Problem z odpaleniem samochodu? Rozrusznik?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Problem z odpaleniem samochodu? Rozrusznik?

Post autor: TheVag » wt gru 01, 2020 12:33

Witam. Posiadam Golfa IV 1.9 TDI ALH i od pewnego czasu mam takie sytuacje, że samochód raz normalnie odpala i jeździ a raz przekręcam kluczyk jest cyknięcie rozrusznika ale nie kręci. Czasami poruszałem kablami i zadziałało. Dziś niestety już nie działa i nic się nie da zrobić.
Wykręciłem rozrusznik i na krótko podpiąłem pod aku żeby zobaczyć czy działa i o dziwo wszystko działa poprawnie :/ Zamówiłem mimo wszystko nowy rozrusznik (ten jest cały w oleju i nie był wymieniany od zakupu).
Ale chciałbym wiedzieć co może powodować brak kręcenia rozrusznikem w takiej sytuacji.
Sprawdziłem jeszcze kabel ten gruby pleciony który idzie od plusowej klemy do rozrusznika i zauważyłem, że przy klemie tam gdzie jest prasowany kilkanaście tych drucików jest pękniętych. Czy to może mieć aż takie znaczenie?

Przy okazji wykręcenia rozrusznika zauważyłem też, że jeden z kabli, a dokładnie ten który idzie do wtyczki w rozruszniku był lekko uszkodzony. Chciałbym ten kabel jakoś naprawić ale widzę że to jest linka taka zalana w całości i moje pytanie brzmi gdzie ten kabel idzie żeby go wymienić w całości lub czy mogę go jakoś rozsądnie połatać?



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Problem z odpaleniem samochodu? Rozrusznik?

Post autor: myszazro » wt gru 01, 2020 13:54

Ten kabelek uruchomia rozrusznik,odetnij go ile można i nowy przylutuj,wszystko możliwe że on właśnie ci robił psikusa



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Re: Problem z odpaleniem samochodu? Rozrusznik?

Post autor: TheVag » wt gru 01, 2020 14:22

Właśnie to zrobiłem miałem jeszcze chwilę czasu przed pracą więc wszystkie "fuszerki" na kablach ładnie po ucinałem zalutowałem i tam gdzie można dałem termokurczki a tam gdzie nie można to materiałowa taśma poszła.
Wyczyściłem też klemy od środka i wszystkie styki MINUSA przy silniku, pod stopą akumulatora. Mam nadzieję, że to pomoże.



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Re: Problem z odpaleniem samochodu? Rozrusznik?

Post autor: TheVag » czw gru 03, 2020 10:49

Witam. Nowy rozrusznik wsadzony, kabelki zlutowane, bezpieczniki sprawdzone a samochód dalej nie odpala. Po przekreceniu słychać tylko cykniecie i tyle. Zegary się normalnie zapalają, grzanie świec tak samo.. Brakuje mi pomysłów a pilnie potrzebuję samochód :/



Kateer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:50
Lokalizacja: zabrze

Re: Problem z odpaleniem samochodu? Rozrusznik?

Post autor: Kateer » czw gru 03, 2020 18:59

Zobacz miernikiem czy pojawia się 12v na kostce od elektromagnesu podczas próby odpalenia (przekręcenia kluczyka) wtedy będzie wiadomo czy problem leży po stronie i instalacji czy rozrusznika .

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z odpaleniem samochodu? Rozrusznik?

Post autor: marcin7x5 » czw gru 03, 2020 22:50

TheVag pisze:
czw gru 03, 2020 10:49
Witam. Nowy rozrusznik wsadzony, kabelki zlutowane, bezpieczniki sprawdzone a samochód dalej nie odpala. Po przekreceniu słychać tylko cykniecie i tyle. Zegary się normalnie zapalają, grzanie świec tak samo.. Brakuje mi pomysłów a pilnie potrzebuję samochód :/
Skoro robi cyk czyli elektromagnes jest sprawny pod kąty zasilania. Pytanie teraz czy te 12v przechodzi do drugiego styku elektromagnesu do którego przykręcona jest miedziana plecionka od szczotkotrzymacza. Jeżeli tak to trzeba sprawdzić wirnik, stan komutatora oraz czy się nie blokuje na tulejkach chociaż wtedy byłby w tzw stanie zwarcia i z pewnością byś to zauważył.



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Re: Problem z odpaleniem samochodu? Rozrusznik?

Post autor: TheVag » pt gru 04, 2020 11:40

Witam. Powiem tak, wymieniłem aku na nowe tamten miał z 5 lat i samochód odpalił. Niestety na następny dzień to samo aku rozladowane samochód nie odpala. Nie mam pojęcia co mogło aż tyle prądu zjeść przez noc..



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z odpaleniem samochodu? Rozrusznik?

Post autor: marcin7x5 » pt gru 04, 2020 21:00

Pozostaje podpiąć miernik i patrzeć obwód za obwodem...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem samochodu? Rozrusznik?

Post autor: Qto » pt gru 04, 2020 21:54

masz jakieś kable rozruchowe? Dobrze byłoby złączyć takim kablem klemę plusową ze śrubą na rozruszniku. do której przychodzi zasilanie z aku. Drugim połączyć klemę minusową z masą silnika.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości