Przstala świecić kontrolka od lewego migacza

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ladzim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 03, 2010 18:10

Przstala świecić kontrolka od lewego migacza

Post autor: ladzim » czw lis 12, 2020 12:13

Witam. Mam golfa 1.4 16v z 2003 roku. Początkowo jedna kontrolka zaczęła świecić słabiej. Po jakimś czasie przestala wogole świecić. Dodam że migacze działają prawidłowo. Pytanie, czy ktoś już się spotkał z takim przypadkiem i czy ta usterka nie naprawiona może doprowadzić do jakiś innych uszkodzeń. No i zasadnicze pytanie, w jaki sposób mogę to naprawić? Czy muszę wymienic cała deskę rozdzielcza?



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Przstala świecić kontrolka od lewego migacza

Post autor: mat06 » czw lis 12, 2020 12:49

ladzim pisze:
czw lis 12, 2020 12:13
Czy muszę wymienic cała deskę rozdzielcza?
Nie trzeba wymieniać całej deski, wystarczy sam licznik.


Obrazek

ladzim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 03, 2010 18:10

Re: Przstala świecić kontrolka od lewego migacza

Post autor: ladzim » czw lis 12, 2020 14:29

Fatalna informacja, to wersja "Pacyfic" i zegary są trochę inne. Dostanie takiej części to będzie wyzwanie. Szkoda że nie ma innej opcji. Mógłbym zignorować ten problem, ale nie wiem czy może on mieć wpływ na coś innego. Ze np przestaną zaraz działać wycieraczki, albo światło przeciwmgłowe zacznie mrugać, etc.



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Przstala świecić kontrolka od lewego migacza

Post autor: mat06 » czw lis 12, 2020 18:10

ladzim pisze:
czw lis 12, 2020 14:29
Fatalna informacja, to wersja "Pacyfic" i zegary są trochę inne. Dostanie takiej części to będzie wyzwanie. Szkoda że nie ma innej opcji. Mógłbym zignorować ten problem, ale nie wiem czy może on mieć wpływ na coś innego. Ze np przestaną zaraz działać wycieraczki, albo światło przeciwmgłowe zacznie mrugać, etc.
Generalnie prawdopodobnie spaliła się dioda, więc wystarczy ją wymienić i obejdzie się bez zmiany licznika. Dziwna sprawa, pierwszy raz się z tym spotykam - te diody nie świecą jakoś często w porównaniu do pozostałych diod podświetlających i ich żywotność powinna być dłuższa. Ta usterka nie będzie miała żadnych innych konsekwencji.


Obrazek

ladzim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 03, 2010 18:10

Re: Przstala świecić kontrolka od lewego migacza

Post autor: ladzim » czw lis 12, 2020 18:46

Bardzo dziękuję za info w tym temacie i poświęcony czas. Popytam, może jakiś elektryk podejmie się lutowania diody.
Czytałem coś o tym na forach od ringów na zegary i zmianie kolorów diod pod zegarami.
Jeszcze poczytam i może sam to zrobię :cool:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości