Czujnik ABS lewy tył

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

slepy96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 23:10
Lokalizacja: interia

Czujnik ABS lewy tył

Post autor: slepy96 » ndz sty 10, 2021 13:57

Dzień dobry Wam wszystkim. Uzyskuje MK4 ponad 12 lat. Obecnie mam na blacie 405kkm i dalej jeździ. 2 tygodnie temu padł czujnik ABS 'u w lewym tylnym kole i tu zaczął się problem. Przy próbie odkręcania go urwała się śruba M5. Wykrętakiem nie udało mi się jej wykręcić więc wywierciłem otwór aby ponownie nagwintować - pech - złamał się gwintownik. I tu moje pytanie: czy mogę zamontować czujnik "do góry nogami" tak aby wykorzystać drugi otwór aby go przekręcić? Czy będzie to skutkowało poprawnym jego działaniem? Czop belki jest w bardzo dobrym stanie a najważniejsze, że piasta SKF wchodzi na niego tylko ok 1mm. Kupiłem zapobiegawczo drugi czop ale piastę SKF'a zakładam i ściągam ręcznie bez wysiłku więc chcę pozostać przy oryginalnym czopie z I montażu (chyba FAG). Czy odwrócenie czujnika może skutkować niepoprawnym działaniem systemu ABS? Zastanawiam się po co jest drugi otwór. Ok, może być ten sam czop zastosowany w innej marki aucie lub (moje wytłumaczenie) jeżeli dojdzie do urwania śruby (co jest częste) producent zakłada możliwość wykorzystania drugiego otworu do montażu aby nie wymieniać dobrego czopie a co za tym idzie również i piasty z łożyskiem (bo niestety dochodzi do jego rozcalenia przy demontażu).
ps. na zdjęciu jest urwania śruba a nie gwintownik
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Re: Czujnik ABS lewy tył

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 10, 2021 15:09

ważne żeby czujnik był w pionie do pierścienia abs i może być obrócony.otwory są dwa bo czop pasuje na lewą i prawą stronę



slepy96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 23:10
Lokalizacja: interia

Re: Czujnik ABS lewy tył

Post autor: slepy96 » wt sty 12, 2021 00:04

Dziękuję za odpowiedź. Założyłem nowy tak jak był poprzedni bo wszedł z bardzo dużym oporem. Nie ma potrzeby go przykręcać. Siedzi ciasno i działa. Temat do zamknięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości