Mostek styku świec żarowych.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gridironer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn gru 10, 2012 21:43

Mostek styku świec żarowych.

Post autor: Gridironer » pn sty 18, 2021 21:53

Poszukuję mostka styku świec żarowych i na moim są nunery 038971220. Jedyny jaki znalazłem na internetach jest z dopiskiem D i niby pasujący do golfa iv ale od 2003 roku. Mój jest z 1999 i zastanawiam się czy będzie pasować. Dodatkowo czy orientuje się ktoś odnośnie usuwania ukreconej świec żarowej? Jaki sprawdzony sposób bez demontażu głowicy? Przy odkręcaniu pękła świeca tak jak w załączonym pliku. Da. Radę to nagwintowac i spróbować wykręcić. Trochę się boję za to brać a u mechanika taka zabawa chyba nie należy do tanich.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Mostek styku świec żarowych.

Post autor: wesol » pn sty 18, 2021 22:31

Nowsze listwy są od silników na pompowtryskach i mają inny rozstaw. Ale możesz sobie kupić nie listwę tylko osobne fajki na każdą świece. To się nie psuje.

Popytaj wpierw mechaników co do świecy bo może któryś zrobi niedrogo. A jak masz narobić większej biedy to może odpuść na własną rękę.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Gridironer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn gru 10, 2012 21:43

Re: Mostek styku świec żarowych.

Post autor: Gridironer » pn sty 18, 2021 23:14

Czyli jakbym dobrał tylko na pasująca kostkę i każda fajkę osobno zamiast na tej listwie to będzie działać jak należy?



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: Mostek styku świec żarowych.

Post autor: michaf1994 » pt sty 22, 2021 08:21

Ja teraz robię podgrzewacz i tam są fajki uszkodzone, zastępuję je konektorami takimi niebieskimi 5mm - wychodzi dużo taniej, a pasują na świece żarowe. Do tego jakiś kabelek, porządnie zaizolować i masz za 5zł naprawione, a nie płacisz majątek za stare listwy. Konektor w listwie jest identyczny jak ten.

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości