie o mk4 a nie mk3 rozebralem ten plastik nad lewa noga i i tak ten przekaznik jest dosyc daleko



Binek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt kwie 29, 2008 17:42
Lokalizacja: Kielce

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: Binek88 » ndz gru 05, 2010 20:33

Aha, bo w profilu pisze, ze masz mk3. Ja sie chwile meczylem z dostaniem sie ale odkrecasz 2 wkrety i od spodu poziomo wyciaga się pokrywę.



Awatar użytkownika
witasbdg89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr paź 06, 2010 18:17

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: witasbdg89 » wt gru 28, 2010 18:18

Moze mi ktos jednoznacznie okreslic czy to bedzie przekaznik czy moze cos innego dodam ze rozebralem przekaznik przeczyscilem i nie ma zadnej roznicy pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: Zico63b » wt gru 28, 2010 18:51

Ha! ha! Jednoznacznie, na odległość... Jednoznacznie czasem ciężko określić, dlaczego nie świeci zwykła żarówka :hehe:
W samym przekaźniku nie musi być zniszczony lub zabrudzony styk ale uszkodzona elektronika - to raz. Dwa - to może także być uszkodzony styk przełączający w silniczku, który odpowiada za zatrzymywanie silniczka na dole szyby. Trzy - to mogą być też manetki.
Najprostszym sposobem jest najpierw podmiana z innym Golfem na moment tego przekaźnika, potem zdobycie schematu lub fragmentu z układem wycieraczek i sprawdzanie czy np. manetki przełączają/wyłączają zgodnie ze schematem. I chyba na końcu rozbiórka mechanizmu silniczka i kontrola tegoż omawianego styku.
I jeszcze rada z innego tematu Kolegi z forum (znajdę, napiszę! :grin: ) że możliwa jest wilgoć w mechanizmie tylnej (!) wycieraczki - solanka robi zwarcia i "sieje" na elektronikę przodu a Golf 4 ma wspólny, niestety, przekaźnik.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: martinezz123 » wt gru 28, 2010 23:04

moim zdaniem jest to wina przekaźnika


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: Vagoviec » śr gru 29, 2010 00:10

Możesz też sprawdzić przełącznik zespolony pod kierownicą. Scieżki pokryte pasta z czasem zaczynają się ścierać i to powoduje że wycieraczki nie chcą się wyłączać lub czasem same się włączą. Częsty przypadek w audi bynajmniej. Jeśli to nie będzie przekaźnik to sprawdź w drugiej kolejności przełącznik. pzdr


Numquam Desperaveris...

Awatar użytkownika
witasbdg89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr paź 06, 2010 18:17

golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: witasbdg89 » ndz sty 02, 2011 20:08

dzieki bardzo jak cos z tym zrobie to napisze pozdro



GreenTroll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 14, 2009 23:50
Lokalizacja: ufolandia KGR KBR

Re: golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: GreenTroll » ndz wrz 27, 2015 00:16

Odgrzeję po kilku latach archeologicznego kotleta.
Mam Golfa IV AGR z czujnikiem deszczu i spryskiwaczami reflektorów. Ostatnio miałem problem w deszczu, że zaczęły mi pracować wycieraczki przednie cały czas bez względu na położenie manetki. Po powrocie do domu podpiąłem na chwilę inny mechanizm wycieraczek i przeszło - na miesiąc. Przez ten czas wszystko było na prawdę super i wycieraczki działały jak powinny, no ale nie było dużego deszcze, tylko jedynie mżawka. Wczoraj znowu zaczęły wariować w deszczu i nie dają się wyłączyć. Dziś odłączyłem na kostkach lewegu słupka "C" wszystkie złączki i wycieraczki przednie dalej pracowały - manetka ustawiona na "0". Rozebrałem mechanizm, przepatrzyłem i przesmarowałem styki w silniczku, a same styki sygnałowe dodatkowo podgiąłem, żeby lepiej dociskały do teko koła. Dodam, że jak się uda wyłączyć zapłon w momencie, jak wycieraczki mają się wyłączyć, to po włączeniu zapłonu wycieraczki nie fiksują do momentu ich uruchomienia. Odłączyłem dziś jeszcze na ponad 20minut aku,, ale to nie pomogło.
Pomóżcie gdzie szukać przyczyny awarii, bo szlag mnie już trafia. Czy t o czujnik deszczu, mechanizm wycieraczek, przekaźnik albo moduł komfortu nawala???
Pomocy proszę

OK. Dzisiaj dalej powalczyłem z wycieraczkami i już wiem co i jak, a problem jest zdiagnozowany. Uwalony przekaźnik 197, jednak przez jego dziwne zachowanie trudno było określić ostatecznie, że to on.


Road to hell

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości